Maryensztadt Craft Beer & Food na Starym Mieście w Warszawie

Maryensztadt Craft Beer and Food (1).jpg

Maryensztadt Craft Beer and Food (2).jpg

Po paru latach wreszcie ruszyła wyczekiwana przeze mnie firmowa restauracja Browaru Maryensztadt. 10 sierpnia 2017 roku Piwna Mapa Warszawy powiększyła się o lokal Maryensztadt Craft Beer & Food. Lokalizacja to Stare Miasto, a dokładniej boczna, romantyczna, klimatyczna uliczka Szeroki Dunaj 11. W ten sposób na warszawskiej Startówce do Samych Kraftów dołącza kolejny lokal ukierunkowany stricte na piwa rzemieślnicze. Jeśli interesuje was historia powstania lokalu i browaru to przeczytajcie coroczną serię wywiadów z ekipą browaru Maryensztadt.

Maryensztadt Craft Beer and Food (5).jpg

Maryensztadt Craft Beer and Food (6).jpg

Zlokalizowany w zabytkowej kamiennicy, z dwoma ogródkami, podziałem na kilka sal oraz otwartą kuchnią to coś co naprawdę robi pozytywne wrażenie. W mocno rozwiniętej części restauracyjnej intensywnie promowany ma być ambitny food pairing, prezentujący kuchnię polską, który porównując do innych firmowych lokali i browarów restauracyjnych, a ponadto sądząc po degustacji zapowiada się na najwyższym krajowym poziomie.

16 kranów, przede wszystkim autorskie piwa, ale również gościnne pozycje jak z Browaru Stu Mostów czy Brło. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, tak jak podczas premiery, od słodszych i owocowych  jak Pszeniczny Blond z truskawkami i rabarbarem, kwaśnych jak Sourtime, bardziej nachmielonych w stylu Jacka Stronga czy Polish Hope, aż po mocarzy jak RAISA Espresso, Projekt 30 czy jedyna beczka Żywotu Barley’a z Lapsangiem.

Maryensztadt Craft Beer and Food (3)Maryensztadt Craft Beer and Food (4)

Na kranach promowanym rozwiązaniem są pojemności 0,3l jako małe oraz 0,4l jako duże piwo. Ponadto deska degustacyjna składająca się z 4 piw. Przy tzw. sztosach, które również mają swoje miejsca na kranach pojemności to odpowiednio 0,2l i 0,3l.

Na piętrze z czasem powstanie sala konferencyjna i biuro, ale na razie dajmy Maryensztadtowi czas by okrzepł w tej lokalizacji, w każdym razie potencjał jest gigantyczny. Pogoda w weekend zapowiada się fantastyczna, więc warto wybrać się na spacer na Starówkę, by osobiście odwiedzić lokal firmowy.

Maryensztadt Craft Beer and Food (7).jpg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s