Beachwood Brewing BBQ, czyli najlepszy brewpub w Kalifornii [wizyta i degustacja]

Beachwood BBQ Long Beach (1).JPG

Beachwood BBQ Long Beach (2).JPG

Beachwood Brewing BBQ to browar założony w kalifornijskim Long Beach, w Greater Los Angeles Area, który według portalu ratebeer.com uznany został za najlepszy brewpub w Kalifornii i najlepszą restaruacją w 2016. Beachwood założony został w grudniu 2006, miał już trochę czasu na ugruntowanie swojej pozycji. Prócz brewtapu w Long Beach mają także lokale w okolicy: bar w Seal Beach, tap room w Huntington Beach i opisaną już przeze mnie blendownię z kwaśnymi piwami. Zresztą zobaczcie ich ściany i półki, one uginają się od nagród.

Położony jest, bardzo dogodnie, w centrum miasta, w piwnym zagłębiu, niedaleko kilka multitapów, na promenadzie z ograniczonym dostępem samochodów.

Beachwood BBQ Long Beach (4).JPG

Beachwood BBQ Long Beach (3).JPG

W lokalu są 22 krany na ich piwa, poza tym są też gościnne pozycje (w sumie 36 kranów). W ofercie dominuje oczywiście szeroki wybór wariacji na temat AIPA, w szczególności West Coast IPA.  Charakterystyczny dla ich IPA jest intensywny cytrusowy aromat, bo w większości dają lokalne style, klarowność i wytrawność na wysokim poziomie. Robią oczywiście inne piwa jak milk stout, barley wine, porter czy scottish ale.

Beachwood BBQ Long Beach (6).JPG

Przegląd próbowanych piw:

Alpha Galactic – WC APA – świetne piwo, jest wytrawne, lekkie, cytrusowe, ponadto z nutami ananasa, marakui. Najbardziej smakowało mi ze wszystkich ich piw, które próbowałem.
Amalgamator – WC IPA – flagowa pozycja browaru, cechuje się bogactwem aromatów, pełnią smaku, intensywnym cytrusowym charakterem, głównie grejpfruty, pomarańcze, jest też marakuja, ale wszystko wytrawne i z goryczką na wysokim poziomie. Ma 7,1% alkoholu, a kompletnie tego nie czuć.
Hopernicus – DIPA – mieszanka 10 chmieli, która ma 10% alkoholu, czyli naprawdę jest moc, cechuje się mocnym intensywnym cytrusowym charakterem, aromaty owoców tropikalnych, cytrusowych, ale wychodzi też lekka cebulka.
Citraholic – WC IPA – podobne do Anihilatora, ale tutaj na pierwszym planie grają mocne nuty cytrusowe, głównie cytrynowe, również ma 7,1%  alkoholu.
Annihilator – American Barleywine – kolejna mocna pozycja, tym razem mająca 11,4 % alkoholu. Cechuje się mocną goryczką z cytrusowymi aromatami oraz bardzo pełną i bogatą słodową bazą, co sprawia, że przy całej intensywności to piwo ma zachowany balans.
Uno – Belgian Single Ale – interpretacja browaru dotycząca belgijskiego blonde ale, głównie nuty trawiaste i ziemiste, charakter belgijski dość nikły.
Loma Prieta – Pilsner – delikatna i najlżejsza pozycja, czysty profil, jest proste w odbiorze, głównie z nutami chmielowymi i czystą goryczką. Dobry pils.
Onyx – RIS – mocno czarne, bogate w smaku piwo, charakteryzuje się czekoladowymi, kawowymi i palonymi nutami.
Ogólne wrażenia? Piwa z Beachwood to szeroka oferta, choć wszystkie są raczej mocniejszymi piwami, większość z nich trzyma co najmniej dobry poziom, niektóre podchodzą pod bardzo dobre, w szczególności ich wytrawne IPA i APA. Robią to dobrze. Zarówno piwo jak i jedzenie.

Beachwood BBQ Long Beach (7).JPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s