Tiny Rebel Brewing – jak opowiedzieć historię browaru za pomocą gry

Słyszeliście o Beer Money Inc.? Ja też jeszcze niedawno nie słyszałem, choć ma już troche czasu, ale temat jest na tyle ciekawy, że postanowiłem się nim z wami podzielić jako potencjalną dobrą praktyką, choć zakładam, że zrobienie takiej gry przez browar to nie są tanie rzeczy.

Z jednej strony to tylko gra na telefon, a z drugiej strony zapisana w grze historia walijskiego rzemieślniczego browaru Tiny Rebel Brewing, co w czasach wszechobecnym budowaniu społeczności, przywiązaniu do marki, ale również smartfonizacji społeczeństwa, grywalizacji i jeszcze kilku -izacji wydaje się rozwiązaniem wartym bliższemu przyjrzeniu.

Pokazuje to w jaki fajny i kreatywny sposób można zrobić produkt i prowadzić marketing, bo przecież tym właśnie jest ta gra.

IMG_20190821_131340

O co chodzi? Trzeba robić piwo, sprzedawać je i pomóc browarowi w rozwoju od małej garażowej produkcji po duży zakład eksportujący za ocean, odblokowując po kolei kolejne lokalizacje i otwierając własne lokale, zdobywać kolejne poziomy, dodając nowych pracowników, tanki oraz miejsce w magazynie, to wszystko przy wykorzystywaniu punktów akcji oraz posiadanych środków pieniężnych.

IMG_20190821_132844.jpg

W sumie proste, pewnie mnóstwo jest podobnych gier z mechanizmami jak ten.

IMG_20190821_132636.jpg

Samo pokazanie warzenia zostało potraktowane po macoszemu, bo wśród składników do piwa potrzebny jest tylko chmiel lub specjalne dodatki jak np. boomerang lub boombox. Uprzedzam, nie zrobili tego do kadzi. Za to było trochę wyspiarskiego humoru i porządnie przygotowane opisy piw z ich oferty.

IMG_20190821_130429.jpg

Skoro już zainstalowałem apkę i kupili mnie tym pomysłem, bo to naprawdę fajny pomysł na sprzedaż  to streszczę wam historię:

  • akcja zaczyna się w lutym 2012 roku w Newport w Południowej Walii (poziom 1),
  • następnie hala w Maesglas Industrial Estate pod koniec roku 2012 (poziom 2),
  • powiększenie browaru o sąsiadującą halę na jesień 2014 (poziom 3),
  • ekspansja za granicę, czyli do Bristolu, który znajduje się mniej niż godzinę drogi samochodem z Newport, ale to jednak Anglia, a nie Walia na początku 2017 roku (poziom 4),
  • zakup działki, rozbudowa browaru i eksport za ocean do USA, zaczynając od Nowego Jorku pod koniec 2017 roku (poziom 5).

Tutaj właściwie kończy się gra z początkiem 2018 roku, ale zostawili otwarty poziom, więc może z czasem jeszcze będą ją rozwijać, tak jak i sam browar.

IMG_20190821_131318

Patrzcie jak po tych paru godzinach gry wiele wiem o Tiny Rebel Brewing, a nigdy nawet nie piłem ich piwa, kojarzę ich historię, etykiety, nazwy niektórych piw. Wy też już całkiem sporo wiecie. Overall, ta gra to skuteczne narzędzie promocyjne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s