Brudny Harry z Browaru Brodacz

Pochodzący z Trójmiast Browar Brodacz niedawno zmienił browar, w którym warzy, tym razem przeniósł się do znajdującego się w Świętochłowicach Browaru ReCraft.

Jednym ze specjalnych piw, które ostatnio uwarzyli Brodacze jest Brudny Harry. To wariacja na temat Blonde Ale, czyli dość grzecznego i przystępnego stylu, ale który właściwie jest niewidoczny w wykonaniu przedstawicieli rzemiosła.

W wykonaniu Brodaczy też mamy tutaj grę konwencją, bo do podstawy w postaci Blonde Ale dodana została specjalna kawa Kenia Gichathaini.

Eksperyment ten daje stosunkowo jasne w barwie, wpadające w odcienie pomarańczy, kawowe piwo, wizualnie zamglone. Do tego z dość gęstą, drobnopęcherzykową pianą.

W aromacie wyczuwalna kawowa kwaśność na pierwszym planie i następnie owoce leśne. Owoce są nieprzypadkowe, bo to właśnie kawa Kenia Gichathaini odpowiada za nie.

W smaku kawa również gra pierwsze skrzypce, jest dość cierpkie, kawowo kwaskowe i do tego uzupełnione owocowym charakterem owoców leśnych, kojarzących mi się z borówkami, jagodami i jeżynami. Ponadto estrowe nuty i ogólna wytrawność. Wysycenie na średnim poziomie.

Kawa miała grać pierwsze skrzypce? Efekt osiągnięty!

Browar Brodacz Brudny Harry.jpg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s