Belmont Brewing Company, najstarszy brewpub w południowej Kalifornii [wizyta i degustacja]

Belmont Brewing Company (1).JPG

Kolejny etap zwiedzania browarów, tym razem najstarszy rzemieślniczy brewpub w Południowej Kalifornii, istniejący od 1990 roku, położony w pięknych okolicznościach przyrody przy molo i nad samym oceanem, Belmont Brewing Company.
Sam lokal naprawdę ogromny, z podziałem na typową część piwną oraz restauracyjną, z tym ogródek nad plażą. Pięknie to wygląda. Zresztą same wejście też zachęca.

Belmont Brewing Company (2).JPG

Browar choć istnieje już 27 lat to trzyma się raczej stałej oferty, nie rozszerza jej mocno. Warzelnia ma wybicie 7 baryłek, czyli około 835 litrów, mają dwa fermentory po 835 litrów i dwa dwa razy większej pojemności, ponadto 7 tanków prosto do serwowania. Rocznie produkują około 1000 bbl. Na kranach 6 piw ich autorstwa. Ponadto 7 kranów w tym 5 z lokalnym rzemieślniczym piwem i po jednym z Lindemansem i Stella Artois. Wybór jest. Ja oczywiście wybrałem tylko i wyłącznie piwa warzone na miejscu.

Belmont Brewing Company (3)Belmont Brewing Company (4)

Warzą raczej klasyczne piwa, bo były APA, AIPA, Amber Ale, Stout, Golden Ale i Fruit Ale.

Belmont Marathon
Podstawowe piwo z oferty, mające być najbardziej sesyjnym, jest to Golden Ale o słomkowej barwie i dużej klarowności, bardzo lekkie, orzeźwiające trochę wręcz może wodniste, ale mocno pijalne.  Głównie ze słodowym charakterem i delikatną nutą cytrusów. Choć jednak trochę mało się w nim dzieje. 4,5% alkoholu.

Belmont Brewing Company (5).JPG

Belmont Strawberry Blonde
Kolejne lekkie piwo, ma 4,5%, wydaje mi się, że jest to po prostu pierwsze piwo z dodatkiem aromatów truskawkowych, bo wygląda tak samo i naprawdę intensywnie pachnie i smakuje truskawkami, zdominowały ono całe piwo, ale nadal jest ono lekkie i rześkie, choć jak dla mnie jest to sztuczny smak.

Belmont Pale Ale
Nie mogło zabraknąć też Pale Ale, tutaj jest ono dość lekkie, bo ma 4,8% alkoholu, w aromacie wyczuwalne cytrusowe i sosnowe nuty na średnim poziomie. Barwa złota wchodząca w pomarańcz, lekko zmętnione. W smaku na pierwszym planie chmielowy charakter w postaci nut cytrusowych i sosnowych. Jest też lekka słodowa słodycz. Na finiszu pojawia się śedniej długości goryczkowa nuta. Średnio wysycone, dobrze zbalansowane. Najlepsze według mnie piwo z BBC, ale i tak w porównaniu z wcześniej próbowanymi to raczej poziom poniżej średniego.

Belmont Brewing Company (6).JPG

Belmont IPA
AIPA w USA to jak pils w Polsce w browarze restauracyjnym. Po prostu musi być na kranie. To AIPA jest piwem zmętnionym i złotej, wpadającej w pomarańcz barwy. Charakteryzuje się intensywnym aromatem cytrusowym i owoców tropikalnych. W smaku średniej intensywności jak na AIPA cytrusowe nuty, grejpfrut, jakby zest, tropikalne owoce, gorycz  intensywna, średniej długości. Generalnie piwo ok i przyjemnie zbalansowane. Ma 8,7% alkoholu. Chmielona Centennial, Amarillo, Mosaic, Simcoe.

Belmont Top Sail
Kolejne piwo to American Amber Ale, mające 5,5% alkoholu. Bursztynowe w barwie piwo. Cechuje się intensywną słodowością w bursztynowym charakterze, głównie nutami karmelowymi, ponadto lekkimi nutami tostowymi, estrowymi owocowymi i goryczką na średnim poziomie. Generalnie jest też dość wytrawne.

Belmont Brewing Company (7).JPG

Belmont Long Beach Crude
Na koniec 6,5% stout. Piwo w ciemnobrązowej barwie z aromatami palonymi, ale co mnie zaskoczyło pojawiły się też lekkie słodowe nuty przypominające przypalone kable, ale szybko zniknęły. W smaku na pierwszym planie średniej intensywności słodowy charakter, przede wszystkim paloność. Ponadto lekka kremowość. Są też nuty orzechowe, czekolady i kawy, ale krótkie i niskie. Średnio wysycony. Dziwny był ten stout. Mocny i średnio stoutowy.

Podsumowanie
Browar ponadto oferuje ofertę blendowania swoich piw, czyli po prostu łączenie pół na pół wybranych dwóch piw z oferty. Kolejna nietypowa propozycja. Jeśli chodzi o cały przekrój oferty tego najstarszego w Południowej Kalifornii browaru restauracyjnego to ich piwa nawet porównując je z polskim rynkiem są dość klasycznymi i zrównoważonymi pozycjami, bez eksperymentów, na średnim poziomie. Oczekiwałem czegoś więcej, ale i tak jest ok.

Belmont Brewing Company (8)Belmont Brewing Company (9)Belmont Brewing Company (10)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s