Głosowanie na Miejsce Roku 2016 Piwnej Mapy Warszawy [wyniki]

Zapraszam do zabawy. Głosowanie na Lokal Roku i Sklep Roku według czytelników bloga trwa tydzień.

Startuje w niedzielę 1 stycznia 2017 r. o godzinie 19:00 i kończy się w niedzielę 8 stycznia 2017 r. o godzinie 19:00.

Głosować będzie można tylko raz, po zalogowaniu się na koncie Google. Miejsca ułożone są w kolejności alfabetycznej. Wybierzmy razem miejsca, które waszym zdaniem były najfajniejszymi i ulubionymi w 2016 roku.

mpw2016

Beerhub
Lokalny multitap na Bemowie otwarty w 2016 roku. Powstało tam dzielnicowe zagłębie piwne, ale jak widać na pierwszym plan wybił się Beerhub. 8 kranów w kameralnej atmosferze.

BrewDog Warszawa
Firmowy lokal BrewDoga otwarty w 2016 roku. Nie ograniczają się tam jednak tylko do swoich piw, ale czeka tu wybór z innych zagranicznych browarów oraz krafty z Polski. Kranoprzejęcia, Beer Academy. Craft to the people.

Czeska Baszta
Największy wybór czeskiego piwa w Warszawie, premiery czeskich piw, a do tego menu przekąsek prosto od południowych sąsiadów. Za barem właściciel zawsze dobrze poradzi. Lokal istnieje od 2011 roku.

Gorączka Złota
Najstarszy lokal ze wszystkich, to jedno z takich miejsc gdzie przychodzi się nie tylko na piwo, ale też dla atmosfery tego miejsca. Bo zawsze jest tu przyjaźnie i przytulnie. I tak od 20 lat.

Hoppiness Beer & Food
Lider łączenia piwa z jedzeniem, to tu dostanie się na pewno piwa z Pracowni Piwa, ponadto szeroki wybór z Polski i zagranicy. Zawsze dużo się tu dzieje, premiery piw, kranoprzejęcia i inne wydarzenia, a to wszystko w ścisłym centrum na Chmielnej. Istnieje od 2015 roku.

Jabeerwocky
W kooperacji zrobili w tym roku więcej piw niż niejeden browar sam, na kranach  szeroki wybór różnych stylów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Niezliczona liczba premier, kranoprzejęć i innych wydarzeń piwnych, w tym Baltic Porter Day. Prowadzą również świetny kanał na youtube. No i leżą w zagłębiu piwnym na Nowogrodzkiej. Jabeerwocky Istnieje od 2015 roku.

Kufle i Kapsle
To od KiK zaczęło się zagłębie piwne na Nowogrodzkiej. 16 kranów. Od 2013 roku nie tracą formy i napędzają kulturę piwną w Warszawie. Premiery piw, kranoprzejęcia, degustacje tematyczne to wszystko znajdziecie w Kuflach.

Piwna Sprawa
Wasze ulubione miejsce w 2015 roku, sąsiedzki multitap na Bielanach z klimatem, którego wielu mogłoby pozazdrościć, gdzie piwo polewają właściciele, do tego kilka piw kooperacyjnych z browarami. 8 kranów z polskim i zagranicznym piwem, a atmosfera taka, że ściąga nawet ludzi z Ursynowa.

Same Krafty
Pierwszy lokal z piwem rzemieślniczym na Starym Mieście, gości wiele premier piw, wydarzeń cyklicznych, pokazów warzenia piwa, często można spróbować tu polskich piw, których nigdzie indziej nie dostaniecie. Istnieje od 2014 roku.

Same Krafty vis-a-vis
Młodszy brat Samych Kraftów, istnieje od 2015 roku. Króluje tu Piwne Podziemie. Często traktowany jako integralna część Samych Kraftów. Kto nigdy nie przechodził z jednego do drugiego miejsca niech pierwszy wstanie.

a może pifko?
Baner sklepu od razu widać będąc na Kabatach, a w nim szeroki wybór piw z Polski i zagranicy w ciekawej aranżacji i pełnymi półkami oraz profesjonalną obsługą.

Chmielarnia Take & Go
Najmłodsza z Chmielarni prezentuje tak samo bogatą ofertę jak siostrzane lokale, w szczególności jeśli chodzi o wybór interesujących piw z zagranicy. Ponadto szeroka oferta polskich kraftów.

Czarodziejka Gorzałka
Wyczarują wszystkie piwa zarówno z Polski jak i zagraniczne, profesjonalna obsługa i od lat ogólnopolska czołówka i jeden z najbardziej rozpoznawalnych sklepów specjalistycznych w Polsce, a do tego bardzo dobry stosunek cena/jakość.

Piwomaniak
Wasz ulubiony sklep z 2015 roku. Bardzo dobra lokalizacja w centrum, szeroki wybór piw, właściwie jeden z największych w Warszawie z wieloma unikalnymi pozycjami, ponadto zawsze rzeczowa i kompetentna obsługa wyczerpująco doradzająca. Jest wszystko co klasowy sklep piwny powinien mieć.

Raj Piwosza
Przeszedł ostatnio rewolucję, wyburzona ściana, nowe regały z piwem zaowocowały poszerzeniem oferty. Prócz nowości i polskiej czołówki dostępne są w coraz większej liczbie zagraniczne propozycje.

Rodzinka Bis
Jeden z pierwszych sklepów specjalistycznych w Polsce, znajdujący się niedaleko Metro Wilanowska. Słynie z tego, że warto wybrać się tu na buszowanie, bo często można natrafić na prawdziwe białe kruki.

Skrzynka Piwa
Wasz ulubiony sklep z 2014 roku. Znajduje się na Ursynowie. Aktywnie spierający inicjatywy piwowarów domowych w tym bitwy piwne, organizujący konkursowy kalendarz adwentowy.

Stan Umysłu
Stan Umysłu jest w klimacie loftowym, ma prawie 4 metry wysokości. Jednym z elementów wystroju są wielkie lampy z fabryki dźwigów, grafiki autorstwa znajomego grafika oraz półki z najlepszymi piwami liczące prawie 4 metry wysokości. Bardzo aktywny w internecie, grafiki z nowymi piwami od razu przyciągają wzrok.

Świątynia Piwa
Najbardziej rockowy sklep specjalistyczny z piwem w Warszawie, a dokładniej na Ursusie. Ponadto Świątynia sponsorowała też wydarzenia szerzące kulturę piwną. Właścicieli jeśli nie w sklepie to można praktycznie zawsze spotkać na piwnych wydarzeniach i festiwalach w Warszawie i nie tylko. Wybór piwa oczywiście bardzo szeroki.

Źródło Niebanalnych Piw i Alkoholi
W ofercie są piwa niszowe i trudno dostępne z całego świata (małych i wielkich browarów), te, których poszukują koneserzy. Piwa butelkowane i z beczki. Obsługa zawsze rzeczowo doradzi, tak by wpasowało się to w gusta. W internecie jest też aktualny podgląd tego co mają na kranach.

Głosowało 1272 osób, najwięcej na sklep Piwomaniak (278) i Jabeerwocky (238).

WYNIKI:

lokal-roku-2016

sklep-roku-2016