Miejsce Roku 2016 Piwnej Mapy Warszawy

mpw2016

Kolejna edycja zabawy w wybór Lokalu i Sklepu Roku Piwnej Mapy Warszawy!

W tym roku nastąpi podział na dwa etapy. W pierwszym etapie zespół ekspercki oceni miejsca znajdujące się na Piwnej Mapie Warszawy. W zespołu wchodzą blogerzy piwni, piwni eksperci, sędziowie piwni, piwowarzy domowi, przedstawiciele browarów, branży piwnej oraz bywalcy piwnych miejsc w Warszawie.

Eksperci zostaną poproszeni o ocenę wszystkich miejsc znajdujących się na Piwnej Mapie Warszawy w skali 1-5 (1 – najniżej, 5 – najwyżej)

5 – świetnie
4 – dobrze
3 – ok
2 – słabo
1 – źle

Wybór dokonany zostanie przy uwzględnieniu 4 wskaźników

(w nawiasach charakterystyka, która może być pomocna przy decydowaniu o ocenie):

  1. Jakość oferty (atrakcyjność, dostępność, jakość i wybór piw i nie tylko piw, relacja do ceny)
  1. Jakość obsługi (przygotowanie merytoryczne i nastawienie obsługi w stosunku do klienta, prezentacja oferty)
  1. Klimat miejsca (wystrój, czystość, porządek, wydarzenia, oznakowanie)
  1. Ogólne wrażenia (osobiste odczucia dotyczące konkretnego miejsca, podsumowanie całościowego wrażenia)

Każdy wskaźnik w skali 1-5. Suma zdobytych punktów zostanie podzielona przez liczbę wskaźników dając ostateczną ocenę w skali 1-5.

Eksperci ocenili wybrane miejsca według własnych odczuć i opinii. Miejsca z każdej kategorii (sklep lub lokal) z najwyższą punktacją przechodzą do finału, gdzie wyboru dokonują czytelnicy bloga i internauci. Aby zostać zakwalifikowanym do rundy finałowej konkretny sklep lub lokal poza odpowiednią oceną (Top10), musi być oceniony przez minimum 5 osób i musi być funkcjonować przez okres dłuższy niż 6 pełnych miesięcy w 2016 roku.

Uwaga! Członkostwo w zespole eksperckim nie oznacza, że każda z osób oceniła wszystkie lokale, każdy ekspert ocenia tylko te lokale i sklepy, które chce. Ma w tym pełną dowolność.

Skład zespołu eksperckiego

Wyniki etapu eksperckiego

Runda finałowa: otwarte dla wszystkich tygodniowe głosowanie online, będzie można zagłosować raz tylko i wyłącznie na jedno z miejsc w kategorii sklep lub lokal. Nie ma specjalnej punktacji, wybiera się po prostu to miejsce, które w waszej opinii najbardziej zasłużyło na zwycięstwo.

Głosowanie na Lokal Roku i Sklep Roku trwa tydzień. Startuje w niedzielę 1 stycznia 2017 r. o godzinie 19:00 i kończy się w niedzielę 8 stycznia 2017 r. o godzinie 19:00.

Głosować będzie można tylko raz, po zalogowaniu się na koncie Google. Miejsca ułożone są w kolejności alfabetycznej. Wybierzmy razem miejsca, które waszym zdaniem były najfajniejszymi i ulubionymi.

Głosowanie na Miejsce Roku 2016 Piwnej Mapy Warszawy

WYNIKI:

Głosowało 1272 osób, najwięcej na sklep Piwomaniak (278) i Jabeerwocky (238).

LOKAL ROKU 2016: JABEERWOCKY

Lokal Roku 2016.png

SKLEP ROKU 2016: PIWOMANIAK

sklep-roku-2016