Sierra Nevada Hop Hunter IPA

Przy współpracy z dystrybutorem piw rzemieślniczych Beer Enthusiast, degustuję piwo w stylu Hop Hunter India Pale Ale z  amerykańskiego browaru Sierra Nevada z Chico, California.

Sierra Nevada Brewing został założony w 1980 roku z inicjatywy Kena Grossmana i jest to jeden z browarów, który od samego początku przewodził piwnej rewolucji w USA. Tym razem chciałoby się powiedzieć klasyczna AIPA, ale jednak zostało tu zastosowane nowe rozwiązanie z destylacją olejków chmielowych z szyszek chmielu. Już mówię o co chodzi i w jakim celu. Jak podaje browar, w tym piwie wykorzystuje się świeże, mokre szyszki chmielu prosto z plantacji, tak aby wydobyć z nich czysty olejek

już na plantacji chmielu wydobywa się z dojrzałych szyszek chmielu czysty olejek i następnie dodaje się go jak składnik piwa. Ma to sprawić, że zapach i smak tego IPA będzie zupełnie inny, o wiele świeższy w porównaniu do innych przedstawicieli stylu.

Jest to całkowicie naturalne piwo górnej fermentacji, warzone z użyciem najwyższej jakości słodów jęczmiennych, amerykańskich chmieli Centennial, Cascade i Zeus, drożdży piwnych i wody. Ma 60 IBU, zawiera 6,2% alkoholu, 15,5 BLG i dostępne jest w butelce o objętości 355 ml.

[BARWA]
Bardzo jasna barwa, jasnozłocista, wręcz przy mocnym świetle sprawia wrażenie ciemnej słomkowej. Nietypowe jak na IPA.

[PIANA]
Biała piana, początkowo mocna, potem znika i zostawia delikatny pierścień, oblepiając przy tym ścianki.

[ZAPACH]
Dość aromatyczne, głównie chmielowe, jednakże zapach ten jest stonowany, pachnie ziołowo, mokrym chmielem, przypomina mi to jakbym wąchał szyszki chmielu na plantacji.

[SMAK]
Ten smak kojarzy mi się tylko z jednym, z zielonym, mokrym chmielem. To co najtrafniej moim zdaniem oddaje jego charakter, to jest to, że jest chmielowe. Jest dość spokojne, w smaku zauważalna słodycz i goryczka, ale one są dodatkiem do chmielowego charakteru. Ponadto wyczuwalna żywiczność. Aż chciałoby się spróbować tego piwa prosto z browaru.

Sierra Nevada Hop Hunter IPA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s