Interaktywna butelka piwa

Rozwój rewolucji piwnej w Polsce odbywa się równolegle z rozwojem technologicznym, więc nic dziwnego, że wiele nowoczesnych rozwiązań stosowanych jest nie tylko w browarach, ale również dla konsumentów. Takie apki jak ratebeer czy untapped to już wręcz podstawa, ale coraz mocniej działają również nasze krajowe produkty jak chociażby dwie najbardziej znane czyli Polski Kraft, ontap.pl.

W Warszawie mamy też już pub korzystający ze zdobyczy najnowszej techniki, a dokładniej samoobsługowy pub na podstawie specjalnej karty.

Ostatnio dostałem cynk o nowym produkcie przeznaczonym dla miłośników piwa, teraz wchodzimy coraz mocniej w tak zwany internet rzeczy za pomocą aplikacji Tap2C. Pewnie już o nich słyszeliście za sprawą książki Tomka Kopyra „Piwo. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka”, ona również była interaktywna, po skanowaniu zdjęć można mieć było dostęp do rozszerzonej treści, między innymi wideo autorstwa Tomka. Po interaktywnych książkach Tap2C wychodzi z pomysłem interaktywnych butelek, a może nawet interaktywnego piwa. W każdym razie jest to produkt interaktywny.

Jak się do tego zabrać? Najpierw trzeba ściągnąć odpowiednią apkę (IOS lub Android), wziąć butelkę piwa i ją zeskanować. Początkowo mając w pamięci szerokie wykorzystanie kodów QR zacząłem szukać stosownego na butelce, gdy go nie znalazłem postanowiłem po prostu zrobić zdjęcie butelce i okazało się to strzałem w dziesiątkę, to wystarczyło by aplikacja zadziałała.

Jak podają autorzy, aktualnie w bazie jest ponad 500 piw, zarówno tych koncernowych jak i rzemieślniczych, robiłem test na kilku piwach, większość było choć nie wszystkie. Przy nadal trwającej dużej zmienności oferty polskich rzemieślników z mojej strony chciałem dać znać, że warto najpierw zabrać się za regionalne browary, bo ich oferta jest bardziej stała. Z tego co się dowiedziałem baza ma być na bieżąco aktualizowana. To dobrze.

Będące w bazie piwa opisane są na podstawie takich cech jak parametry, charakterystyka, styl, pochodzenie, sposób podania. Ciekawym rozwiązaniem jest podanie przepisów na dania, które będą pasować do danego piwa. Nie mogło zabraknąć również mini modułu społecznościowego, czyli podstawy dzisiejszych aplikacji, dlatego też piwa można oceniać. Rozwinięcie tego może tylko przysporzyć większej ilości użytkowników, bo to jest to co trzyma ludzi przy konkretnych aplikacjach.

Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość zakupu przeglądanego piwa w sklepie internetowym (na przykład A ja pale ale dostępny w sklepie Piwoteka.pl).

Tak to działa:

Podoba wam się? Jak dla mnie fajna zajawka, ale czy będę z tego korzystał na codzień? Na pewno apka zostanie wśród zainstalowanych, bo poza piwami ma bardzo rozwinięty moduł prasowy.

Jedna myśl na temat “Interaktywna butelka piwa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s