Piwnym szlakiem po Ursynowie [PRZEWODNIK]

Otwarcie Jabeerwocky Ursynów było okazją do odwiedzenia lokali z dobrym piwem na Ursynowie.

Jeśli zastanawialiście się gdzie na piwo na Ursynowie, ten przegląd powinien wam pomóc.

Odwiedziłem 5 ursynowskich multitapów, z czego 3 z nich znajdują się na Al. KEN, jeden zaraz obok, a jeden trochę w głębi osiedli mieszkaniowych.

Zacznijmy szlak od lokali znajdujących się najdalej w stronę Kabat:

1. A może pifko? Pub

Młodszy brat sklepu specjalistycznego o tej samej nazwie, położonego w sąsiedztwie. Fajnie, komplementarnie to zostało zaplanowane, choć z drugiej strony jeden lokal, spełniający dwie funkcje mógłby być wygodniejszy. Ściany wewnątrz pokryte etykietami przede wszystkim kilku browarów: Artezana, Maryensztadtu, Palatum i Kingpina. W każdym razie jest bardzo kolorowo i stołecznie i bardzo dobrze. 12 kranów, w tym na 8 kraft, i piwa z wyżej wspomnianych browarów, więc było z czego wybierać. Mają tv i transmitują mecze.

Adres: ul. Melchiora Wańkowicza 1

2. Beczka

Minimalistyczny lokal, z rzucającym się w oczy logo Browaru Wilk przy wejściu.  Wewnątrz 8 kranów (w tym na 6 piwo), wziąłem tego wilka i ich pils był najgorszym piwem tego piwnego szlaku po Ursynowie (płynny metal). Z drugiej strony w Beczce trafiłem też na piwo, które tego dnia najbardziej mi smakowało, czyli 100 aut z Browaru Mad Driver.

Adres: Al. KEN 24

Mad Driver 100 aut.jpg

3. Szyszka Chmielu

Najstarsze miejsce z odwiedzanych, zlokalizowane w Galerii Ursynów, mają jedną z najfajniejszych tablic w Warszawie, bo na telewizorach, jeśli chodzi o wybór to miałem największy problem, a nie miałem akurat ochoty na Pacifica czy Atak Chmielu. W środku 14 kranów, w tym na 10 piwa, z czego 2 z pompy. Do tego smaczna pizza, a teraz dodali nawet menu koktajlowe. Mają tv i transmitują mecze.

Adres: Al. KEN 36/U2

4. Jabeerwocky Ursynów

Nowy, dość kompaktowy lokal Jabeerwocky. 8 kranów, na otwarciu na 4 z nich klasyczne pozycje z Browaru Jabeerwocky (Pils, Stout, APA, IPA). Oddany został klimat z „centralnego” lokalu Jabeerwocky. Zlokalizowany raczej w środku osiedla, ale co ciekawe jest w wolnostojącym „wakacyjnym” domku, zabawnie się kontrastując z okolicą. Poza piwem mają też pizzę, całkiem smaczną, przynajmniej ta z rukolą taka była.

Adres: ul. Migdałowa 97

Jabeerwocky Ursynow.jpg

5. Klubokawiarnia KEN54

W lutym 2019 obchodzili rok działalności. Z nazwy Klubokawiarnia, wystrój to taki pchli targ, chaos pod kontrolą, zabawa formą z  kilkoma rozwiązaniami, które wzbudziły pozytywne rozbawienie, ale podchodząc do baru czeka 12 kranów (na 11 piwo) i wiecie co? Miałem takie wrażenie, że tego wieczora mieli najciekawszy wybór ze wszystkich 5 odwiedzonych miejsc. Warto odwiedzić, bo robią fajne wydarzenia kulturalne, choć nie wszystkim spodoba się wystrój.

Adres: Al. KEN 54/U1

Piwny szlak na Ursynowie jak widzicie istnieje i ma się dobrze, właściwie nad każdym lokalem rozświetlony neon zaprasza do środka, a w piątkowy wieczór wszystkie te miejsca tętniły życiem i były pełne! Tak pełne, że ciężko było znaleźć miejsce. Jest to przecież dzielnica licząca ponad 150 tys. mieszkańców.

Nie trzeba jechać do centrum Warszawy, by mieć z czego wybierać, bo w tych 5 lokalach czekają na was w sumie 54 krany.

Była to również fajna okazja do przejrzenia lokali w ramach Piwnej Mapy Warszawy. Jeśli szukacie innych miejsc na piwo w Warszawie zapraszam tutaj:

https://kilkaslowopiwie.com/piwna-mapa-warszawy/

Piwny Szlak Ursynow

2 myśli na temat “Piwnym szlakiem po Ursynowie [PRZEWODNIK]

  1. Ciekawy wpis. Nie wiedziałem, że Jabeerwocky ma teraz lokal na Ursynowie (to chyba franczyza)
    Brakuje mi tutaj zasłużonej i chyba najstarszej w zestawieniu Vyceski (choć jest na mapie piwnej).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s