Browar Kormoran 1 na 100

Browar Kormoran przygotował piwo, które musiałem spróbować, jest to bardzo lekkie, bo mające 1% alkoholu, w stylu Lite Rye American Pale Ale. Jest to specjalne niefiltrowane piwo na upalne dni. Sprawdźmy jak się prezentuje.

Pomarańczowa barwa, duże zmętnienie z racji na brak filtracji i użycia słodów żytnich. Wizualnie nie wszystkim może spodobać się zawiesisty osad drożdżowy, ale poza estetyką w niczym to nie przeszkadza. Drobnopęcherzykowa obfita i gęsta biała piana.
Jeśli chodzi o zapach to zachwyciłem się nim od samego otwarcia, jest ono niesamowicie aromatyczne i rześkie. Porównałbym to do  otwarcia pojemnika  ze świeżym chmielem. Przede wszystkim gra tutaj Citra, więc są cytrusy i jest też mango. W smaku orzeźwiające i lekkie, ale jest też żytnia pełnia smaku. Niesamowicie wyraziste piwo. A do tego przyjemna, wyraźnie zarysowana goryczka. Bardzo pijalne.

1% alko, a przy tym 100% pełni smaku, orzeźwienia, naturalności, chmielowości i satysfakcji. Zgadzam się w tym w 100%. Jedno z najlepszych polskich piw, w 2016 roku. W składzie słody żytnie, jęczmienne, słód pszeniczny, chmiele Citra, Lubelski i Sybilla. Ma 6,5 BLG. Jako że jest to Lite APA to zawiera jedynie 100 kalorii. Same plusy.

Kormoran 1 na 100.JPG

Jedna myśl na temat “Browar Kormoran 1 na 100

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s