3 rzeczy, które warto wiedzieć o Warszawskim Festiwalu Piwa Bez Granic

Wyjątkowe okoliczności w 2020 roku powodują, że mają miejsce wyjątkowe rozwiązania. Zamiast kolejnej edycji Warszawskiego Festiwalu Piwa na stadionie Legii, tym razem w festiwalu będziecie mogli uczestniczyć z dowolnego miejsca na Świecie.

1. Miejsce i czas

Bez wychodzenia z domu, z zachowaniem dystansu społecznego, na działce, na urlopie, na plaży, w parku czy w toalecie. W lokalu z dobrym piwem, zarówno w Polsce jak i za granicą, bez granic. Z racji na to, że festiwal będzie organizowany w internecie, to będzie można połączyć się, skąd tylko będzie się chciało i w dowolnym momencie, na żywo, 8 sierpnia, 5 września lub z odtworzenia, kiedy tylko będzie się miało ochotę, bo całość będzie nagrana i udostępniona na youtube. Będzie to też pierwsza edycja WFP, na którą wstęp będzie bezpłatny. Kolejek do toalet również nie powinno być ;)

2. Piwa

Przygotowany został specjalny zestaw tematyczny 10 piw, w tym 4 nowości z polskich browarów oraz 6 z zagranicznych.
Całość można było zamówić z wyprzedzeniem i w dniu imprezy wspólnie degustować z pozostałymi uczestnikami, a ponadto spotkać się online z twórcami tych piw i poznać ich historię oraz zamysł, który kierował ich do uwarzenia takiego, a nie innego piwa. Ten zestaw 10 piw, według mnie, jest optymalną opcją do degustacji dla 3-4 osób i dokładnie taki jest mój plan. Wam też polecam takie rozwiązanie.

Oczywiście żeby brać udział w festiwalu nie trzeba mieć zestawu festiwalowego. Możecie wedle waszego uznania skomponować dowolne, autorskie, zestawy.
Ponadto multitapy w różnych miastach w Polsce przygotowują specjalne wydarzenia z tej okazji, w tym wspomniane w pakiecie piwa z polskich browarów, tylko że dostępne na kranach oraz zagraniczne, w butelkach. Ponadto, niektóre z nich przygotują też specjalne festiwalowe menu (Hoppiness w Warszawie) lub połączą to z inną imprezą (3 urodziny Maryensztadtu lub gastronomiczne wydarzenie Grochów budzi się, które organizują m.in. Komisariat17 i Stacja Grochów).

Ja już mam swój pakiet festiwalowy:

 

 

3. Scena

Podczas dotychczasowych edycji WFP scena była jednak trochę z boku. Wyjątkowy charakter WFP bez granic spowoduje, że tym razem główną rolę w całym wydarzeniu pełnić będzie scena festiwalowa, czyli transmisja na żywo z „festiwalowego studia”. Spotkanie ze specjalnym gościem z USA, spotkania z piwowarami browarów, które przygotowały nowości dostępne w pakietach, wspólne degustacje festiwalowych piw z ekspertami piwnymi, panele dyskusyjne i wiele więcej. Szykujcie się na prawdziwy piwny maraton, bo całość będzie trwała 8 godzin (14:00 – 22:00). Oczywiście będzie można to później obejrzeć z odtworzenia, w dowolnych ilościach.
Wydarzenie odbywa się we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych, z tej racji akcent podczas imprez postawiony będzie na pokazanie kolebki piwnej rewolucji czyli USA, a w pakiecie znalazłem paczkę chmielu i przewodnik po piwie rzemieślniczym autorstwa Brewers Association.

Zbierzcie się ze znajomymi, odpalcie transmisje i spędźcie dobrze czas, do zobaczenia na WFP bez granic. Będę się łączył z wami w sobotę o 17:30 z Koktajlu Mokotowa.

#wfpbezgranic

Więcej informacji:
https://warszawskifestiwalpiwa.pl/warszawski-festiwal-piwa-bez-granic-8-viii-i-5-ix/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s