Browar Piwoteka Biegiem po Piwo

Biegiem po Piwo to ekipa biegowa związana z łódzkim Browarem Piwoteka, mają na koncie kilka naprawdę fajnych akcji, jak Piwną Milę, bieg z Piwoteki do Ziemi Obiecanej czy do Browaru Bednary, poza tym naprawdę dużo długich biegów. Miłośnicy dobrego piwa i biegania, po prostu jakbym opisywał sam siebie, sam zresztą robiłem spotkanie biegowe w Warszawie pod tą nazwą, niestety teraz z powodu kontuzji mam odpoczynek od aktywności fizycznej. Wracając jednak do tematu, skoro spotkali się miłośnicy piwa i biegania to nie mogło zabraknąć piwa z bieganiem w nazwie. W ten sposób pojawiło się Biegiem po Piwo czyli American Wheat.

Nieraz pewnie słyszeliście o izotonicznych właściwościach piwa po bieganiu, ale również pochłanianym kaloriom, bo przecież takie pół litra jasnego lekkiego piwa to dawka ponad 200 kalorii. Jest to równie spalonym kaloriom równym przebiegnięcie 2,5 kilometrów w czasie 12 minut przez osobę warzącą 80 kilo. Niezbyt dużo prawda? Więc może warto spróbować?

Jeśli chodzi o samo piwo to ma 5,1% alkoholu i 12,5 BLG, użyte chmiele to Citra i Mosaic. Biała niska i gęsta piana, piwo mętne, jasnozłote. Aromat to przede wszystkim chmielowy charakter cytrusów i owoców tropikalnych, jest bardzo intensywny i orzeźwiający. W smaku bardzo podobne odczucia, jest niezwykle orzeźwiające, pełne smaku, przede wszystkim dominuje charakter cytrusowy, jednak jest odpowiednio zbalansowane, charakter pszeniczny również zarysowany. Wszystko zakończone wyraźną i krótką goryczką. Pijalność tego piwa jest na bardzo wysokim poziomie, dobry kompan na maraton.

piwoteka-biegiem-po-piwo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s