Studenci zorganizowali festiwal piwa – IX Coolturalny Festiwal Piwa Politechniki Łódzkiej

Chyba wszyscy czytelnicy tej strony znają dobrze festiwale piwa rzemieślniczego oraz coraz popularniejsze festiwale piwa domowego, a co powiedzielibyście na studencki festiwal piwa?

Tak się składa, że już 9. edycji takiego wydarzenia zorganizowali studenci Politechniki Łódzkiej. I nie chodzi tu wcale o Juwenalia, a o festiwal piwa połączony z wykładami i warsztatami, gdzie technologia produkcji jest na pierwszym miejscu, bo to festiwal organizowany w 100% przez studentówczłonków Kół Naukowych Kollaps i Ferment. Tegoroczną edycję odwiedziło około 300 osób.

Wydarzenie miało charakter edukacyjno-festiwalowy. W godzinach porannych odbywały się wykłady i warsztaty, a od godziny 13.00 trwał panel degustacyjny. W panelu degustacyjnym zaprezentowały się następujące browary rzemieślnicze: Waszczukowe, Trzech Kumpli, Raduga, Pivovsky, Antybrowar, Nepomucen, Księży Młyn, Bazyliszek.

Łódzki Oddział PSPD również miał swoje stoisko, gdzie zaprezentowali piwa, a także kontynuowali tematy poruszane na warsztatach, w tym dotyczące układania receptur. Nie zabrakło również piwa Wydziałowego, które przygotowują studenci.

W tym roku były to takie piwa jak: Polish Pale Ale (Polonez), Milshake Mango IPA (I Panu naleję), Tropical chocolate coconut stout (Erazmus +). Głównym piwowarem Festiwalu jest Maciej Burzyński, który co roku nadzoruje warzenie Wydziałowego Piwa, jak i układa receptury.

Oprócz prezentacji browarów, jak co roku promowana była akcja „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, podczas której można przetestować alkogogle.

Kolejnym naszym partnerem był Browin, który oprócz zniżek do sklepu zasponsorował również nagrody dla trzech pierwszych miejsc w sesji posterowej. Był to między innymi minibrowar dla pierwszego miejsca, szklanki, set do robienia podpiwku i kwasu chlebowego, gazetki itp.

Festiwalowi towarzyszył również konkurs posterowy dotyczący chmielu.

Piwowarstwo i szkolnictwo wyższe to temat, który od dawna mocno jest połączony i jak widać po obserwacjach rynku, ta współpraca będzie się coraz bardziej rozwijała za sprawą piwowarstwa rzemieślniczego.

Pierwsze miejsce zajęła Klaudia Sajek, drugie Weronika Majchrzak, trzecie Katarzyna Królak. Gratulacje!

1 miejsce.JPG

2 miejsce.JPG

3 miejsce.JPG

Relacja foto: https://www.facebook.com/FestiwalPiwaPL/posts/1298827750286640

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s