Long Beach Beer Lab – eksperymentalny browar i piekarnia w jednym [WIZYTA]

Główny piwowar dr Levi Fried, zmienił pracę w laboratorium medycznym na pracę w laboratorium piwnym. Tak zaczęła się w połowie 2017 roku historia Long Beach Beer Lab, który stanowi unikalne połączenie eksperymentalnego browaru oraz piekarni na zakwasie.

Long Beach Beer Lab (5).JPG

Na kranie 10 piw, do tego fajny wybór jedzenia: chleb, ciasta, pizze i kanapki. Co najważniejsze bardzo smaczne i kreatywne połączenia smaków jak chleb na młócie po witbierze czy wykorzystanie zakwasu do startera na kolejne piwo. Browar i piekarnia przenikają się, łączą to i eksperymentują. Chyba nie muszę wspominać, że parują również jedzenie, ale tak robią to.

Long Beach Beer Lab (10)Long Beach Beer Lab (12)

Jest to naprawdę mały browar, ale bardzo kreatywny. Wnętrze zaaranżowane przytulnie, jest dodatkowe piętro, dzięki czemu można z góry zobaczyć jak całość się prezentuje. Long Beach Beer Lab to wręcz książkowy przykład małego browaru robiącego wielkie piwa.

Long Beach Beer Lab (14).JPG

Warzą na 3 garnkowej warzelni, do tego 6 unitanków, w tym 5 o pojemności 10 baryłek, 1 dwukrotnie większy. Mogą sobie pozwolić na eksperymenty. Do tego ogrom beczek, bo leżakowane w beczkach kwasy to ich flagowce.

Long Beach Beer Lab (15).JPG

Long Beach Beer Lab (17).JPG

Jak na piwne laboratorium przystało mają również szkła stylizowane na kolby. Tak takie podobne do tych co miał Warszawski Festiwal Piw Domowych i które będą szkłem na WFP10. Czekam aż nasz polski BeerLab takie przygotuje. Zresztą gdy powiedziałem im, że w Polsce jest browar o tej samej nazwie byli zajarani, może kiedyś dzięki temu będzie jakaś kooperacja, kto wie.

Long Beach Beer Lab (19).JPG

Coś co jest mocno widoczne, to prezentowanie posiadanych przez pracowników  certyfikatów wydawanych przez organizację Cicerone, która jest dość cenionym podmiotem w USA w zakresie usług piwnych.

Browar prowadzi również fajny program członkowski „Lab Rats” z unikalnym dostępem do wyrobów browaru.

Long Beach Beer Lab (8).JPG

Long Beach Beer Lab (20).JPG

Test piw:

Resilience IPA – LBBL również dołączył do akcji, o której już pisałem, dodali od siebie coś ekstra, ponieważ użyli Kveików, co dało piwu charakterystyczne nuty łączące smaki przyprawowe i owocowe.

Milk the Mustache – wytrawne, delikatnie kwaśne, owocowe, jest w nim funk oraz beczkowe drewniane nuty. Przy czym jest orzeźwiające.

Macchiato Stout – kawa, kawa i jeszcze raz kawa, palone i kwaskowe na średnim poziomie intensywności, do tego mleczne nuty na w tle, przy czym piwo jest gładkie w odbiorze.

Long Beach Beer Lab (16).jpg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s