4 Chmiel Fest i najmocniejsze piwo z Polski [RELACJA]

Muzeum Lniarstwa, jak co roku opanowane zostało przez entuzjastów piwa. 28-29 września 2018 r. 12 browarów zaprezentowało swoją ofertę. Co ciekawe wśród wystawców poza lokalnymi browarami były też browary zza granicy.

4 Chmiel Fest 2018 (3).JPG

Odszpuntowanie beczki oznaczało oficjalny start imprezy.

4 Chmiel Fest 2018 (5).JPG

Browary na Chmiel Feście

By przede wszystkim Beer Bros. aka piwni królowie Żyrardowa (browar jest ok. 300 metrów od miejsca gdzie odbywał się festiwal, przy browarze jest Pub Rampa gdzie można napić się piwa właściwie prosto z browaru), czy sąsiadujący Browar Bednary z okolic Łowicza, którego dobrze widzieć znów na festiwalach, bo wreszcie mają czas po intensywnym letnim sezonie, z racji na wyszynk na miejscu oraz własny pub HopKultura w Łowiczu.

4 Chmiel Fest 2018 (4).JPG

4 Chmiel Fest 2018 (12).JPG

Ponadto browary związane z Warszawą Browar Spirifer, Browar Karuzela, z Bydgoszczy Rzeka Piwa, z Wrocławia Profesja, z Wielkopolski Gzub. Były też Dukla, Fuzja i Koreb. Do Żyrardowa zjechali jak co roku przedstawiciele browarów w całej Polski. Zaskoczeniem przynajmniej dla mnie była obecność zagranicznych browarów, słowackiego Berhet oraz co najciekawsze należącego do grupy Carlsberg – amerykańskiego Brooklyn Brewery.
Choć z tego co widziałem, w piątek na stoisku tego ostatniego było pusto. Za to tłum był na stoisku Beer Bros., co pokazuje, że budowanie marki i rozpoznawalności wśród lokalnej społeczności procentuje.

4 Chmiel Fest 2018 (10).JPG

4 Chmiel Fest 2018 (6).JPG

4 Chmiel Fest 2018 (9).JPG

4 Chmiel Fest 2018 (11).JPG

Zresztą Beer Bros. przygotowali najciekawsze piwo festiwalu – IceMenel – czterokrotnie wymrażany Dżentelmenels Barrel Aged. Waniliowo beczkowy w aromacie, pumperniklowy w smaku i bardzo mocno rozgrzewający przełyk, co nie dziwi, bo to piwo mające 25,5% alkoholu. Aktualnie daje mu to tytuł najmocniejszego piwa z Polski.

Kilka słów o browarach z piwowarami

Ze swojej strony zaprezentowałem uczestnikom kilka słów o browarach rzemieślniczych wraz z przedstawicielami browarów, tak by odwiedzający mogli jeszcze lepiej poznać autorów piw, które piją. bo będąc na takim festiwalu mają wyjątkową okazję poznać bezpośrednio osoby, z tych małych w większości browarów, które tworzą te wielkie i różnorodne piwa.

Dzięki temu odwiedzający mogli już na starcie festiwalu na scenie głównej posłuchać o piwowarach, którzy wykorzystując wodę, słód, chmiel i drożdże tworzą ogromne bogactwo smaku i aromatu łącząc w ten sposób naukę dotyczącą warzenia i fermentacji ze sztuką przy układaniu receptur i kreacją trunków.

4 Chmiel Fest 2018 (7).JPG

Klimat festiwalu

Klimat to coś co bardzo lubię w tym festiwalu, jest mega luźna atmosfera, dużo zabawy dzięki pełnym energii koncertom (w tym roku m.in. Witek Muzyk Ulicy).

4 Chmiel Fest 2018 (2).JPG

W porównaniu do poprzedniego roku bardziej podobało mi się rozłożenie browarów i usunięcie stoisk z browarami z zewnątrz i z sali ze sceną. Dzięki temu w tym roku był fizyczny podział na strefę chilloutu z grami i rozmowami oraz strefę zabawy w sali ze sceną. Co najlepsze, w każdej z tych stref było naprawdę dużo ludzi.

4 Chmiel Fest 2018 (8).JPG

Ps. można było oczywiście zwiedzić browar Beer Bros. lub przybrowarnego Pubu Rampa.

Pub Rampa Beer Bros Zyrardow.JPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s