V Chmiel Fest – Industrialny Festiwal Browarnictwa powrócił do Żyrardowa [RELACJA]

Na Chmiel Feście jestem od pierwszej edycji, zanim się obejrzałem mamy już piątą. Jak zwykle w Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie i powiem Wam, że z racji na unikalny klimat to impreza, na którą chce się wracać.

V Chmiel Fest 2019 (1).jpg

V Chmiel Fest 2019 (15).jpg

W tym roku doszedł element ekstra, bo poza samym Muzeum, impreza rozszerzona została o obszar tzw. okolicznego Bielnika, co spowodowało, że teren znacząco się powiększył, doszła duża scena na otwartej przestrzeni i w tym samym miejscu odbywały się m.in. Europejskie Dni Dziedzictwa, Piknik Ekologiczny oraz Piknik Dobroczynności. W sobotę część wydarzeń wystartowała o 12:00, a strefa z browarami dopiero o 16:00, trochę szkoda, bo myślę, że spokojnie mogłyby ruszyć też po południu.

W tej edycji na plus przeniesienie koncertów na zewnątrz, bo gdy były w środku to było naprawdę głośno i ciężko było wymienić parę zdań. Teraz pojawiła się mała scena gdzie były gry i zabawy piwne, a do tego z Mateuszem Puśleckim (PSPD, Alchemia) prowadziliśmy degustacje i edukowaliśmy nt. piwa i kultury piwnej. Do tego strefa degustacji PSPD i stoisko, gdzie było warzenie piwa. To wszystko w otoczeniu ścian z czerwonej cegły i maszyn włókienniczych, co powoduje, że klimat tutaj jest naprawdę niepowtarzalny.

Nie jest to stricte piwny festiwal, ale kulturalna impreza, której kultura piwna jest nieodłącznym elementem, czego dowodem była obecność kilkunastu bardziej i mniej lokalnych browarów rzemieślniczych jak m.in. Beer Bros. (zlokalizowany kilkaset metrów od terenu imprezy), Hopium, Przetwórnia Chmielu (mój drugi ulubiony browar, który ruszył w 2019 roku), Browarnia Bastion, Ignis, Spirifer, Rzeka Piwa, Gzub, Beergard czy Koreb, u którego widziałem, że chyba im fermentacja ruszyła w butelkach.

V Chmiel Fest 2019 (10).jpg

V Chmiel Fest 2019 (11).jpg

V Chmiel Fest 2019 (9).jpg

Kolejną zmianą było zrezygnowanie z opłaty za wstęp, co również spowodowało, że impreza była otwarta dla szerszego grona, choć ta opłata wcześniej była raczej symboliczna (5 zł).

I tutaj mam pewien element zdziwienia, bo mam wrażenie, że w sobotni wieczór wewnątrz było mniej niż rok temu, Może to kwestia większego terenu i cieplejszej pogody, ale jednak nie widziałem, aż takich kolejek jak w 2018 rok.

V Chmiel Fest 2019 (14).jpg

Ps. jeszcze kilka lat temu gdyby ktoś mi powiedział, że odwiedzę Muzeum Lniarstwa i jeszcze będę do niego z przyjemnością wracał, to mocno bym się zdziwił, a to się dzieje.

V Chmiel Fest 2019 (13).jpg

Dzięki za dobry czas i trzymam kciuki za organizatorów i kolejne edycje.

V Chmiel Fest 2019 (18).jpg

V Chmiel Fest 2019 (3).jpg

V Chmiel Fest 2019 (12).jpg

V Chmiel Fest 2019 (5).jpg

V Chmiel Fest 2019 (2).jpg

V Chmiel Fest 2019 (6).jpg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s