Steam Whistle Brewing, browar w budynku Muzeum Kolejnictwa w centrum Toronto [wizyta i degustacja]

Steam Whistle Brewing Toronto (1).JPG

Ścisłe centrum Toronto to mieszanka wielu atrakcji dla lokalnych mieszkańców i turystów, można wjechać na CN Tower, która kiedyś była najwyższą budowlą na świecie (teraz nadal w TOP6). Można iść do jednego z najlepszych na świecie akwarium/oceanarium czy na mecz MLB, NBA, NHL. Można też iść do browaru Steam Whistle Brewing, mieszczącego się pod samą CN Tower, który znajduje się w budynku Muzeum Kolejnictwa. Właściwie to starej zajezdni, Roundhouse, domu lokomotyw parowych, aktualnie mieści się tutaj wspomniane muzeum, jeździ nawet kolejka, zresztą sama nazwa browaru nawiązuje też do kolei, bo jest to przecież gwizdek parowy. Jest tu mocno industrialnie co naprawdę robi klimat.

Steam Whistle Brewing Toronto (2).JPG

Steam Whistle Brewing istnieje od 2000 i założony został przez 3 byłych pracowników browaru Upper Canada.  Produkuje 80 000 hl piwa rocznie.

Do browaru trafiłem dość przypadkowo, dzień wcześniej widziałem się ze znajomym, który po tym jak mu powiedziałem, że idę na CN Tower, dał mi zaproszenie na wycieczkę po browarze, bo to w okolicy, a brat jego kumpla jest tam piwowarem. Ciężko z tego nie skorzystać. Piwa spróbowałem, jednak na wycieczkę się nie załapałem, bo przyjechałem za późno.

Steam Whistle Brewing Toronto (7)Steam Whistle Brewing Toronto (8)

Jeśli o sam browar chodzi to sprawa jest dość dziwna, bo warzy on tylko jedno piwo, czyli cytując „Premium Pilsnera”. Promując go hasłem „rób jedną rzecz, ale naprawdę dobrze”.
Co więcej, sprzedają go na miejscu z kranu lub w zielonych butelkach i leją do plastikowych kubków. Kiepskie połączenie, bo niby pozycjonują się i wyglądają jakby chcieli być marką premium, a zaraz potem robią coś zupełnie odwrotnego. Szczytem ich aktywości i pomysłów jest niefiltrowana wersja pilsnera.

Steam Whistle Brewing Toronto (5).JPG

Samo piwo jest klarowne, ma jasną złocistą barwę, jest średnio nagazowane, to bardzo klasyczny przedstawiciel stylu, bez eksperymentów, z czystym profilem ale jak na pilsnera ma goryczkę na dość niskim poziomie.
Wersja niefiltrowana w moim odczuciu lepsza, od razu widać różnicę w jej mętności, która jest na wyższym poziomie, w barwie oraz bogatszym bukiecie i lepszej świeższej goryczce.

Steam Whistle Brewing Toronto (6).JPG
Steam Whistle Brewing Toronto (4).JPG

Piwo na średnim poziomie, nie jest to najlepszy pilsner na świecie jak chcieliby twórcy. Mają za to dobry marketing, prócz całej gamy pamiątek mają też kolekcje obrandowanych hot rodów i naprawdę pomysłowy kalendarz z pracownikami. Zresztą zobaczcie sami.

Steam Whistle Brewing Toronto (3).JPG

Co się zobaczyło to się już nie odzobaczy. Niby promują się jako aktywni społecznie w kwestii środowiska, a leją do plastikowych kubków.

Jedna myśl na temat “Steam Whistle Brewing, browar w budynku Muzeum Kolejnictwa w centrum Toronto [wizyta i degustacja]

  1. Pingback: Beer News Polska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s