The Dudes’ Brewing Company, czyli browar z Grouponu [WIZYTA]

Wszystko zaczęło się od wiadomości od znajomego w stylu: „interesujesz się piwem, a na Groupon widziałem, że niedaleko jest specjalna oferta rzemieślniczego browaru z degustacją piw”.
Szybka decyzja: dobra, jedziemy sprawdzić! I już następnego dnia byłem na miejscu.

The Dudes Brewing Company (7).JPG

The Dudes’ Brewing Company, bo tak się nazywa ten browar oferuje pakiety degustacyjne dla 2, 4 lub 6 osób. W sumie pierwszy raz o nim słyszałem, ale co tam ma całkiem dobre oceny, a do tego jest dobry deal, bo dla 4 osób zamiast za $100 to za 59 dolarów pakiet zawierał 4 deski degustacyjne po 4 piwa (4 oz, czyli coś ponad 110 ml), 24 piwa w puszkach (16 oz, czyli około 0,47l), 4 shakery i 2 czapki. Jak na USA to BARDZO dobra cena.

The Dudes Brewing Company (4).jpg

Pakiet można było wykorzystać w jednej z pięciu lokalizacji, w tym cztery to ich firmowe bary w różnych częściach Południowej Kalifornii, a ta piąta, najciekawsza to oczywiście taproom przy browarze. Wybór był oczywisty. Jedziemy do browaru do Torrance!
Zresztą jeśli widzieliście post na fb, to już pewnie wiecie, że Torrance to prawdziwe zagłębie piwne. W obrębie paru kilometrów jest tam kilka browaru i to z całkiem dobrą reputacją (a nawet więcej niż dobrą).

The Dudes Brewing Company (1).jpg

Sprawdzam piwa z browaru:
Cerveza Lager Mexicana – przy ponad 40% udziale latynosów w Kalifornii po prostu warto mieć produkt skrojony pod nich, niektóre browary robią od podstaw Micheladę, dodając sok pomidorowy w procesie produkcji, tutaj została dodana kukurydza, no i to czuć, bo jest to prosty lager z nutami lekko warzywnymi. No nie dla mnie.

CalifornIPA – poprawna, prosta, podstawowa AIPA, w zalewie wariacji czasem fajnie wrócić do tego klasycznego przedstawiciela stylu. Nie jest to piwo wzbudzające zachwyt, prędzej przeznaczone dla początkujących by pokazać czym jest ten styl.

JuiceBox Fruit Series: Peach Sour – zaczyna robić się ciekawiej, intensywna brzoskwinia w aromacie, w smaku brzoskwiniowa słodycz przełamana przez kwaśność, która dodaje wręcz delikatnej cierpkości.

Nutty by Nature Peanut Butter Milk Stout on Nitro – najciekawsze piwo, gładkie, kremowe, słodkie połączenie czekolady, delikatnej kawy z mlekiem oraz przede wszystkim masła orzechowego. Naprawdę przyjemne piwo deserowe.

The Dudes Brewing Company (2).JPG

Na wynos były puszki opisanego już Cerveza Lager Mexicana oraz Wiser Dude Classic American Pilsner. Prosty pilsner, czysty, z umiarkowaną goryczką, ale mało w nim tej Ameryki z opisu.

The dudes brewing cans.jpg

Pakiet cieszy się ogromną popularnością, bo oceniony został już ponad 8 tysięcy razy i jest w lokalnych „gorących ofertach”.

 

Te 4 piwa pozwoliły przekrojowo zobaczyć, co robią The Dudes’, ale jednak brakowało mi możliwości wyboru piw do degustacji oraz wejścia do browaru (byłem w weekend, więc nie było piwowara, podobno w tygodniu jest taka szansa), poza tym piwa różnie, najlepszy ten mega gładki Nitro Milk Stout z intensywnym smakiem masła orzechowego.

Browar działa od 2013 roku, jest nowoczesny i rozwija się naprawdę dynamicznie, mają klasykę i eksperymenty. Na żywo można też zobaczyć w jakim stopniu opróżnione są beczki z piwem, które mają w taproomach. Prowadzą również własny podcast i blog.

The Dudes Brewing Company (3).jpg

Na zakończenie

Całej wizycie towarzyszyła pewna refleksja, rynek w Polsce uznawany jest za coraz trudniejszy dla kraftu, w Kalifornii mówimy o podobnej liczbie ludności, ale ponad 900 browarów, co oznacza nieporównywalnie większą konkurencję. Oczywiście należy też uwzględnić zainteresowanie i świadomość dotyczącą piwa rzemieślniczego, kulturę piwną i udział spożycia piwa w pubach oraz parytet siły nabywczej, ale i tak mówimy o wiele bardziej konkurencyjnym rynku, na którym trzeba naprawdę mocno kombinować. Wejście w tego rodzaju pakietowanie w serwisach typu Groupon jest jedną z opcji, która pozwala na wykorzystanie dodatkowego kanału dotarcia do nowych konsumentów i zdobycia ich sympatii. Czy to działa, z tego co widziałem po towarzyszach grouponowej wyprawy do browaru – jak najbardziej.

Zresztą nie jest to nic odkrywczego, bo The Dudes’ jest jednym z kilkunastu w szeroko rozumianej „okolicy”, który oferuje tego typu pakiet do zakupu online, oni mieli po prostu najciekawszą ofertę.

The Dudes Brewing Company (8).jpg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s