Wizyta w Browarze Socho [RELACJA]

Browar Socho na Dzień Świętego Patryka uwarzył specjalną wersję stylu Irish Red Ale dodając amerykańskie chmiele. Z tej okazji postanowiłem odwiedzić Karola, by zobaczyć co słychać w Socho.

Browar Socho (1).JPG

Browar Socho (8).JPG

Browar Socho działa od 2016 roku, ma warzelnię o wybiciu 17,5 hl, 3 tanki fermentacyjne o pojemności 25 hl, jeden leżakowy, a od niedawna także 3 mniejsze tanki na eksperymentalne piwa.

Browar Socho (3).JPG

Browar Socho (6).JPG

Browar Socho (7).JPG

Cały sprzęt wykorzystywany w browarze, a nawet sam budynek, w którym się mieści został zaprojektowany oraz wykonany przez właściciela i piwowara Karola Słomę wraz z ojcem. To jest 100% kraftu i 100% rodzinny browar! Zresztą zrealizowane to było, podczas gdy Karol cały czas pracował na etacie. Następnie był epizod tylko w browarze, ale powrócił do swojej stałej pracy, bo ją lubi, a browar stanowić ma hobby. Browar cały czas działa aktywnie, bo Socho ma na koncie już ponad 50 warek piwa!

W 2018 roku doszło też do modyfikacji polityki browaru. Na czym polega zmiana podejścia? Dotychczas piwo było dostępne w całej Polsce, przez co nie starczało go na rynek lokalny. Aktualnie przede wszystkich chcą skupić się na sprzedaży w regionie.

Ma być także zmiana w polityce sprzedaży butelek, skupienie się na własnej dystrybucji, skróceniu łańcucha sprzedaży, co pozwoli na odejście od pasteryzacji butelek.

Zmiana dotyczyć będzie także samej warzelni, która zostanie zautomatyzowana, Karol sam napisał już program mający to obsługiwać!!!

Ugruntowanie pozycji na rynku mazowieckim oraz przede wszystkim pozycja numer 1 w Sochaczewie i okolicach to priorytet dla Socho. Jak wspomniałem browar jest hobby i realizacją pasji jego właściciela, dodatkiem do codziennej pracy, po prostu zamiast weekendowo warzyć w domu warzy w „trochę” większym garze.

Środkiem do tego jest też powstanie serii klasycznych piw. Pierwsze Pszeniczne już się leje i schodzi po 1 kegu dziennie. Próbowałem, bardzo przyjemne i łatwe w odbiorze piwa! W najbliższym czasie ma pojawić się Helles.

Ponadto warzone są piwa ze stałej oferty jak Citrus Rye Ale, czy WIT IPA, ale też nowości w tym wspólne piwa w kooperacji z Darkiem Krzykalskim i z jego browarem domowym Element Baśniowy.

Browar będzie się rozbudowywał, ma powstać kolejne pomieszczenie na specjalne piwa, jakie? Wiem, ale na razie jeszcze nie będę zdradzać.

Na koniec jeszcze jedno pytanie. Najważniejszy sprzęt na browarze? Oczywiście spawarka!

 

Urubko powiedział, że zima kończy się w lutym, więc rozpoczęliśmy sezon ogniskowo-grillowy przed browarem, przy odczuwalnej -5 stopni Celsujsza :)

Browar Socho (5).JPG

Dalej już tylko pozostało odwiedzić premierę Paddy’s Day in New York w Craft Beer Muranów!

St Paddys in New York Irish Red Ale Socho.jpeg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s