Recenzja: Wszystko co musisz wiedzieć o książce „Piwo. wszystko co musisz wiedzieć żeby nie wyjść na głupka”

Tomasz Kopyra z blogu blog.kopyra.com, vloger, autor największego kanału o piwie na youtubie i generalnie człowiek instytucja w branży piwnej napisał książkę. Pamiętam czasy gdy pisał na blogu, już wtedy miał lekki i fajny styl, zarówno na blog.kopyra.com jak i dieta.kopyra.com dlatego cieszy decyzja o wydaniu książki.

Materiał jest lekki, łatwy i przyjemny, do tego stopnia, że wystarczyły mi dwa wieczory by wchłonąć „Piwo.”

Książka zawiera przede wszystkim zbiór kopyra_piwonajważniejszych i podstawowych zagadnień dotyczących dobrego piwa, ma prowadzać osoby niezainteresowane lub dopiero odkrywające piwny świat w podstawowe zagadnienia, a to jest już droga w jedną stronę.

Poruszone jest wiele tematów, ale rozwinięte są głównie podstawowe kwestie, takie jak opis procesu produkcji piwa czy piwne mity. Są również przedstawione kolejne zagadnienia jak charakterystyka konkretnych stylów piwa, szkło do piwa czy piwowarstwo domowe.
Książka staje się automatycznie piwnym podręcznikiem i pierwszą piwną pomocą na polskim rynku. Mam nadzieję, że wiele osób zainspiruje do rozpoczęcia warzenia piwa w domu.

Zastanawiałem się dlaczego taka forma, ale sam mam na koncie kilka publikacji i wiem jaka to frajda wreszcie ukończyć etap recenzji i otrzymać zaakceptowany, wydrukowany tekst. Forma książkowa to po pierwsze wypełnienie niszy na rynku, ale również próba dotarcia do kolejnej grupy osób, które nie miały okazji poznać w internecie piwnej edukacji. Otwiera również okno na internetową twórczość Kopyra poprzez możliwość skanowania zdjęć apką Tap2C (więcej o niej).

Skierowana jest głównie do osób dopiero wchodzących w kulturę piwną, ale czy beer geek znajdzie w niej coś dla siebie? Jasne, że ciemne. Poza podstawową dawką wiedzy zawiera również anegdoty i ciekawostki, kto pierwszy powie mi, że nie dowiedział się z tej książki choć jednej nowej rzeczy temu stawiam piwo.

Jest jeszcze wiele szczegółowych tematów dotyczących piwa, które można poruszyć, chociażby wspomniane piwowarstwo domowe czy piwa rewolucja rzemieślnicza. Tomku czekam na kolejne książki.

A jeśli ktoś z was jeszcze nie miał książki w rękach to warto dodać ją na listę życzeń lub obdarować nią najbliższych.  Jest dostępna.

3 myśli na temat “Recenzja: Wszystko co musisz wiedzieć o książce „Piwo. wszystko co musisz wiedzieć żeby nie wyjść na głupka”

  1. Kopyra zrobił naprawdę solidną robotę dla polskiego piwowarstwa. Jego kanał na YT ma ponad 74 tys. subskrybentów, statystyki bloga również są dość imponujące. Lubię jego felietony i cieszę się, że wciąż powstają kolejne wartościowe blogi/vlogi, które propagują piwa rzemieślnicze, zachęcają do samodzielnej produkcji i mają realny wpływ na naszą kulturę picia. Jeszcze bardziej cieszy mnie, że warzenie staje się w Polsce coraz bardziej popularne, o czym świadczy choćby powstanie kierunku studiów podyplomowych z technologii piwowarstwa : ) Pozdrawiam!

    1. Dokładnie tak jak mówisz, ale widać też że tematyka piwna stała się w pewnym sensie też dla niego ograniczeniem, więc wchodzi w inne tematy, a to już na przykład dla mnie nie jest zbyt interesujące. W każdym razie czekam na kolejne książki od Tomka, m.in. stricte o piwowarstwie domowym ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s