Premiery Piw 2015

Premiery piw 2015Tutaj możesz zobaczyć jakie nowe piwa pojawiły się na rynku w Polsce.

Lista nowości i premier piw w 2015 roku.

Zapraszam do śledzenia i kontaktu w  sprawie dodania piw, jeśli zdarzyło się, że zostały pominięte. Lista będzie stale uzupełniana.  Lista ułożona od grudnia do stycznia.

Informacja w nawiasie o fakcie rozpoczęcia festiwalu nie oznacza, że piwa, które miały tego dnia premierę były dostępne na tym festiwalu.

Jak odczytywać zamieszczone poniżej informacje:

NAZWA BROWARU – NAZWA PIWA – STYL PIWA

W SUMIE W 2015 ROKU POJAWIŁO SIĘ 1075 NOWYCH PIW

Lista nowości, wydarzeń i premier piw w 2016 prowadzona będzie pod poniższym linkiem: https://kilkaslowopiwie.com/imprezy-piwne-2016/

grudzien.jpg

PREMIERY PIW GRUDZIEŃ 2015 (101 PIW)

31.12
Doctor Brew – Summit IPA
Piwne Podziemie/Jabeerwocky – Black In White – Session White IPA

30.12
Brokreacja – The Miner – Black IPA
Hopium – Kevin Spices – Pale Ale z imbirem i skórką pomarańczy
Hopium – Krzysztof Columbus – Columbus IPA z rozmarynem
Krajcar – Biała Dama – Doppelbock

29.12
Hopo Jambo – Chmielowe Chynchy – NZ West Coast IPA

27.12
Szpunt – Kahaki – New Zealand IPA
Setka – Bitwa o Ławicę – Winter Brown Porter
Pracownia Piwa/Browariat – Morelowe Summer Wheat
Kamienica – Jasny Anioł – Pils
Kamienica – Ciemny Anioł – Dunkel
Kamienica – Czerwony Anioł – Red Ale

23.12
Stary Browar Kościerzyna – Kościerskie Gwiazdkowe
Fabryka Piwa – Rakau in Krakau – New Zealand Pale Ale
Fabryka Piwa – Maori Kiss – Waimea Single Hop

22.12
Warsztat Piwowarski – Suite IPA
Warsztat Piwowarski – Pszenica wersja H
Kingpin – Diggler – Hazelnut Porter
Baba Jaga – Luna – West Coast IPA

21.12
Twigg – New Force – Wheat IPA
Browar Zamość – Zamojski APA

19.12
Bednary – Ale Ciacho Special Edition
Browary Nyskie – Vic Secret – Aroma Single Hop
Zamkowy Cieszyn – West Coast IPA
Podgórz – Baron von Jaizen – Dunkelweizen
AleBrowar/Brewfist – Baltic Freak – Plum Baltic Porter
Filip Merynos – Czarny Wiewiór – Dark Sour Ale
Trzech Kumpli – Double Pan IPAni – Double Wheat IPA
Widawa – Ratel – burbon BA RIS
Widawa – Mariasia – Milk Stout
Hopium/Inne Beczki – John Malinkovich – Raspberry Wheat
Hopium/Inne Beczki – Cocos Zanel – Coconut Vanilla Cocoa Porter
Inne Beczki – Pilzner – Bohemian Pils
Złoty Pies – Femme Fatale – Weizenbock
Reden/Fandango Records – Gimbograj – Milk Stout
Reden/Fandango Records – Prostak – Single Hop American Lager
Reden/Fandango Records – Chodnikowe – American Wheat
Spirifer – The Kop – American Red India Pale Ale

18.12
Piwoteka – Krasnale u bram – Piwo Świąteczne
Pinta – Gluten Tag Free – Gluten Free IPA
AleBrowar – Saint No More 2015 – Black Double Rye IPA
Artezan – Too Young To Be Herod 2015 – Stout ze skórką pomarańczy i ziarnami kakowca
Kraftwerk – Acid Rain – Hoppy Cherry Sour
Hopkins – Transfuzja – Foreign Extra Stout
Hopkins – Lśnienie – Wheat IPA
Brokreacja/Dukla – Nafciarz Dukielski – Whisky Rye Double Brown Porter
Trzech Kumpli – American Beauty – American Blonde Ale
Rebelia – Ramones’k
Probus – Grzybobranie – Mashroom Smoked Robust Porter
Beer Bros./Latający Rosomak – Smoke on the Porter – Imperial Lapsang Porter
Roch – Świąteczny Śliwkowy Stout
Piwne Podziemie – Party-Gyle – Sweet Stout
Piwne Podziemie – RIS
Nepomucen – Golden Ale
Brodacz – Masochista – AIPA
Pol’A’Czech – Prototyp#1 – Dark Ale
Brofaktura – Dziki Kurant – Piwo Porzeczkowe

13.12
Golem – Dybug – Żytni Porter

12.12
Spirifer – Golden Ball – Session India Pale Ale
Antybrowar – PROmocja – Winter Warmer
Antybrowar – PROporcja – APA
Hopium – John Coffi – Coffee Stout
Hopium – Da Wheat Lynch – Wheat IPA
Hopium – Snoop Hoppy Dogg – India Black Ale

11.12
Perła – Perłowa Pijalnia Piwa – Weizenbock
Profesja – Przekupka – Imperial Witbier
Stu Mostów – WRCLW Rye RIS
Jan Olbracht – Piotrek z Bagien – Ale Zimowe
Doctor Brew – Target IPA
Doctor Brew – X-Rye
Hopster Beer – Indiana – Lemongrass IPA
Cechowe Bezglutenowe

10.12
Perun – Kraina Welesa – RIS
Perun – Puławski – APA SH

8.12
Czarny Kot – Kot Prezesa – Wrzosowe
Czarny Kot – Kot Prezesa – IPA
Czarny Kot – Kot Prezesa – Chlebowy
Czarny Kot – Kot Prezesa – Ciemne Żytnie
Gloger – Karty na Stół – Porter Bałtycki
Gloger – Głos Wodza – Koźlak
Gloger – Belgijski Zaciąg – Belgian Blond Ale
Gloger – Bilet do Frisco – American IPA
Wilk – Polish Hoppy Beer

6.12
Pilsweizer – ANDY’S – ESB
Zamkowy Cieszyn – Grand Champion – Red Roeselare Ale
Jan Olbracht – Piotrek z Bagien – Smoked Stout
Stara Komenda – Świąteczny Kellerbier

5.12
Birbant – P.I.S & Love – Peated Imperial Stout
Birbant – ABW – American Barley Wine
Birbant – DR IPA – Dark Rye IPA
Warsztat Piwowarski – Koniec Jesieni – American Amber Ale
Warsztat Piwowarski – Noc na Tarnogaju – Stout
Solipiwko – Bruce – Double IPA

4.12
Pracownia Piwa – Hoppy New Year 2016 – American IPA
Zamkowy Młyn – Koelsch
Zamkowy Młyn – Pszeniczne
Zamkowy Młyn – American Amber Ale
Zamkowy Młyn – Oatmeal Stout
Wąsosz – Piwo Bożonarodzeniowe
Kajcar – Czarny Ląd – Stout

listopad

PREMIERY PIW LISTOPAD 2015 (94 PIWA)

28.11 (Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych)
Trzech Kumpli – Sen Califii – West Coast India Pale Ale
Spirifer – Striker – American Stout
Pinta – Modern Drinking – West Coast IPA
Baba Jaga – Mrok – Black Wheat IPA
Baba Jaga – Black Widow – Extra Oak Whisky Stout
Ursa Maior – No Guru – Belgian Imperial Stout
Piwne Podziemie – Slave Driver – Black IPA
Tattooed Beer – Black Witch – Chocolate Lager
Tattooed Beer – Sailor Girl – Smash IPA
Tattooed Beer – Slava – Slovian IPA
Revolta – Earl Grey IPA
Miedzianka – Świąteczne
Gloger – American IPA
Pavlacz – Lame Pale Ale

27.11
Hopium – Danny De Wheat’o – Wheat-Oatmeal Porter
Setka – Leprechaun – American Dry Stout
Jabłonowo – Piwo o smaku Malinowym

25.11
Haust – Cascadian – Black IPA
Braniewo Chmielone na Zimno

23.11
Księży Młyn – American Pale Ale
T.E.A. Time – Sweet Ol’ Kraków

20.11 (Poznańskie Targi Piwne)
Szałpiw – Cerasum alacre – Wiśniowy Sour
Hajer – Bajzel – Black IPA
Bednary – Saint Satanislav – RIS
Piwoteka – Łódzkie Graffiti – Graff
Wrężel – ABRA – American Black Rye Ale
Brokreacja – The Alchemist – American IPA
Pinta – Dyniastia – Imperial Pumpkin Ale
Browary Nyskie – Ale Nysa! – New Zealand IPA
Beer Bros. – One At All – Imperial Stout
Chmielarium – Porter Bałtycki 21
Chmielarium – Porter Bałtycki 24
Chmielarium – Pils
Deer Bear – Deer Beard – Rye IPA z sosną
Na Jurze – Malinowy Beret
Pracownia Piwa – Dwa Smoki z beczki po Starce
Setka – Ardeny’44 – belgian IPA
Fabrica Rara – Naranja – american pale ale
Fabrica Rara – Smocze Oczy – american pale ale
Szałpiw – Fest Buba – quadrupel
Brodacz – Amaro – aipa
Podgórz – 652m n.p.m. – porter bałtycki
Raduga – King of the Sun – New Zeland IPA
Doctor Brew – Anabelle Belgian IPA
Pol A Czech – Prototyp #1 – dark ale
Bulkers – Movembeer Black – Coffee Stout
Bulkers – Movembeer – Herbal APA
Spirifer – Sweeper – American India Pale Ale
Bednary – Holy Grale – APA

19.11
Amber – Po Godzinach – Cherry Milk Stout
Perun – Dziedzictwo Iunga Pale Ale SH

17.11
Tenczynek – Imperial Stout
Stacja Falenica – RIS (Księży Młyn)

15.11
Artezan – Cascara – Brown Ale z Cascarą
Brodacz – Co – Columbus IPA
Racibórz – Raciborskie Koźlak
Widawa – Aby do Wiosny – APA
Widawa – Indian Summer – IPA

14.11
Tattooed Beer – Foxy Lady – American Rye
Jan Olbracht – Piotrek z Bagien – Black IPA
Piwne Podziemie – Black IPA Birthday Special – Black IPA with Grapefruit Zest

13.11
Profesja – Pielgrzym – Dubbel
Stu Mostów – Salamander Black IPA
Tleń – APA
Nepomucen – Session Brown IPA Iunga

12.11
Brodacz – American Afro – American Stout

11.11
Gloger – Porter Bałtycki

10.11
Prost – Pils
Prost – Full
Prost – Gold
Prost – Ared
Prost – Dark
Prost – Hefe
Prost – Prost

7.11
Browar Jana – Efydryna – Belgian Ale
Piwowarownia – UITU PITU – Wheat IPA
Bazyliszek – Czacha Dymi – American Smoked Pumpkin Ale
Browar Miejski Sopot – Imperial Stout

6.11
Pracowania Piwa – 400! – Imperial Oatmeal IPA
Pracownia Piwa – Coffee Hey Now – American Wheat
Setka – Madagaskar – Milk Stout
Doctor Brew – Sorachi Ace IPA
Setka – Tu Byłem – West Coast IPA
Reden – 60 minut na godzinę – Session IPA
Reden – Brown Eyed – American Brown Ale
Kraftwerk – Manitou – IPA
Kraftwerk – Skarbek – Single Hop Citra Pale Ale
Hopium – Antonii Hopkinz – English IPA

5.11
Tenczynek – Aborygen – Australian IPA
Brodacz – Silk Afro – Oatmeal Stout
Perun – Heretyk – American Amber Ale

4.11
Kraftwerk – HedgeHog – American India Pale Ale
Kraftwerk – HedgeHog – American Pale Ale
Kraftwerk – HedgeHog – Stout

pazdziernik

PREMIERY PIW PAŹDZIERNIK 2015 (97 PIW)

31.10
Baba Jaga – Session IPA
Olimp – Dziki Charon z pomidorami – Tomato Pumpkin Wild Ale

30.10
Piwoteka – Zośka Straszybotka – Pumpkin Gose
Antybrowar – ANTYbiotyk – Saison
Antybrowar – PROstak – New Zeland IPA
Antybrowar – PRObiotyk – Black IPA
Setka – Enigma – American Amber Ale
Hopium – Alfred Hitchhop – Raspberry Robust Porter
Artezan – No Worries – New Zealand Pale Ale
Złoty Pies – Golden – Weizen
Złoty Pies – Bokser – Lager
Złoty Pies – Pit bull – IPA
Złoty Pies – Bulldog – Amber

26.10
Twigg – Złota Jesień – Golden Ale

24.10
Browar z Grodziska – Bernardyńskie Ciemne
Browar Jana/Solipiwko – Operacja Wit – Wit IPA
Piwoteka – Kapral Brown – India Export Porter

23.10
Szpunt – Nigami – White IPA
Księży Młyn – Pacific Weizen
Tenczynek – Milk Stout
Tumski – White IPA
Browar Staropolski – Pacific Wheat

22.10
Amber – Browarne – Lager
Browary Nyskie – Calypso APA

20.10
Roch – Arden – Smoked Oatmeal Stout
Roch – Fryz – Black IPA

19.10
Słodowy Dwór – Jeleni Most – Weizenbock
Bojan – Szwejk – Pils
Fortuna – Miłosław Górnej Fermentacji – Blond Ale
SzałPiw – Pierredoła z Gądek – Bohemskie Tmave
Książęce – Pierwsze Zbiory

15.10 (Warszawski Festiwal Piwa)
Kraftwerk/Wąsosz – This is kraft, bitch
Bednary – Yeti – Oatmeal Rice Pale Ale
Bednary – Osteroida – Chili Oyster Stout
Bednary – Stoutopia – FES
Brodacz – China Town – American Spiced Pale Ale
Brodacz – Robust Afro – Robust Porter
Artezan/Lambrate – Lagrozischi – Grodziskie
Perun – Dziedzictwo – Marynka Pale Ale
Spirifer – The Box – West Coast IPA
Raduga – Forbidden Planet – Imperial IPA
Raduga – Holy Mountain – Sandalwood TeaPA
Piwne Podziemie – Double Hops, Death & Taxes
Piwne Podziemie – Gold Digga – West Coast IPA
Piwne Podziemie – Buena Vista Brown – Espresso Brown Ale Aged on Cocoa Nibs
Setka – Kapitan Drake – Mojito Gose
Lubrow – Yntelygent – Beetroot Pale Ale
Beer Bros – Hippie IPA
Beer Bros – Koziradek
Warsztat Piwowarski – Pierwsza Warka – APA
Waszczukowe – Figlarna Bożena – Pear Session IPA
SzałPiw – Ribesium nigrum arcanum – Pożeczkowy Sour
SzałPiw – Fragum ambitiosum – Truskawkowy Sour
SzałPiw – Prunum lascivum – Śliwkowy Sour
SzałPiw – Glapa – Coffee Milk Stout
Wrężel – East Coast IPA
Profesja – Smolarz – American Stout
Pinta – Grand Prix – MaiBock
Pinta – Havana Stout – Tripical Foreign Extra Stout
Olimp – Talia – Gose
Olimp – Charon Raspberry Wild Barrel Aged
Nepomucen – Black IPA
Jan Olbracht – Piernikowy Foch – Piernikowe
Jan Olbracht – Piotrek z Bagien – Pumpkin Ale
Jan Olbracht – Piotrek z Bagien – Roggenbier
Artezan – Preparat Barrel Aged Smoked Barley Wine
Artezan – Samiec Alfa Barrel Aged RIS
Hopium – Michail Jakson – White Russian Imperial Pale Ale
Faktoria – Winchester IIPA C&C Edition
Haust – Porter Bałtycki
Reden – Ale Mozaika – APA
Widawa – Miss Eva – Bavarian Whiskey Barrel Ages Imperial Brown Porter
Widawa – Wściekły Borsuk – Smoked Porter

10.10
Bednary/Jabeerwocky – We Will Hop You – Golden Ale
Pol A Czech – Citro – American Wheat
Roch – Marwari – Session IPA

9.10
Doctor Brew – Enigma – Single Hop IPA

7.10
Stu Mostów – ART4 – White IPA

6.10
Krajcar – Klasztorne
Wąsosz – Zorro – Apple Weizen

3.10
Nepomucen – Koźlak Jesienny
Nepomucen – Labirytm – APA
Revolta – New Wave Lager
Roch – Folblut – English IPA
Hopium – Jan Hibisbach – Hibiskus Pale Ale
Wrężel – Owsiany Stout

2.10 (Silesia Beer Fest)
Kingpin – Turbo Geezer Double Irish Espresso Stout Raspberry Bourbon Barrel Aged
Kingpin – Turbo Geezer Double Irish Espresso Stout Bourbon Barrel Aged
Szpunt – Night Wolf – Whisky Stout
Reden Chorzów – Wostok – Whiskey Stout Barrel Aged
Hajer – Hica – American Amber Ale
Majer – APA
Stacja Radość – Pacific Weizen (Piwny Outlet)
Piwne Podziemie – Noir Desir – Black Saison
Profesja – Marynarz – AIPA

1.10
Żywiec – Saison
Brovaria -Stout

wrzesien

PREMIERY PIW WRZESIEŃ 2015 (113 PIW)

30.09
Spirifer – 80 minut – American Rye Pale Ale

29.09
Artezan – Specyfik – Double IPA
Artezan – Jesień Średniowiecza – Red Ale
Brok – IPA
Brok – Brown Ale
Brok – Extra Stout
Brok – Gluten Free
Kormoran – BezGluteNowe

26.09
Kraftwerk – Dżin – Earl Grey Ale
AleBrowar – Last Cut – American Golden Ale
Brodacz – BFG/ – American IPA

25.09 (Beerweek Festival Kraków)
Trzech Kumpli – Blackcyl – Black IPA
Reden – kaffirAPAaaa – Thai – American Pale Ale
Birbant – RIS Whisky Barrel Aged
Birbant – RIS Rum Barrel Aged
Birbant – RIS Bourbon Barrel Aged
Brokreacja – The Teacher – Bohemian Pilsner
Brokreacja – Smash Summer Ale (piwo festiwalowe Beerweek Festival 02)
Jedlinka – Złoty Panicz – Pils
PiwoWarownia – Kameleon – Sorachi Ace IPA
Piwoteka – Ucho od śledzia – Herring Foreign Extra Stout
Manufaktura Piwna – APA
Bazyliszek – Czarny Roman – Owocowy Stout Owsiany
Reden – Crash!!! – American Weizen
Doctor Brew – Stopro! – Merican Pils
Chmielarz – American Red Lager
Bednary – APA potion #4
Piwne Podziemie – Seniorita Saison – Saison z mango i hibiskusem
Piwne Podziemie – Katastorfa – Black Peated Ale
Reden Chorzów – Sputnik – Cherry Wheat
Tea Time – Contradiction – Black IPA
Tea Time – Platinum Blonde – APA
Beer City – Smok – IPA
Podgórz – Burgundowy Łowca – Barley Wine

23.09
Raduga – Underwater – American Saison
Browar Jana – Flaszen – Pale Ale
Browar Jana – Manana – Pszeniczne
Browar Jana – Hopok – APA
Browar Jana – Pafulon – Brown Porter

21.09
Dukla – Szalony Alchemik – American IPA

19.09 (Beergoszcz)(Amberfest – Gdańsk)
Hopium – Morelin Monroe – AIPA z morelami
Kraftwerk – Katowice Tattoo Konwent – Weizen
Amber – Po Godzinach – Marcowe
Spółdzielczy – Cumowe – Oatmeal Stout
Widawa – REaDy 2 GOji – Pszeniczne z owocami goji

18.09
Świdnica – Pilsner Świdnicki
Kraftwerk – Ur-Weissbier
Wąsosz – Pszeniczno-Jabłkowe
Rebelia – Złotostockie
Roch – Nokota – APA

17.09
Księży Młyn -Stacja Radość AIPA

15.09
Hopium – Werbenny Hill – American Wheat

12.09 (Grodziskie Piwobranie)(Beer Geek Madness)
Birbant – Curry Wurst – Saison
Pinta – Kwas Delta – Berliner Schwarze
Kraftwerk – Orgasmatron – West Coast German India Pale Ale
Piwoteka – Lodzermensh – piwo chociebuskie
Brokreacja – F*ck the boundaries – Imperial Hoppy Gose
Hopium – Blue Berrymore – Porter z jagodami i kajmakiem
Profesja – Cyrulik – Smoked Berliner Weisse
Browar Stu Mostów – Salamander Hoppy Violet Potato Lager
Doctor Brew – Beer Geek Madness -Rauchweizen
Nepomucen – American Lager z jagodami
Piwne Podziemie – Bery Bloody Berliner – Berliner Weisse z aronią
Browar na Jurze – Kwas Pruski – Berliner Weisse
Bednary – Hefeweizen Potion #3
Jedlinka – Podchmielony Lord – APA
Pavlacz – India Pale Ale
Rebelia – Pijak
Rebelia – Frankenstein – AIPA
Browar z Grodziska – Piwo z Grodziska chmielone na zimno edycja specjalna

11.09
Doctor Brew – Simcoe – Session IPA
Doctor Brew – Citra – Session IPA

9.09
Gryf – Przeora – Altbier
Gryf – Opackie – Lager

7.09
Wyszak – Red Ale
Jan Olbracht Rzemieślniczy – Piotrek z Bagien – White IPA z miętą
Pol A Czech – Citro – American Wheat
Brodacz – Salvia – American Hoppy Saison
Mason – Das Nunstuck – Rauch Salt Sour Bastard Ale

5.09 (Bracka Jesień – Cieszyn)
Brackie Pils
Birbant – Kafirmacja – Saison
Hajer – Maras – Stout
Beer Bros. – Dżentelmenel
Birbant – Melon Huell APA
Fabrica RARA – Mandarina – Weizen
Fabrica RARA – RARA – Rye American Red Ale
Słociak – Sławicka Pszenica
Gryf – Grodzisko – Dunkelweizen

4.09
Lubicz – Alt
Lubicz – Leżak – Lager
Lubicz – American Pale Ale
Lubicz – Ciemne
Lubicz – Pszeniczne
Lubicz – Marcowe
Księży Młyn – American IPA
Piwoteka – Drakkar z Gotlandii – Gotlandsdrick
Piwne Podziemie – Sztukmistrz – Lubelskie Pale Ale
Reden – American Stout
Widawa – White Kiwi
Browariat – Hull Melon, Mandarina Bavaria and Orange Peels
Bednary – APA Potion 3
Twigg – Słoneczne – West Coast IPA
Reden Chorzów – Amerykańskie Lądowanie – American Stout
Hopster Beer – Nad Morze – Sunny Lager
Czarny Kot – Bernard Mięta Energy
Profesja – Ogrodnik – Saison IPA

3.09
Wrężel – Simcoe – IPA
Słociak – Ultra G – Grodziskie
MajEr – Witbier

2.09
Staropolski – Wiedeński Lager

1.09
Stara Komenda – American Wheat
Wąsosz – Porzeczkowe
Wąsosz – Jeżynowe

sierpien

PREMIERY PIW SIERPIEŃ 2015 (77 PIW)

28.08 (Łódzki Festiwal Piwa Arturówek)
Reden – cHOPskie Lato – Summer Ale
Roch – Morab – American Wheat
Brodacz – California – American IPA
Brodacz – Helio – Polish Session Rye IPA
Artezan – Czarny Mustang – American Stout
Artezan – Black IPA Equinox

27.08
AleBrowar – Ortodox – English IPA
Brovaria – Summer Ale
Ursa Maior – Rosa
Staropolski – Bestbir Kokos

24.08
Hopster – Nad Morze – Sunny Lager
Kraftwerk/Kattowitzer Brauhaus – Pils
Pol A Czech – Marynka Pils

22.08
Kingpin – Phantom – White IPA z liśćmi limonki kaffir
Perun – GOG Galaxy Ale

21.08 (Chmielaki Krasnostawskie)(Kraków Beerweekend)
Jagiełło – Chmielak – Lager
Spirifer – Vuelta 2015 – American Pale Ale
Reden Chorzów – Dymy Cwajki – Smoked Brown Ale
Wąsosz – Salvador – Smoked Coffee Stout
Solipiwko – Black Bicz – Black IPA
Solipiwko – Chuck
Piwowarownia – Córka Młynarza – American Wheat
Dukla – Miss Lata – Summer Ale
Browar na Jurze – Owocowelove Czarne
Zamość – Zamojski Witbier
Fabrica RARA – Brown – Brown Porter
Fabrica RARA – Lagsang – Brown Porter z Lapsang Souchong
Fabrica RARA – Orange – Summer Ale
Tyskie Jubileuszowe

20.08
Waszczukowe – Ryszard Borówa – Blueberry IPA
Krajan – Viva Hel – Bursztynowy Lager
Krajan – Viva Hel – Ciemny Lager
Beer Bros. – Pierwsza Prosta – American Lager
Wyszak – Polish Pale Ale

18.08
Wąsosz – Cwaniak Warszawski – Lager

16.08
Staropolski – Alcoholica Beer’em All – Lager
Bulkers – Inwazja Jaszczurów – New Zeland Brown IPA

15.08
Pinta – Kentucky Common
Jan Olbracht – Piotrek z Bagien – Belgian Pale Ale
Piwne Podziemie – Sezon Ogórkowy – Saison z ogórkiem i zestem z cytryny

14.08
Doctor Brew – Little Molly – Session IPA
Hopium – Sherrylock Holmes – American Pale Ale z wiśnią
Hopium – Jean-Hop Van Damm – India Pale Ale
Browar na Jurze – Cherry Lady – Sour Cherry
Tleń – American Amber Ale
Profesja – Żniwiarz – Witbier
Wyszak – American Pale Ale z trawą cytrynową
Pivovaria – Bogaty Dziad – American Pale Ale

13.08
Kraftwerk – Maxim – Session India Pale Ale
Kraftwerk – Uzi – White India Pale Ale
Kolumna – Vifling – Mocny Lager

12.08
Browar Zamkowy Racibórz – Lager Raciborski
Harnaś Rześkie Niepasteryzowane

10.08
Amber – Po Godzinach – India Pale Lager
Bazyliszek – Wczasy Pod Gruszą – Saison z gruszką
Koreb – Pszeniczne Łaskie

9.08
Wyszak – Witbier

8.08
Revolta – West Coast AIPA

7.08 (Festiwal Prawdziwego Piwa – Łeba)
AleBrowar/Pinta/Piwoteka – Spoko Marocco – Pepper Pale Ale
Widawa/Kopyra – Albatros – White IPA
Birbant – American Weizen
Bierhalle – Witbier
Pol A Czech – Maxi Kaz – Pils

6.08
Piwoteka – Biała Wdowa – Pale Ale
Rewalskie – Pils bursztynowy
Słodowy Dwór – Augustowskie Noce – AIPA
Krajcar – Wiedeńskie – Vienna Lager

5.08
Wąsosz – Piwo Jagodowe

4.08
Hopster Beer – Mayama – AIPA
Kingpin -Shaman – Red Summer Ale z dziką różą i hibiskusem
Pinta – Kwas Gamma – Raspberry Sour

3.08
Hopium – Wrzosław – American Brown Ale z kwiatem wrzosu i skórką pomarańczy

1.08
Beer Bros. – Ice Tea Ale
Szałpiw – Elegant z Mosiny – Bohemian Pils
Pracownia Piwa – Beer For Tap – Hoppy Witbier
Artezan/Lambrate – Tartaruga – Smoked American Brown Ale

lipiec

PREMIERY PIW LIPIEC 2015 (81 PIW)
PIWO MIESIĄCA: Be Like Mitch – AleBrowar

31.07
Reden – Pszenica z Księżyca – Dunkelweizen
Faktoria – Gold Rush – AIPA
Jan Olbracht – Piotrek z Bagien – Summer Ale
Twigg – Zielone – Foreign Extra Stout
Browariat – Pellet in Your Head – Single Hop Lemondrop Pale Ale
Brofaktura – Carte Blanche – Witbier
Podgórz – Qltinoid – Session IPA

30.07
Kraftwerk – Dziwok – Summer Ale
Nowy Browar Szczecin – Kolsch
Raduga – African Queen – Aframon American Pale Ale
Spółdzielczy – Szotowe – Zeus American Pale Ale

29.07
Bazyliszek – Czarna Mańka – Sour Ale z czarną porzeczką
Perła – Whisky Stout
Browar na Jurze – Owocowe Love czerwone
Bednary – Bosy Antek – Roggenbier
Piwoteka – And now for something completely different

27.07
Konstancin IPA
Dziedzice – Grejpfrut

25.07
Tumski – Witbier
Kieleckie Pils
Szpunt – Summer Time – APA
Szpunt – Master Exploder – APA
Pinta – Hoplaaga – India Pale Lager
Kraftwerk/Kattowitzer Brauhaus – Rauch Alt
Witnica – Świebodziński Pils
Szałpiw – Chmielnik Pils

24.07 (Kraków Beerweekend #2)
Reden – Czech Point – Bohemian Ale
Reden – BelgZebub – Belgian Strong Blond Ale
Reden – Melon Man – Hefeweizen
Piwne Podziemie – Summer Freakout – American Wheat
Tattooed Beer – Beach Girl – Summer Ale
Tattooed Beer – Rusałka – Polish Smoked Ale

22.07
Inne Beczki – Jungle IPA

20.07
Manufaktura Piwna – Pivo – Lager
Bazyliszek – Kwach – American Wheat Sour Ale
Haust – American Wheat
Wyszak – Lager Wiedeński

18.07
Piwne Podziemie – Sneaky Dragon – Double IPA
Raduga – Apartment – Six Flakes American IPA
Szałpiw – Kociamber – American Pale Ale z kiwi
Browar Stu Mostów – ART+3 – Coffee Milk Dark Lager
Zamkowy Cieszyn – Sezonowe – Witbier
Zamkowy Cieszyn – Stout Cieszyński z Chili

17.07
Hopium – Witt Stwosz – Witbier
Doctor Brew – Black Abbey
Doctor Brew – Black Weizen
Profesja – Zielarka – Gruit
Nepomucen – Saison

15.07
Bednary – Hefeweizen potion #1
Bednary – AIPA potion #2

13.07
Trzy Korony – Single Handed Sailor
Trzy Korony – Piaski Nevady – AIPA
Browarmia Królewska – Oktoberfestbier

11.07
Piwne Podziemie – Single Hop IPA Summer
Pracownia Piwa – Beer for House – Witbier
Cechowe IPA

10.07
Artezan/Browariat/Camba Bavaria – Vorsicht Hopfen – India Pale Lager
Artezan – Jam Session – Berliner Weisse
AleBrowar – Be Like Mitch – American Wheat
AleBrowar – Herr Axelotl – Summer Pale Ale
Perun – Ogień Raroga – Session IPA
Kraftwerk – Browning – Belgian IPA
Bednary – APA Potion #2
Reden – Namaste – American Pale Ale
Fabrica RARA – Si Ju Chun – American Wheat
Fabrica RARA – AW AW – American Wheat
Jan Olbracht Staromiejski – White Summer – Witbier
Browary Nyskie – Ale Nysa! – APA

8.07
Bazyliszek – Yeti – White American Oatmeal Stout

7.07
Spirifer – Agat – Summer Ale
Podgórz – Owca w Kratę – Szkockie Ale

6.07
Stara Komenda – IPA
Jan Olbracht – Piotrek z Bagien – Belgian IPA

5.07
Dukla – Tajemniczy Jeździec – Session IPA
Spirifer – H.exe – Summer Ale

4.07
Staropolski – BestBir Męski Lager
Staropolski – BestBir Cytryna
Staropolski – Bestbir Letnia Śliwka
Staropolski – BestBir Malina-Pigwa

3.07
Bojanowo – Somero – Summer Ale
Specjal Niefiltrowany z rokitnikiem

czerwiec
PREMIERY PIW CZERWIEC 2015 (96 PIW)
PREMIERA MIESIĄCA: Nomono – Solipiwko

29.06
Bazyliszek – Flower Power – Flower Pale Ale

28.06
Gloger – Pszeniczne Ciemne
Gloger – Stout
Gloger – IPA
Gloger – Złote
Gloger – Marcowy
Gloger – Karmelowe
Gloger – Herbowy
Gloger – Jasne
Gloger – Rubinowy
Gloger – Classis

27.06 (Craft Beer Camp)
Brokreacja – The Butcher – Red IPA
Brokreacja – The Farmer – American Wheat
Brokreacja – The Lumberjack – Rye American Stout
Ursa Maior – Rejwach na Kazimierzu – Belgian Summer Ale
Hopium – Violetta Vanillas – Sweet Stout

26.06 (Hevelka, Gdańsk)
Pracownia Piwa/Gzub – Rogaty Tłuścioszek – Dark Saison
Pracownia Piwa – Baciar – Saison IPA
Hajer – Flaps – American Wheat
Beer City – Kacper Ryx – Polish IPA
Brodacz – Blask – Summer Ale
Brodacz – Afro – Dry Stout
Doctor Brew – Hoppy Queen – APA
Spółdzielczy Puck – Ratownicze – APA
Spółdzielczy Puck – American Pale Ale Single Hop Tomahawk – APA
Spółdzielczy Puck – Refowe – Weizen
Reden – Mr. Blonde – Belgian Blond
Reden – OwShooter – Oatmeal Stout

25.06
Jan Olbracht – Piotrek z Bagien – Belgian Blond Ale
Piwoteka – Zupa Dębowa – Rye Pale Ale

24.06
Raduga – Some Like It Hot – Lemongrass American Wheat
Pinta – Kwas Beta – Lichtenhainer
Piwne Podziemie – Hopback Pale Ale
Olimp – Asklepios – AIPA

23.06
Rebel Radler Rabarbar & Jabłko
Rebel Radler Lychee
Rebel Padler Cola
Piast Słodowe
Wyszak – Ocean Pale Ale
Staropolski – Anstadt Bawarskie Ciemne

22.06
Krajan – Grejpfrutowe

21.06
Przystanek Tleń – Witbier
T.E.A. Time – 5 o’cock – Sencha Jaśmin Golden Ale

20.06
Witnica – Witbier
Nepomucen – Grodziskie
Kopyra Widawa – Siwy Miś – Dubeltowe Grodziskie
Profesja – Mnich – Grodziskie
Dukla – Dębowa Panienka – Grodziskie
Tenczynek – Marcowe
Tenczynek – Lager Tenczyński
Bazyliszek – Chmieloniada – Single Hop Citra

19.06
Browar Stu Motów – Salamander American Wheat
Krajcar – Saison
Brovarnia – American IPA

18.06
Trzech Kumpli – Szczyt Sezonu – Double American Rye Saison
Raduga – Roman Holidays – Black Witbier
Perun – Profanum – Black IPA
Pinta – Król Lata – Hoppy Oatmeal Witbier

17.06
Jan Olbracht – Piotrek z Bagien – Brown IPA
Bednary – Cytron – American Pale Ale
Reden – Ruda Planeta – Red Ale

15.06
aRevolta – American Wheat
Bazyliszek – Świdermajer – Sosnowy Summer Ale
Pilsweizer – Zakopiańczyk – Pilsener

13.06
Spirifer – Tour – AIPA
Bednary – AIPA Potion #1
Spółdzielczy – Dwa Półszytki – Pale Ale
Wrężel – RIPA – Rye IPA
Stara Komenda – Amarillo Willamette APA
Desperados Nocturno

12.06
Chmielogród – Zniewieściały Czarnoksiężnik – Red Ale
Spirifer – H.EXE – IPA
Pinta – Call Me Simon 2 – Imperial English Bitter
Reden – Hamerykansky Drim – American Lager
Jan Olbracht – Piotrek z Bagien – American Amber Ale

10.06
Amber – Po Godzinach – AIPA
Hopium – Ostra Szycha – Jalapeno APA
Piwoteka – Cerstvy Napad – Pale Ale
Czarny Kot – Bernard Rabarbar
Wiślany – Piwo Folkowe Deserowe
Wiślany – Piwo Folkowe Orzeźwiające
Wiślany – Dobry Pasterz

9.06
Folvark – Oj! Czyste – Pilsener

6.06 (Krakowski Festiwal Piwa)
Szałpiw – Szajba na punkcie chili – Roggenbier Chili
Pinta – Niedobity
Twigg – Andromeda – Galaxy IPA
Twigg – Infra Red – Rye Porter
Profesja – Młynarz – American Wheat

5.06
Reden – MILCoffeeL – Coffee Milk Stout
Majer – APACZ – Red APA
Piwne Podziemie – Grodzilla Dudette – Grodziskie
Solipiwko – Nomono – New Zeland Freestyle APA

4.06
Krajcar – Belgijskie Klasztorne

3.06
Wrężel – SummeR – Summer Ale
Browar na Juze – Szatańska Obelga

1.06
Van Pur – Cechowe – Brown Ale

maj
PREMIERY PIW MAJ 2015 (79 PIW)

PREMIERA MIESIĄCA: 300! – Pracownia Piwa

30.05
Pracownia Piwa – Krakowski Spleen – Session IPA

29.05
Kraftwerk – Thompson – AIPA
Kraftwerk – Zmora – Smoked Rye Pale Ale
Kraftwerk – Oberschlesien – Oatmeal Milk Stout
Inne Beczki – Pomarańczowy Radler
Brovaria – Indiana – Hefeweizen
Piwoteka – Lili Fontelli – Pszeniczne
Jan Olbracht – Piotrek z Bagien – AIPA
Beer City – Bazyl – Bitter
Dapper – Black IPA

27.05
Reden – Pszenicarium
Słociak – Witaj Wiosno – Witbier
Słociak – Dark Angel – Milk Stout
Słociak – Klinkierowy Przepał – Koźlak

26.05
Dziedzice – Auro AIPA

23.05
Hajer – Rajza Do Kalifornii – APA
Szpunt – American Weizen
Widawa – Hot Hoppy Lips – Red Session IPA
Trzech Kumpli – Otwarcie Sezonu – Saison
Manufaktura Piwna – Miedziane – Altbier

22.05 (Beer Friends Festival Poznań)(Browar Fest Poznań)
Artezan – Session IPA
Doctor Brew – Polaris IPA
Brofaktura – Marcowe
Wyszak – Schwarzbier Czekoladowy
Kasztelan – Białe
Kasztelan – Niefiltrowane
Kasztelan – Chmielowe
Stary Browar Kościerzyna – 727 – Pale Ale

21.05
Pracownia Piwa – 300! – Imperial Smoked Oatmeal Stout
Wrężęl – WIPA – Wheat Imperial Pale Ale
Birbant – Dark Citra IPA

20.05
Słodowy Dwór – Czerwone Bagno – Irish Red Ale
Brovarnia – Brovarnia Jasne

16.05
Bednary – APA potion #1 – APA
Bednary – American Wheat #1 – American Wheat
Pinta – Ruchy, Orkisz, ruchy! – Koźlak Orkiszowy

15.05
Mazowieckie Zakłady Przemysłu Fermentacyjnego – Kotłownia – Ciemne Żytnie
Bednary – Igraszki Palczatki – APA

13.05
Kieleckie Mocne

11.05
Perun – Sacrum – Belgian IPA

9.05
Brodacz – Primavera – Oceania Spring Ale
Wilk – Pils
Kraftwerk – Kalashnikov – Imperial IPA

8.05
Hulaj Dusza – Urwis – American Pale Ale
Kraftwerk – Reversal
Bazyliszek – Koko Bongo – Session Cascadian Dark Ale
Księży Młyn – Porter Wędzony
Chmielogród – Garbaty Niziołek – Rye Pale Ale
Reden – Droga Mleczna – Coffee Milk Stout
Brofaktura – Gniewosz Siedlecki – Grodziskie

6.05
Stara Komenda – AIPA
Bosman – Niefiltrowane

1.05 (Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa)
Fabryka Piwa – Bok Bok – Double Bock
Piwoteka – Mawashi Geri – Sushi IPA
Piwoteka – Zacny Zalcman – Gose
Trzech Kumpli – Piece Of Cake – Session IPA
Browar w Grodzisku Wlkp. – Bernardyńskie
Browar w Grodzisku Wlkp. – Piwo z Grodziska
Browar w Grodzisku Wlkp. – Piwo Naturalne o smaku czerwonej pożeczki
Browar w Grodzisku Wlkp. – Piwo Naturalne o smaku kwiatu czarnego bzu
Probus – Pils
Probus – Lager
Probus – Pszeniczne
Probus – Żytni Stout
Probus – Amber Ale
Browar Stu Mostów – Piwo Festiwalowe – WRCLW Dunkelweizen
Pinta/O’Hara – Lublin to Dublin 2015 – Robust Milk Stout
Browar Stara Szkoła – AIPA
Widawa – Black Kiss – Whisky Barrel Aged Extra Stout
Widawa – Grand Prix – Rauchbier
Birbant – 10 Hops
Chmielogród – Garbaty Niziołek
Chmielogród – Big Cyc – American Wheat
Piwne Podziemie – Akka Dakka Blakka – Session Black IPA
Piwne Podziemie – Hopface Killah – Spanish Cedar Aged AIPA with Ghost Peppers
Lubrow – Marusia z Miętolina – Coriander Weizen
Reden – Lot Hopsmiczny – Imperial IPA
Twigg – White Dwarf – American Wheat
Widawa – Nowy Baran – Weizen

kwiecien

PREMIERY PIW KWIECIEŃ 2015 (112 PIW)

PREMIERA MIESIĄCA: Piotrek z Bagien – Grodziskie – Jan Olbracht

29.04
Kormoran – Rosanke
Księży Młyn – Pałacowe – Piernikowo-Miodowe
Wąsosz – Warszawianka

26.04 (Warszawski Festiwal Piwa)(Festiwal Piwa Szreniawa)
Chmielarium – Szczwany Lis – American Amber Ale
Chmielarium – Porter Bałtycki
Chmielarium – Squeezer – APA

25.04 (Warszawski Festiwal Piwa)
Sulewski – Amcar Beer
Mały Kurek – Szach Mat – American Rye IPA

24.04 (Warszawski Festiwal Piwa)
Pinta/Pays Flamand – Księżniczka Wiosny – Saison
Waszczukowe/Raduga – WIT-amina CH – Wit IPA
Brofaktura – Ta-Ra-Da-Jka – India Pale Ale
Kingpin – Mandarin – West Coast IPA
Artezan – Czarny Kamaz – Double Oatmeal Stout
Stary Browar Rzeszowski – Belgian Rye IPA
Bednary – Filemon
Bednary – Bonifacy
Doctor Brew – Azzaca Single Hop IPA – American IPA
Faktoria – Geronimo – Red Rye IPA
Haust – Amber Rye Ale
Birbant – Old Ale
Birbant – Belgian Blond
Perun – Trzy Zorze – Polish Amber IPA
Pinta/TO OL – Alfa Kwas – Sour Rye Pale Ale
Piwne Podziemie – Foxy Brown – Brown IPA
Piwne Podziemie – Rock’N’Rye – Rye IPA
Piwne Podziemie – Smash-Golden Promise/Columbus – SMASH IPA
Profesja – Bard – American Pale Ale
Profesja – Inżynier – Dortmunder Export
Trzech Kumpli – Califia – West Coast IPA
Genius Loci – PoŻytek – Żytni Porter
Podgórz – Sheldonada – Summer Ale
Spirifer – Giro – Imperial IPA
Inne Beczki – Zissou – APA
Browariat – Fruitopia – IPA
Jan Olbracht – Piotrek z Bagien – Grodziskie
Reden – Krzyż Południa – New Zeland Pale Ale
Maryensztadt – AIPA
Bazyliszek – Cud nad Wisłą – APA
Perła – Witbier
Nepomucen – Amber Ale
Nepomucen – Żytnie Wędzone IPA
Nepomucen – Stout
Nepomucen – Pale Ale (nowa wersja)
Nepomucen – Grodziskie
Olimp – Panakeja – Earl Grey IPA
Wrężel – American Amber Ale
Artezan – Mera IPA – American IPA
Artezan – Star Cysterna – Whisky Barrel Aged Oatmeal Stout
Widawa – Barrel Aged Smoked Baltic Porter
Lubrow – Nayerbane – Yerba Mate IPA

22.04
Bazyliszek – Jelonki – Sahti

21.04
Staropolski – Monachijskie Ciemne

18.04
AleBrowar/Birbant – Kiss the Beast – Ultra Belgian IPA
Dukla – Bawidamek – Double IPA
Dukla – Mała Czarna – Cream Stout
Miedzianka – Cycuch Janowicki
Miedzianka – Górnik
Miedzianka – Rudawskie
Browariat – Aurorix – Pale Ale

17.04
Brofaktura – Black Jack – Dry Stout
Tumski – IPA
PiwoWarownia – Flower Piwer – Rye American IPA
PiwoWarownia – Czarna Mańka – American Stout
PiwoWarownia – Hop Session – American Pale Ale
Pracownia Piwa/SzałPiw – 5 – Pepper Stout
Pracownia Piwa – Urodzinowe – Nelson Hefeweizen

16.04
Reden Chorzów – Coffee Milk Stout

15.04
Nowy Browar Szczecin – Koźlak
Nowy Browar Szczecin – Pils
Redd’s – Gruszka i Chili

12.04
Zadyma – American IPA

11.04 (Beer Geek Madness 2 Wrocław)(Piwowary Łódź)
Profesja – Alchemik – Wild India Pale Ale
Profesja – Bursztynnik – American Amber Ale
Pracownia Piwa – Magic Dragon – Herbal Dark Saison
Browar Stu Mostów – Nigredo – Chocolate Mint Foreign Extra Stout
Piwoteka – Albedo – Imperial Witbier z Białym Pieprzem i Białą Kurkumą
Kraftwerk – Citrinitas – Smoked Chili India Pale Ale
Mason – Rubedo – Pine Smoked Altbier
Doctor Brew – Saxy Berry
Kingpin – Lunatic – Witbier z Grillowaną Cytryną i Granatem
Pinta – TakAHaka – Double Chocolate Orange & Exotic New Zeland Haka Black IPA
Widawa – X – Barrel Aged Nitro IPA
Birbant – Wild Wild East – Wild Wolfberry RIS
Szałpiw – Mgły Chwaliszewa – Wild Belgian IPA
Raduga – Key Largo – Cinnamon Oatmeal Stout
Wyszak – Robust Porter
Bazyliszek – WKD Grodzisk – Smoked Wheat Single Hop Citra

10.04 (Piwowary Łódź)
Chmielogród – Kulawy Ork – Black IPA
Bierhalle – Doppel Weizenbock
Bednary – Hop Artifact – Cascadian Dark Ale
Reden – The Kindest Of Ales – American India Pale Ale
Wyszak – American IPA
Maryensztadt – Podwędzane
Olimp – Eurydyka – Herbal Bitter
Amber – Po Godzinach – Altbier

9.04
Brodacz – Mózg
Brodacz – Bez Sensu
Olimp – Sophia – Grodziskie
Pracownia Piwa – Saison Hey Now – American Saison

8.04
Kingpin – Turbo Geezer – Double Irish Espresso Stout

4.04
Bednary – Ale Siekiera – Coffee Stout
Krajcar – Pirackie – Stout
Inne Beczki – Pardon My French – Bière de Garde
Fabryka Piwa – Happy Hours – American IPA
Fabryka Piwa – Summer Memories – American Wheat
Fabryka Piwa – Deep Space – Foreign Extra Stout
Czarnków – Noteckie Bursztynowe

2.04
Warka – Warka Radler czarna pożeczka z limonką
Piwne Podziemie – Małe Conieco – Wheat IPA
Piwne Podziemie – Burning Ryenbow – Red Rye IPA
Wyszak – Pils niemiecki
Czarny Kot – Trzy Koty Mandarynka

MARZEC

PREMIERY PIW MARZEC 2015 (107 PIW)

PREMIERA MIESIĄCA: Heksa – Browar Kraftwerk

WARTE UWAGI: Niezłe Ziółko – Browar Piwoteka, So Far, So Dark – AleBrowar/Browar Artezan

Heksa z Browaru Kraftwerk to Brown Porter z dodatkiem korzenia lukrecji, który przypadnie do gustu miłośnikom palonych piw, na pierwszym planie widoczne są w nim palone słody, czekolada i kawa do tego cierpkość pochodząca od lukrecji dopełnia całościowy obraz piwa.

31.03
Twigg – Dark Matter – Black IPA
Browar Zamkowy Cieszyn – Mastne Cieszyńskie
Browar Zamkowy Cieszyn – Lager Cieszyński
Browar Zamkowy Cieszyn – Porter Cieszyński
Browar Zamkowy Cieszyn – Double IPA Cieszyńska
Browar Zamkowy Cieszyn – Pszeniczne Cieszyńskie
Browar Zamkowy Cieszyn – Stout Cieszyński
Jagiełło – Vienna Lager

28.03
Gościszewo – Drwal – Lager
Gościszewo – Porter 55 – Smoked Porter
Artezan/AleBrowar – So Far, So Dark – Robust Porter
AleBrowar – Hard Bride – American Barley Wine
Solipiwko – 1978 – Rauchbock

27.03
Browar Stu Mostów – Salamander AIPA
Dukla – Dziedzic Pruski – Pils Niemiecki
Kraftwerk/Reden – Zabobon – Imperial Smoked India Brown Ale
Kraftwerk – M16 – New Zeland Lemon Grass India Pale Ale
Reden – Banany na Rauszu – Smoked Weizen
Tyskie Radler – Radler

26.03
Wrężel – Double IPA
Majer – Koźlak Pszeniczny
Bazyliszek – Ulica Miodowa – Miodowe Ale

25.03
Konstancin –  Konstancin Stout – Milk Oatmeal Stout
Czarny Kot – Bernard Brzoskwinia
Czarny Kot – Bernard Limonka
Czarny Kot – Bernard Pomarańcza
Czarny Kot – Bernard Ananas

21.03
Piwne Podziemie – Underground Cow – Lactose IPA
Piwne Podziemie – It’s Rainy Day Sunshine Baby – Citrus IPA
Piwne Podziemie – Smoke and Mirrors – Smoked Black Rye IPA
Widawa – Equinox West Coast IPA
Birbant – Imperial Citra – Imperial IPA
Szałpiw – Niuda – Belgian Golden Ale
Browariat – Bawarska Kometa – Single Hopped German Comet Pale Ale
Browariat – Fire Beer – American Strona Ale
Beer City – Wit I – Alt
Słodowy Dwór – Biebrzańskie – Belgian Pale Ale
Słodowy Dwór – Mgły Pszeniczne – Weizen
Słodowy Dwór – Dolina Jakubowa – English India Pale Ale
Słodowy Dwór – Białowieskie – Milk Stout
Genius Loci – Vernal Equinox – American Pale Ale

20.03
Piwne Podziemie – Sesyjny Morderca – Ghost Pepper Session IPA
Inne Beczki – Witkac APA – American Pale Ale
Nepomucen – Pale Ale
Nepomucen – Brown Ale
Browar Stu Mostów – Doppel Weizenbock German IPA
Pinta – Raj z rajs – Double Rice Galaxy IPA
Jan Olbracht Rzemieślniczy – Szyszak – Dunkel
Harnaś – Harnaś Wysokochmielowy
Namysłów – Jasne że Pełne

19.03
Pracownia Piwa – Franca – Cascadian Dark Ale
Lubrow – Yerba IPA – Yerba Mate IPA
Lubrow – Milk Jet – Milk Stout
Kraftwerk – Południca – Polish Black Saison
Lech Ice Diesel

17.03
Trzy Korony – Old Pigweed Stout

15.03
Dziedzice – Fitness Fest Mocne – Red AIPA
Dziedzice – Żytnia AIPA
Bednary – Sweet Boy – Milk Stout

14.03
Szpunt – American Bitter

13.03
Piwoteka – Namiętny Otello – Milk Porter
Brofaktura – Papkin – Dunkelweizen
Chmielogród – Rudobrody Mag – American Pale Ale
Bednary – Orange Machine – Ameican Pale Ale
Koreb – American Beer – American India Pale Ale

12.03
Pracownia Piwa – Rejbel – English IPA
Bazyliszek – Lemingrad – European Pale Ale

11.03
Maryensztadt – Brown Ale
Stary Browar Kościerzyna – 828 – American Weizen

10.03
Olimp – Apollo – Amarillo AIPA

8.03 (CRAFT BEERWEEK KRAKÓW)
Wyszak – Vanilla Milk Stout
Wyszak – Weizen
Wyszak – Pale Ale
Wyszak – American Amber Ale

7.03 (CRAFT BEERWEEK KRAKÓW)
Raduga – Naked City – Belgian IPA
Browar Centralny – Goldi Basset – Extra Special Bitter
Perun – Złoty Strzał – Imperial IPA

6.03 (CRAFT BEERWEEK KRAKÓW)
Piwoteka – Niezłe Ziółko – Saison
Birbant – Miss Big Foot – Smoked Foreign Extra Stout
Twigg – Red Bricks 51 – Amber Ale
Trzech Kumpli – Pan IPAni – Wheat IPA
Reden – Piana Szamana – American Red Lager
Reden – Polska Pszenica – Pszeniczne
Kraftwerk – Heksa – Brown Porter
Brofaktura – 50 Cent – Cascadian Dark Ale
Genius Loci – Kofanatyk – Coffee Brown Ale
Podgórz – Owczy Pęd – Oatmeal Stout
Artezan – Ostatni Projekt – Rye Porter
Piwne Podziemie – Tropicalia – Session IPA
Kopyra/Widawa – Szerszeń – West Coast IPA
Jan Olbracht Rzemieślniczy – Szyszak – Lager
Twigg – Craft Beerweek – Summer Ale
Ursa Maior – Podróżnik – Light Pale Ale
Dapper – American IPA
Widawa – Southern Strike – American Pale Ale
Beer City – Krak I – English India Pale Ale

5.03
Browar Brodacz – Americano – American Rye Ale
Browar Brodacz – Pinki – American Wheat
Bednary – Czarny Karzeł – American Dry Stout
Bednary – Kostamera – Oatmeal Stout
Twigg – Młodości – American Pale Ale
Pracownia Piwa – Andrus – Rye IPA
Bazyliszek – Cherryniaków – Fruit Sour Ale

3.03
Carlsberg Nox
Somersby Elderflower z kwiatu czarnego bzu
Okocim Radler Cola z limonką
Karmi Zimowe

lutyPREMIERY PIW LUTY 2015 (64 PIWA)

PREMIERA MIESIĄCA: Rogaty – Browar Kraftwerk

WARTE UWAGI: Geezer – Browar Kingpin, Sen o Warszawie – Browar Bazyliszek

Rogaty z Browaru Kraftwerk to zbalansowane połączenie mlecznej i gorzkiej czekolady oraz pikanterii pochodzącej od papryczek chili. Jest bardzo nietypowe, ale przy tym ciekawe ze względu na ilość smaków, które można znaleźć i palącą końcówkę, będzie idealne dla chilliheadów.

28.02
Kingpin – Geezer – Irish Espresso Stout
Bojan – Szwejk – Pils
Dukla – Dziki Samotnik – American Amber Ale
Dukla – Piękna Nieznajoma – American Pale Ale
Dukla – Nieproszony Gość – Pils
Dukla – Ostatni Sprawiedliwy – Weizen
Artezan – Red Brett – Red Ale
Artezan – Idzie Sesja – Session IPA
Pracownia Piwa – Smoky Deer – Smoked Red Ale

27.02
Ninkasi – Frumante – American Wheat
Ninkasi – Avena – Oatmeal Stout
Browar Stu Mostów – Doppel Weizenbock German IPA
SzałPiw – Buba – Quadrupel
Stary Browar Kościerzyna – Rye IPA
Jan Olbracht Staromiejski – Dunkel-Weizen

26.02
Bazyliszek – Banan – Imperial Weizen

25.02
Faktoria – Doktor Faust – Foreign Extra Stout

21.02
Pinta –  I’m So Horny – Espresso Lager
Solipiwko – Czarna Pitch – Black IPA
Pracownia Piwa/SzałPiw – 4 – Coffee Nelson Belgian Blonde
Bednary/Jan Olbracht – Thor – Foreign Extra Stout
Doctor Brew – Hoppy Birthday – Double Oatmeal Stout
Wrężel – Cascadian Dark Ale

20.02
Pracownia Piwa/SzałPiw – Funky Cherry
Reden – Jasny Gwint – White American Pale Ale
Waszczukowe – Postrach Szoszonów – American India Pale Ale
Artezan – ŻAPA – Żatec American Pale Ale
Artezan – AAA Usługi Miksokretem – Cascade Centennial
Brofaktura – AIPA
Brovarnia – Bohemian Pilsner
Jedlinka – Jedliński Koźlak Pszeniczny – Weizenbock
Krajcar – Żurawinowe

19.02
Bazyliszek – Sen o Warszawie – Milk Stout
Reden – Hopernik – AIPA Single Hop Simcoe
Reden – Darth Lager – Ciemny Rauchbier
Bednary/Jan Olbracht – Kuba Rozpruwacz – Red Ale

18.02
Bojan – Maorys – Rye IPA

16.02
Wąsosz – Freddie – English IPA
Perun – Droga Do Prawii – Amber Weizen

14.02 (FESTYN PIWA RZEMIEŚLNICZEGO W GALERII MM – POZNAŃ)
Haust – Gałgan – Brown IPA

13.02
Chmielogród – Trzypalczasty Goblin – Black American Wheat
Raduga – Lost Weekend – Rye India Black Ale
Piwne Podziemie – Singe Hop Cascade
Piwne Podziemie – Black Guzzler – Dry Stout
Mały Kurek – Biała Dama – Witbier
Mały Kurek – Belgijska Kura – Belgian Ale
Perun – Oblewanie Perperuny – Belgian Pale Ale
Ninkasi – GlobAle – AIPA
Inne Beczki – Sigmund – Vienna Lager
Brofaktura – Love Story
Olimp/Szałpiw – Satyr – Session Blond
Browar na Jurze – Jurajskie Porter Bałtycki
Haust – Moko

12.02
Artezan – Maczjato – Coffee Stout
Olimp – Hefajstos – Smoked Stout
Bazyliszek – Jasna Cholera! – Belgian Wit

11.02
Kraftwerk – Rogaty – Chocolate Chili Milk Stout
Bazyliszek – Mordor – Russian Imperial Stout

7.02
Kopyra/Widawa – Kojot – American Amber Ale
Perun – Licho Nie Śpi – Oatmeal Stout

5.02
Bazyliszek – Złota Kaczka – Belgian Golden Ale
Ninkasi – Vanilla Robust Porter
Ninkasi – Scottish Export 80
Browar Bednary – Kakarotto vs Simcoe – AIPA

StyczeńPREMIERY PIW – STYCZEŃ 2015 (54 PIWA)

PIWO MIESIĄCA: Coffeelicious – Piwne Podziemie

WARTE UWAGI: Orzechowy Gaj – Browar Perun, Rafineria – Browar Bazyliszek

Coffeelicious to zarówno mój jak i wasz wybór. Ten American Coffee Milk Stout charakteryzuje się pełnym smakiem, połączeniem kawowego oraz laktozy, a wszystko to z czekoladą w tle.

31.01
Chmielarium – Qrdupel – Belgian Ale
Krajcar – Krajcar Zimowy
Pilsweizer – Femme Fatale

30.01
SzałPiw/Ministerstwo Browaru – Minister California Common – California Common
Majer – AIPA

29.01
Browar Brodacz – Takie Życie – Roggenbier
Kraftwerk – Leśny Dziad – Silesian Smoked Lager
Wąsosz – Jules – Black IPA
Wąsosz – Zimowe Rozgrzewające – Speciality Ale
Podgórz – Strzała Południa – AIPA
Piwne Podziemie – Red Rad Rat – Amber Red Ale
Piwne Podziemie – Single Hop IPA Centennial
Krajan – Ale Krajan English Red Beer
Krajan – Ale Krajan English Beer
Krajan – Admiral Lord Viscount Nelson – Black IPA

27.01
Sulewski – APA
Browar Zamość – Naturalne Piwo Zamojskie – Belgian Ale

24.01
Doctor Brew – RIS – Russian Imperial Stout
Doctor Brew – Barley Wine
Pracownia Piwa – Alternatywa Niemiecka – Altbier
Pracownia Piwa – Szkot w Krakowie – Wee Heavy
Stara Komenda – Altbier

23.01
Genius Loci – ILLUMINATUS – American Saison
Genus Luci – Pils Not Dead
Artezan – Smoked Pacific – Smoked American Pale Ale
Artezan – Białe IPA
Brofaktura – Bursztyn
Browar Dziedzice – Red AIPA

22.01
Browar Maryensztadt – APA
Lubrow – Stolem – Koźlak
Podgórz – Korpoludek – Lager
Amber – Po Godzinach – Weizenbock

21.01
Bazyliszek – Rafineria – Russian Imperial Stout

19.01
Trzech Kumpli – Native American – AIPA

17.01
Piwne Podziemie – Coffeelicious – Coffee Milk Stout
Piwne Podziemie – Hopface Killah – AIPA
Pinta – Hopus Pokus – Black IPA
Kraftwerk – Panzerfaust – Silesian Rye IPA
Tea Time – Pale Ale

16.01
Bazyliszek – PeKiN – Rice IPA
Olimp – Demeter – AIPA

15.01
Bazyliszek – Szpieg z krainy bluszczowców – Ivy Ale

14.01
Bazyliszek – W malinowym chruśniaku – Sour Ale

12.01
Browar na Jurze – Koźlak

9.01
Ursa Maior – Pantokrator – Belgijskie IPA
Chmielogród – Foszasty Olbrzym – AIPA
Birbant – Nelson Sauvin – Pale Ale
Olimp – Persefona – Pale Ale
Pivovaria – Chytra baba z Radomia – American Pale Ale
Ninkasi – N°10.A American Pale Ale

5.01
Olimp – Zefir – Oktawia Pale Ale

4.01
Artezan – Blond – Belgian Blond Ale
Browar Stu Mostów – SALAMANDER Pale Ale

2.01
Perun – Orzechowy Gaj – Brown Porter

Reklamy

9 myśli na temat “Premiery Piw 2015

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s