12 twarzy Warsaw Beer Week 2016 (zapowiedź i plan wydarzeń)

13935050_176960286056198_2796784917281535830_n.jpg

Przez cały najbliższy tydzień w 12 lokalach z dobrym piwem w Warszawie odbywać się będzie Warsaw Beer Week. Zapraszam na rozmowę z Kasią Maciąg, która zajmuje się koordynacją wydarzenia.

 • Na sam początek powiedz proszę coś wiecej na temat Warsaw Beer Week. Załóżmy że słyszę o tym pierwszy raz i kompletnie nie wiem czym to jest, czego warto się dowiedzieć?

Warsaw Beer Week to wspólne przedsięwzięcie, inicjatywa zorganizowana przez 12 warszawskich pubów z piwem rzemieślniczym, które postanowiły połączyć swoje siły w celu promowania kultury piwnej tej pięknej jesieni :) Wydarzenie jest zorganizowane na zasadzie szlaku, czy też – jak kto woli – gry miejskiej, która wymaga od uczestników podjęcia wyprawy z przygodami. Po drodze poznają różne rodzaje piw, uczą się je degustować, poznają piwowarów itd, czyli mówiąc krótko stawiają z naszą pomocą pierwsze kroki w tym piwnym świecie, który tak nam się ładnie w ciągu ostatnich kilku lat rozwinął. A żeby było fajniej – na końcu zgarniają nagrody.

 • Kiedy powstał pomysł na Warsaw Beer Week? Wiele lokali uczestniczących w nim, znanych jest już z Warszawskiego Szlaku Piwnego. Czy tegoroczne wydarzenie można traktować jak kolejny krok w szerzeniu kultury piwnej?

Pomysł jak słusznie zauważasz jest z Warszawskim Szlakiem Piwnym powiązany,     ponieważ z niego tak naprawdę się wywodzi. Kolejna edycja kiełkowała w głowach     uczestników z poprzednich lat i tak naprawdę wstępne rozmowy zaczęły się już pod     koniec ubiegłego roku. Później znalazła się koordynatorka ;) i tak naprawdę wczesnym latem, na pierwszym spotkaniu wyrósł nam pomysł na przekształcenie idei i stworzenie czegoś nowego. Warsaw Beer Week będzie nie tylko wydarzeniem – pomiędzy edycjami chcemy nadal edukować, publikować artykuły, promować wydarzenia. Połączyć to wszystko w jednym miejscu. Dlatego nie tylko wydarzenie można traktować jako kolejny krok by tę kulturę piwną szerzyć – cała inicjatywa właśnie po to powstała i taką ma misję.

 • Ludzie lubią nagrody i lubią wygrywać w konkursach, widziałem że przygotowane zostało naprawdę sporo fajnych gadżetów za zebranie pieczątek w każdym z lokali, co można wygrać?

Na początek dla każdego, komu uda się cały ten szlak zaliczyć i zebrać wszystkie 12 pieczątek z 12 różnych miejsc, mamy nagrody gwarantowane (poza satysfakcją oczywiście!): pokal i koszulkę okolicznościową. Można je zobaczyć na naszym profilu, są naprawdę fajne i dobrze wykonane, liczymy że posłużą długo, no, co najmniej do kolejnej edycji :) Następne w kolejce są nasze przewrotno-żartobliwe kufle, które mają kształt słoika z grubego szkła z uchem dla wygodnego chwytu. Będziemy je dodatkowo ręcznie personalizować na życzenie dzięki Architekturze Smaku. A potem robi się jeszcze ciekawiej, bo mamy dwie nagrody specjalne: wyjazd do Browaru Palatum, w którym uwarzyliśmy piwo festiwalowe oraz w pełni profesjonalne szkolenie sensoryczne prowadzone przez Pawła Leszczyńskiego. Naprawdę jest o co walczyć!

 • Co z piwem festiwalowym? Ciężko było wybrać styl? Było głosowanie?

Głosowanie było, zawsze musi być ;) Ale wybór nie był tak naprawdę bardzo trudny, staraliśmy się trzymać styli, które są dobrym początkiem, nie stanowią jakiejś bariery nie do przebycia. Piwo WARSAW ma być aklimatyzacją w świecie piwa rzemieślniczego przed rzuceniem się na głębokie wody. Lekka APA była więc naturalnym wyborem. A jak jeszcze okazało się, że idealne dla tego piwa będą chmiele, których inicjały układają się w słowo WARSAW, to już wiedzieliśmy, że jesteśmy w domu.

 • Jaka jest twoja rola w Warsaw Beer Week?

Trudna ;) Koordynując całe przedsięwzięcie jestem łącznikiem pomiędzy uczestniczącymi pubami, spinam w całość ich wszystkie bardziej i mniej szalone pomysły, wyciągam z tego jakiś wspólny mianownik. Oczywiście zajmuję się też całą logistyką nagród, prowadzę profil na FB i stronę www oraz promocję. Ale w porównaniu do tego pierwszego, kluczowego zadania to jest już małe piwo!

 • Najciekawsze wydarzenie podczas Warsaw Beer Week, na którym obowiązkowo trzeba być to:

Mówią, że najważniejszy jest nie cel, tylko droga. Tak jest i w tym wypadku. Nie chciałabym – ba, nie mogę! – promować żadnego z wydarzeń szczególnie. Wydaje mi się, że oferta jest na tyle szeroka, że każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego, niezależnie od poziomu zaawansowania jego wiedzy o rzemieślniczym piwie. A potem próbować dalej i dalej. I to jest właśnie fajne i to jest celem tego całego działania, żeby pokazać o co w tym wszystkim chodzi, dlaczego warto takie piwa wybierać, jak wiele smaków i zapachów można w nich znaleźć, że to się dzieje na poziomie jeszcze wyższym niż w wypadku wina, bo pozwala na to inny, swobodniejszy proces produkcji. To jest naprawdę fascynujący świat i chcemy jak najwięcej osób do niego zaprosić! :)

Plan wydarzeń Warsaw Beer Week 2016:

(pamiętajcie by z pierwszego lokalu, do którego idziecie wziąć paszport WBW, w celu szczegółowych informacji dostępne są zasady gry zwane też REGULAMINEM)

Niedziela (11.09)

Poniedziałek (12.09)

 • Wszystkie lokale Warsaw Beer Week – podpięcie festiwalowego piwa Warsaw Beer Week – WARSAW – APA z Browar Palatum
 • Same Krafty vis-a-vis – Czarno to widzę – degustacje RISów i Porterów (18:30 – 20:00)
 • Hoppiness – prapremiera Cud Malina z Podgórza + foodpairing

Wtorek (13.09)

Środa (14.09)

Czwartek (15.09)

Piątek (16.09)

Sobota (17.09)

Niedziela (18.09)

 • Spiskowcy Rozkoszy – pokaz warzenia piwa (od 16:00)
 • Gorączka Złota – „Nie samym piwem człowiek żyje – tradycyjny polski obiad”

 

Lokale biorące udział w Warsaw Beer Week:

Chmielarnia Multitap istnieje na warszawskiej scenie już od trzech lat. Ten lokal-ewenement mieści się w podziemiach Domu Wędkarza przy ulicy Twardej. Z szesnastu kranów leją się tu polskie i importowane, nierzadko zakręcone, piwa rzemieślnicze, a trzy lodówki z piwem butelkowym wprost pękają w szwach. Kelnerki wynoszą z kuchni tace suto zastawione daniami kuchni nepalskiej, przygotowywane wyłącznie przez kucharzy pochodzących z tego kraju co daje gościom gwarancję autentyczności smaków i aromatów. Mówiąc krótko, ta schowana w piwnicy restauracja będąca niespotykanym połączeniem piwa i azjatyckiej kuchni ma po prostu klimat. Zapraszamy, przekonajcie się sami!

Chmielarnia MultitapTwarda 42

pn-czw: 11:00 – 00:00

pt: 11:00 – 02:00

sb: 12:00 – 02:00

nd: 12:00 – 00:00

Chmielarnia Marszałkowska to młodsza siostra Chmielarni na Twardej – prestiżowa lokalizacja, przestronne sale jadalne i sala piwna ze stołami-barami, a do tego, oczywiście, kuchnia nepalska i piwo. A piwo nieco inne niż na Twardej, bo Marszałkowska ma lekkiego świra na punkcie importów. Nie bez kozery Warsaw Insider wskazał ją w zeszłym roku jako miejsce z najlepszym w stolicy wyborem importowanego piwa. A zatem ta spokojniejsza, z pozoru bardziej ułożona młodsza siostra potrafi jednak zaskoczyć. Jak podobno powiedział o niej stały gość: odwiedzenie Marszałkowskiej po Twardej to jak obejrzenie „Rejsu” przed skrętem i po ;)

Chmielarnia Marszałkowska

Marszałkowska 10/16

pn.- czw, : 11:00 – 00:00

pt.: 11:00 – 02:00

sb.: 12:00 – 02:00

nd.: 12:00 – 00:00

Pub Czeska Baszta od ponad pięciu lat pozwala swoim gościom przenieść się na chwilę do czeskiej hospody, przyciągając w swoje progi przede wszystkim miłośników złotego trunku. Właściciele i pomysłodawcy stworzenia specjalnego miejsca w stolicy Polski nie

ukrywają, że zależy im nie tylko na promowaniu wśród Polaków czeskiego piwa, ale także przybliżanie jego historii oraz kultury jego picia. Dla właścicieli oprócz dobrego piwa, liczy się także atmosfera, jaka panuje w pubie. Jak sami podkreślają, jest ona nieodłącznym elementem czeskich gospód, gdzie zawiązują się lokalne znajomości, a obsługa stwarza kameralny klimat miejsca, do którego chce się wracać. W „Czeskiej Baszcie” można poczuć się podobnie. Ale nie samym piwem człowiek żyje – zamówić do niego można także coś na ząb spośród klasyków przekąsek czeskiej kuchni, takich jak smažený sýr z hranolkami, nakládaný hermelin czy utopenec.

Czeska Baszta

wieżyca A-22 Mostu Poniatowskiego (przy ul. Solec)

pn.- czw.: 16:00 – 23:00

pt.- sb.: 16:00 – 00:00

nd.: 16:00 – 22:00

Cześć na warszawskiej mapie pojawił się przeszło trzy lata temu i od tego momentu niezmiennie kontynuuje swoją misję przyjaznego sąsiedzkiego baru. Ukryty pomiędzy zimnymi biurowcami Grzybowskiej zachęca przyciemnionym światłem, miękkimi fotelami i naprawdę dobrą muzyką. Ale prawdziwe życie toczy się nie w cichych kątach a przy barze, gdzie sąsiedzi spotykają turystów z okolicznych hoteli a nocne rozmowy nie mają końca. Nieprzypadkowo Warsaw Insider przyznał im nagrodę „Best Neighborhood Bar”! Na ośmiu kranach znajdziecie starannie wyselekcjonowane rzemieślnicze piwa wsparte selekcją butelkowych piw i cydrów w lodówce. Znajdzie się też coś na nocnego głoda, bo tosty wykonują perfekcyjne.

Cześć

Grzybowska 2 lok. 10 (w pasażu budynku)

pn.-czw.: 16:00 – 01:00

pt.-sb.: 16:00 – ??:?? (do ostatniego gościa)

nd.: 16:00 – 00:00

Gorączka Złota to kameralny pub, w którym na kranach goszczą głównie znane i lubiane piwa rzemieślnicze. Głodni na pewno znajdą coś pysznego w ich ofercie kulinarnej. Dowodem na to, że wiedzą co proponują jest fakt, że niepozorna obsługa Gorączki „degustuje” blisko trzy tysiące piw rocznie. Jeśli się zagubicie w świecie rzemieślniczych piw, to oni Wami pokierują!

Gorączka Złota

Wilcza 29

pn.: 14:00 – 23:00

wt.-czw.: 14:00 – 23:55

pt.: 14:00 – 00:55

sb.: 17:00 – 00:55

nd.: nieczynne

Hoppiness Beer & Food to multitap w samym centrum Warszawy na ulicy Chmielnej, oferujący piwa z polskich browarów rzemieślniczych.

12 nalewaków, dziesiątki piw w lodówkach. Lokal patronacki Pracowni Piwa, jednego z najlepszych polskich browarów. Duży wybór piw craftowych z całego świata.

Dodatkowo bistro bar, serwujący wysokiej jakości dania, burgery, gorące kanapki oraz przekąski. Wszystko przygotowywane na najlepszych składników z dodatkiem piwa, chmieli czy słodu. Lody piwne przygotowywane na bazie ciekłego azotu.

Kameralna atmosfera, lokal przyjazny psom, duży ogródek sezonowy z leżakami oraz wiele eventów piwnych ( premier ) i nie tylko. Pub dla Beer Geeków oraz początkujących. I dla smakoszy.

Hoppiness Beer & Food

Chmielna 27/31

pn.-nd.: 11:00 – 00:00

Jabeerwocky to miejsce, które na piwnej mapie Warszawy działa nieco ponad rok, ale tworzą je ludzie, którzy od dawna działają na scenie piw rzemieślniczych. Na kranach wybór piw z najlepszych polskich i zagranicznych browarów, z głośników leci solidne rockowe granie. Na kranach zawsze znajdują się piwa kooperacyjne, warzone wspólnie z topowymi polskimi browarami. A znajdujący się tuż obok Jabeerwocky Junior posiada największy wybór cydrów w Warszawie. Dodatkowo prowadzą własny kanał na YouTube.

Jabeerwocky

Nowogrodzka 12

pn.-czw.: 13:00 – 00:00

pt.-sb.: 13:00 – 02:00

nd.: 15:00 – 00:00

Kufle i Kapsle – multitap bar to craft beer pub zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy, oferujący piwa z najlepszych browarów rzemieślniczych Polski, Europy i USA.

Piwo serwowane jest na 16 rotacyjnych kranach, w 4 różnych temperaturach dostosowanych do stylu piwa.

Dzięki zainstalowanym w lokalu pompom ręcznym można również delektować się smakiem klasycznego angielskiego Ale.

Ofertę piw lanych uzupełnia wybór około 150 ciekawych piw butelkowych.

Pub wyróżnia wysoka rotacja piw, jakość i fachowa obsługa.

Kufle i Kapsle otrzymał od magazynu Warsaw Insider tytuł „The best beer pub in Warsaw 2013″.

Kufle i Kapsle

Nowogrodzka 25

pn.-pt.: 14:00 – ??:??

sb.-nd.: 12:00 – ??:??

Piw Paw Mazowiecka to jeden z trzech warszawskich lokali, który posiada ponad 60 kranów specjalnie wyselekcjonowanych piw, w tym głównie piwa rzemieślnicze. To oczywiście nie oznacza, że nie mają niczego wyjątkowego! Znajdziecie u nich bowiem również wybór cydrów, lambików oraz piwa bezalkoholowe chmielone amerykańskimi szyszkami 🙂

Załoga Piw Paw mimo takiej ilości dostępnych piw wie doskonale co polewa z kranów, dlatego bez problemu dobiorą najlepsze piwo właśnie dla Ciebie!

Piw Paw

Mazowiecka 9

nd.-czw.: 10:00 – 02.00

pt.-sb.: 10:00 – 06:00

Piwna Sprawa to sprawka trzech miłośników dobrego piwa. Ich głównym celem jest dostarczenie najlepszej jakości browarów rzemieślniczych z Polski, Europy i USA, do najbardziej spragnionego rejonu Warszawy – BIELAN. Lokal posiada 8 kranów, lodówkę pełną ciekawych pozycji butelkowych oraz niepowtarzalny klimat. Zwycięzcy głosowania na „najlepszą miejscówkę” w Warszawie według Naszego Miasta oraz zdobywcy 1 miejsca za najlepszy stołeczny multitap „Piwnej Mapy Warszawy”. Niewielka przestrzeń sprzyja poznawaniu nowych, ciekawych osobowości i zawieraniu przyjaźni. W Piwnej Sprawie nie ma ludzi samotnych!

Piwna Sprawa

Wólczyńska 3

nd.-czw.: 16:00 – 00.00

pt.-sb.: 16:00 – 02:00

Same Krafty – multitap to dwa małe puby, znajdujące się naprzeciwko siebie, na warszawskiej Starówce. W pierwszym znajdziecie szeroki wybór polskich piw rzemieślniczych a vis-a-vis jest pubem partnerskim browaru Piwne Podziemie. 20 kranów oraz obficie zaopatrzone lodówki z polskim i zagranicznym kraftem, kameralne wnętrza i miła, rodzinna atmosfera, przyciągają tu nie tylko turystów, ale i mieszkających w pobliżu Warszawiaków. Do piwa zjecie tu pizze i burgery.

Same Krafty

Nowomiejska 10

pn.: 14:00 – 23:00

wt.-śr.: 13:00 – 23:00

czw.: 13:00 – 00:00

pt.: 13:00 – 01:00

sb.: 12:00 – 01:00

nd.: 12:00 – 23:00

Spiskowcy Rozkoszy to miejsce niezwykłe. Konspiracyjny, nieco absurdalny klimat już od blisko 5 lat sprzyja szeptaniu o tajemnicach tego świata w zaufanym gronie. Czy to w zakamarkach spiskowych podziemi, czy też na wyższym poziomie… Każdy może skosztować prawdziwie dobrego piwa, którego smak przenieść może na pola amerykańskiej pszenicy bądź na dostojne ulice Antwerpii. Sam zdecyduj z kim i gdzie… wybierając spośród 9 piw lanych i ponad 100 butelkowych. Zawsze też możesz poradzić się wyspecjalizowanych agentów za barem. Weź głęboki oddech, posil się i daj się ponieść. Dziś jest dziś, a jutro będzie dopiero jutro :)

Spiskowcy Rozkoszy

Żurawia 47

pn.-śr.: 16:00 – 00:00

czw.: 16:00 – 01:00

pt.-sb.: 16:00 – 02:00

nd.: 16:00 – 23:00

Opisy i zdjęcia dzięki uprzejmości Warsaw Beer Week. Podziękowania dla Kasi Maciąg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s