Zaproszenie na zawody “ZŁOCISTA MILA”: piwo i bieganie na dystansie 1609 metrów [PATRONAT]

Entuzjaści biegania i piwa mogą już planować 4 weekendy w Toruniu w 2018 roku z racji na organizację tam cyklicznego wydarzenia pt. “Złocista Mila”. Biegi odbędą się w dniach 26 maja, 30 czerwca, 27 lipca i 31 sierpnia.

Z przyjemnością informuję, że zostałem patronem tego cyklu, z tej okazji zapraszam do rozmowy z jednym z organizatorów, Mateuszem Goleniewskim.

ZŁOCISTA MILA?  Powiedzcie o co w ogóle w tym chodzi?

Korzenie Złocistej Mili to przede wszystkim bieganie. Wszystkie osoby zaangażowane w organizację cyklu to czynni biegacze, którzy szukali ciekawego pomysłu na integrację w gronie znajomych z Torunia i okolic. Tak powstał pomysł organizacji zawodów w formule Beer Mile.  Idea jest prosta – cztery 400 metrowe okrążenia, każde z nich rozpoczyna się od wypicia 0,33 l piwka. Wydaje się banalne, prawda? Niestety połączenie dynamicznego, interwałowego biegu, z szybkim piciem piwa, daje się mocno we znaki. Nie zmienia to faktu, że atmosfera wydarzenia po biegu jest wyjątkowa, przepełniona radością zawodników i kibiców.

Pomysł zrodził się latem 2015, podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych. Tam zawody w formule Beer Mile cieszą się ogromną popularnością – przyciągają rzesze uczestników, ale także kibiców, dla których formuła jest znacznie ciekawsza od tradycyjnych zawodów biegowych.

Jak wygląda popularność tej konkurencji w Polsce?

W Polsce z każdym rokiem przybywa imprez tego typu. Szczególnie dużą popularnością cieszą się eventy w Trójmieście oraz Poznaniu. Sam mam w planie wystartować w stolicy Wielkopolski. Tam jednak piwna mila to bardziej zabawa niż rywalizacja. Uczestnicy startują na dystansie 1600 m (mila to dystans 1609 m) na nieregularnej pętli, w związku z czym nie tam mowy o tworzeniu eventu zgodnie z międzynarodowymi zasadami BeerMile, do których Złocista Mila stara się nawiązywać.

Jak wygląda organizacja tego wydarzenia?

Wieloaspektowo przygotowujemy się do organizacji tego wydarzenia, tak aby zapewnić możliwe bezpieczeństwo. Jako organizatorzy zdajemy sobie sprawę, że takie wydarzenie na pierwszy rzut oka wygląda nietypowo, chcemy jednak edukować. Jak pokazuje przykład z zagranicy, piwna mila nie propaguje alkoholizmu, lecz aktywny wypoczynek z piwkiem w tle. Chcielibyśmy dokładnie w ten sam sposób propagować Złocistą Milę w Toruniu, dlatego to impreza o charakterze zamkniętym, w specjalnie wynajętym do tego celu obiekcie. Podczas Złocistej Mili 2018 nie dopuszczamy możliwości nawet biernego udziału osób niepełnoletnich. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę miłośników biegania oraz piwa.

Skąd pomysł na organizację piwnej mili pod nazwą „Złocista Mila”?

W ostatnich latach na mapie Polski pojawiło się kilka ośrodków organizujących zawody w formule Piwnej Mili. Chcieliśmy nazwą wyróżnić się spośród innych imprez, żeby nie być mylnie kojarzonym z innego typu eventami. Złocista Mila była naturalnym wyborem zważając na charakter imprezy – połączenie biegu na dystansie mili z kolorem piwka spożywanego w czasie wydarzenia. Wiemy że określenie złocisty trunek nie zawsze dobrze kojarzy się dobrze entuzjastom mocno zainteresowanym piwem, ale tym razem faktycznie piwo będzie złociste. Stąd taka nazwa.

Jak wygląda ta rywalizacja?

Całość imprezy odbywa się na terenie Toruńskiej Akademii Jazdy w Toruniu. Złocista Mila 2018 składa się z dwóch wydarzeń:

Classic Mile – rywalizacja indywidualna w klasycznej formule Beer Mile – 1609 m + 4 x 0,33l piwko. Zawodnicy startują w ok. 25 osobowych seriach. Rywalizacja rozpoczyna się od spożycia pierwszego piwka. Dopiero po wypiciu zawodnicy mogą rozpocząć zmagania biegowe. Po przebiegnięciu okrążenia, w specjalnej strefie piwnej czeka na nich kolejne piwko. Nie mogą jej opuścić do momentu opróżnienia butelki/puszki. Sytuacja powtarza się jeszcze dwukrotnie i po wypiciu 4 piw i przebiegnięciu 1609m  przekraczają linię mety, na której czeka pamiątkowy medal.

Classic Team Mile – rywalizacja drużynowa w formule Beer Mile – 1609 m oraz 4 x 0,33l piwko podzielone na czterech uczestników. Każdy z nich wypija jedno piwko i przebiega 400m. Na mecie podobnie jak w rywalizacji indywidualnej, na każdego z członków drużyny czeka pamiątkowy medal. Dodatkowo dla najlepszych uczestników indywidualnych oraz drużynowych – czekają nagrody przygotowane przez partnerów biegu.

Dzięki za rozmowę i zapraszam Was do rejestracji i udziału w zawodach!

Więcej informacji znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/Z%C5%82ocista-Mila-1286013544749371/

http://zlocistamila.pl/

zlocista mila torun

 

3 myśli na temat “Zaproszenie na zawody “ZŁOCISTA MILA”: piwo i bieganie na dystansie 1609 metrów [PATRONAT]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s