Austmann Blabaerstout

Przy współpracy z dystrybutorem piw rzemieślniczych Beer Enthusiast, degustuję piwo Blabaerstout z norweskiego browaru rzemieślniczego Austmann Bryggeri. Jest to klasyczny brytyjski dry stout z dosyć nietypowym dodatkiem, a mianowicie jagód (blabaer), a dokładniej to podobno nawet nordyckiej borówki. Ma to łączyć brytyjski charakter stylu ze skandynawskim charakterem browaru, wiecie przyroda Norwegii i tego typu klimaty. Już etykieta ma naprowadzać na to i wprowadzać w jagodowy klimat poprzez swoją barwę.

Ma 6% alkoholu.

[BARWA]

W barwie intensywnie czarne, bardzo jednorodne, wizualnie tworzące intensywnie jednolity napój.

[PIANA]

Wysoka, beżowa piana, długo zostająca.

[ZAPACH]

W aromacie przede wszystkim czekolada, bardzo aromatyczna, z lekką wanilią uzupełniającą ten ciemny charakter aromatyczny.

[SMAK]

Smak tak samo jak zapach to przede wszystkim charakter ciemnych słodów, jest tu od samego czekolada, paloność, kawa, do tego gładkość, taka waniliowa, do tego lekko lukrecjowa. Jeśli chodzi o dodatek jagód to tutaj nie jest bardzo oczywiste, jak wspomniałem cały smak zdominowany jest przez  czekoladowość. Jagody mam wrażenie, że dodają tutaj pewnej delikatnej słodyczy, typowej dla ciemnych leśnych owoców.

Austmann Blabaerstout.JPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s