Zasady głosowania na Miejsce Roku 2017 Piwnej Mapy Warszawy

Kończy się rok, więc jak co roku pora na wybór Miejsca Roku 2017 na Piwnej Mapie Warszawy.

Wybieramy sklep i lokal. Zwycięzcą może zostać każde miejsce, które jest aktualnie obecne na mapie. W tym roku formuła będzie lekko zmodyfikowana, system punktacji będzie taki sam jak w zeszłym roku. Oceny lokali i sklepów wyłącznie na podstawie ich działalności w 2017 roku.

Głosować będą trzy grupy:

  1. Eksperci piwni
  2. Sklepy i lokale
  3. Społeczność piwna

Lokale i sklepy będą oceniane pod względem 4 kryteriów:

  • jakość oferty,
  • jakość obsługi,
  • klimat miejsca,
  • ogólne wrażenia.

Na tej podstawie powstanie jedna ocena punktowa.

Wszystko w skali od 1 do 5 (najwyżej).

Głosy każdej z grup zostaną zsumowane i uśrednione. Średnia będzie reprezentantem każdej z grup.

Następnie każda z grup będzie miała przypisaną wagę: Eksperci (1), Sklepy i lokale (1), Społeczność piwna (2). Po uwzględnieniu wag każdej z grup wyciągnięta zostanie średnia dla całych 3 grup.

Aby dany lokal mógł być uwzględniony w klasyfikacji o miejsce roku musi być zlokalizowany w granicach administracyjnych Warszawy i będzie znajdował się w pierwszej 15 pod względem ilości otrzymanych głosów przez 1 i 2 grupę oraz funkcjonował minimum od czerwca br.

Wyniki zostaną opublikowane turami. Najpierw wyniki tylko grupy numer 1, potem dodane wyniki grupy numer 2, a następnie w całości z uwzględnieniem społeczności.

Wygrywa oczywiście ten kto otrzyma najwyższe noty.

Zwycięzcy kategorii Lokal i Sklep zdobywają tytuł i wspólne warzenie piwa z browarem Hopium. Impreza odbędzie się w zwycięzcy kategorii lokal.