Moor Beer Revival

Przy współpracy z dystrybutorem piw rzemieślniczych Beer Enthusiast, degustuję znajdujące się w ofercie piwo Revival z brytyjskiego rzemieślniczego browaru Moor Beer Company.

Drink Moor Beer, a dokładniej <mor>, a nie <mur>. Nazwa bierze się od wrzosowiska, lokalnie występującego w okolicach Bristolu/Somerset, UK, skąd jest browar.

Transatlantyckie Pale Ale, które ma jedynie 3,8% alkoholu, ale mimo to browar zapowiada, że w smaku będzie moc.

Dostępne w puszce o objętości 330 ml. Miałem przyjemność ostatnio poznać Justina z Moor Beer podczas imprezy po jego wspólnym warzeniu z chłopakami z Doctor Brew, porozmawialiśmy między innymi dlaczego puszka i z tego co Justin mówił, to próbował, porównywał  swoje piwa w butelce, mniejszej, większej, aż wreszcie zapuszkował i po tym stwierdził, że tyle aromatów ile puszka zachowa dla chmielowych piw, butelka nie jest w stanie. W puszce piwo jest o wiele mniej podatne na czynniki zewnętrzne, słońce, temperatura, utlenienie, tutaj są zminimalizowane.

Dlaczego większa popularność butelek i puszek w Polsce? Bo butelkowanie na skalę taką jaką mają piwa rzemieślnicze jest po prostu o wiele tańsze. Ja osobiście nie wiem skąd takie uprzedzenie w Polsce do puszek, przecież i tak nikt z niej nie pije, bo przelewa się piwo do szkła.

Puszki z Moor Beer mają termin przydatności jeden rok. Swoją drogą pojawienie się rzemieślniczego piwa w puszkach w UK było też czymś nowym.

Tak w ogóle w ramach ciekawostki, Justin z Moor Beer choć pochodzi z USA, to ma Polskie korzenie.

Przechodząc jednak do samego piwa w składzie słody Pale, Lager, Cara, Crystal i Wheat, amerykańskie drożdże.

[BARWA]

Złocista barwa. Piwo jest klarowne, przejrzyste i lekkie.

[PIANA]

Świeża, biała piana, od razu obkleja ścianki i utrzymuje się.

[ZAPACH]

W zapachu świeże i aromatyczne cytrusy oraz świeży, jeszcze zielony chmiel. Świeże, orzeźwiające i przyjemne.

[SMAK]

Choć piwo ma niską zawartość alkoholu, to jego smak jest pełny aromatów łączących charakter amerykańskich i brytyjskich chmieli. Przede wszystkim cytrusy, głównie pomarańcze, cytryny, goryczkowość, ale też trawiastość. To jest właśnie w tym piwie w smaku. W smaku również świeżość i rześkość. Cała kompozycja tworzy pijalne i sesyjne piwo.

Moor Revival.JPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s