Startuje BeerLab Discoveries „Pokażemy kreatywność naszych piwowarów” [ROZMOWA]

19 października w Samych Kraftach na Starym Mieście, podwarszawski browar BeerLab wystartował z nową marką piw: BeerLab Discoveries. Z tej okazji porozmawiałem z przedstawicielem browaru – Arturem Jakubiakiem.

Ruszyliście z nową marką piwa – BeerLab Discoveries – przybliż proszę skąd taki pomysł?

Na początku chciałbym podziękować Marcinowi Kwilowi za umożliwienie debiutu naszej nowej serii piw w jego lokalu. Pomysł na stworzenie nowych piw pojawił się w naszych głowach już jakiś czas temu, lecz start nowe serii dojrzewał w naszych głowach. Nie chcieliśmy też spieszyć się z tym by, piwa które będą debiutować były wątpliwej jakości i były nieprzemyślane.

premiera beerlab.jpg

O chodzi w całym projekcie?

Seria BeerLab Discoveries powstała po to by, pokazać kreatywność naszych piwowarów jak również to by, eksperymenty tworzone w browarze w małej skali ujrzały światło dzienne. Nową serię będzie wyróżniać niepowtarzalność – piwa będą uwarzone, tylko raz i każde kolejne piwo będzie inne. Chcemy poeksperymentować z różnymi dodatkami, a możliwości jest bardzo dużo, na pewno będą pojawiać się różne piwa, mocne, lekkie, owocowe jak i wariacje związane z jakimś konkretnym stylem. Na pewno chcemy tworzyć smaki które osobiście lubimy, dlatego np. pojawiło się piwo z tonką lub marakują. Mogę zdradzić, że w tym momencie w browarze leżakuje nasz Imperialny Porter Bałtycki, który pojawi się w 3 wersjach – podstawowej i leżakowany w beczkach po dwóch różnych alkoholach. Więcej, na ten moment nie chcę mówić, ponieważ chcemy też by, to była niespodzianka dla naszych odbiorców.

Kto jest zaangażowany w BeerLab Discoveries?

W projekt zaangażowany jest Dawid Głuszczyński, który jest u nas i w Browarze Szpunt Głównym Piwowarem, Tobiasz Jagiełło, który niedawno dołączył do nas z browaru restauracyjnego z Bydgoszczy oraz ja. Dawid z Tobiaszem od samego początku nadawali na tych samych falach, mają bardzo fajne pomysły, a od czas do czasu ja również podrzucam im pomysł z którym muszą się zmierzyć. Ale od razu chcę dodać, że pomysły na piwa podrzucają nam również inne osoby pracujące w naszym browarze.

 

Gdzie w takim razie będzie można dostać nowości z serii BeerLab Discoveries?

Piwa będą dostępne w wersji lanej jak i butelkowej. Dostępne już są w kilku multitapach m.in. w Warszawie, Wrocławiu czy Toruniu, pracujemy nad kolejnymi. Wersję w butelce należy szukać w sklepach specjalistycznych.

 

Co ma być elementem ekstra, który powodować będzie, że spośród setek rzemieślniczych piw na krajowym rynku akurat warto będzie wziąć butelkę BeerLab Discoveries?

Na pewno, będą to piwa odpowiednio zbalansowane oraz z ciekawymi i niekonwencjonalnymi dodatkami. Piwami które będą się pojawiać, będą warki, eksperymentalne, które warzymy na początku w małej skali, a potem przekładamy to na dużą warzelnię. Mogę obiecać, że nie wypuścimy na rynek piwa z którego nie będziemy w pełni zadowoleni. Zaczynamy z czystą kartą i chcemy, by nasze piwa miały szerokie grono odbiorców.

Korzystając z okazji powiedz proszę jak wygląda sytuacja z serią klasyczną serią BeerLab?

Tu, doprecyzuję – obecnie mamy dwie serie piw: Regionalne piwa Piaseczyńskie oraz piwa BeeLab, które były pierwszymi naszymi produktami. Piwa Piaseczyńskie rozwijają się bardzo mocno jesteśmy w coraz to nowych miejscach, m.in ostatnio bardzo mocno rozwijamy się w sieciach Auchan i Carrefour, ale również w innych mniejszych sklepach, czy sklepikach w całej Polsce. Obecnie mamy 8 piw w stałej ofercie począwszy od pilsów i lagerów, przechodząc przez APĘ, piwo pszeniczne, żytnie, malinowe i kończąc na naszym najnowszym piwie bezalkoholowym. Seria piw BeerLab jest powoli rozwijana mamy już 5 piw z tej serii. Najnowszym piwem jest Preto, czyli owsiany stout z kawą. Jest on odpowiedzią na informacje jakie otrzymujemy od Naszych klientów. Mamy coraz szersze grono stałych odbiorców w całym kraju i systematycznie się ono poszerza.

Dzięki!


Zapraszam do śledzenia profili BeerLab Discoveries w mediach społecznościowych:

https://www.instagram.com/bldiscoveries/

https://www.facebook.com/BLDiscoveries/

fot. BeerLab Discoveries

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s