Porter Galicyjski Pilsweizer

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie informacja, że zlokalizowany w Grybowie, Browar Pilsweizer zdecydował się na uwarzenie Niefiltrowanego Porteru Bałtyckiego, a dokładniej Porteru Galicyjskiego, odwołując się do historii regionu.
Przypomnę tylko, że w przeszłości browar w Grybowie już produkował Porter Bałtycki, zresztą sam browar podaje, że ma to być przywrócenie u nich tego stylu i nawiązanie do receptury z XIX wieku autorstwa Franciszka Paschka. Piwo leżakowane było 4 miesiące.
Piwowarski skarb Polski to styl, który według mnie każdy krajowy browar powinien mieć ofercie, to też cieszy, że Pilsweizer również zdecydował się na porter. Czarno-złoto-biała kolorystyka etykiety podkreśla klasę tego stylu i naprawdę ładnie się prezentuje, tylko że kompletnie nie trafia do mnie to hasło „Rozum jest drogą wiarą w zwycięstwo” czytając to przychodzi na myśl jedynie, że trzeba zdelegalizować coaching i rozwój osobisty.

Porter Galicyjski Pilsweizer.JPG

Wracając do samego piwa, ma 22 BLG, 9,5% alkoholu, 70 EBC.
Wizualnie: intensywna i głęboka czarna barwa, nawet pod światło jest nieprzejrzysta, piana zabarwiona, beżowa, drobnopęcherzykowa, ale szybko znikająca.
W aromacie nuty palone, jest czekolada, kawa, przede wszystkim charakter słodowy.
W smaku na pierwszym planie wychodzi tutaj gorzka czekolada, kawa oraz paloność, w mniejszym stopniu są też suszone owoce w postaci śliwek. Przede wszystkim wytrawny oraz rozgrzewający. Odczuwalne jest niskie wysycenie i duża pełnia smaku, niestety pojawia się również, szczególnie pod koniec, lekki metaliczny posmak objawiający się delikatnym trzeszczeniem zębów. Nie dominuje to piwa, ale gdyby nie to, ogólne wrażenie piwa byłoby o wiele lepsze.

W składzie słody: monachijski, pilzneński, karmelowy, palony; chmiele: Marynka, Lubelski.

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s