Browar Brodacz Robust Afro i China Town

Browar Brodacz przygotował serię ciemnych piw pod nazwą afro, było już klasyczne i bardzo dobrze przyjęte Afro, było Silk Afro, jest też Robust Afro. Tym razem piwo w stylu Robust Porter.

Intensywnie czarne w barwie i ogromnie aromatycznie kawowe , tak pokrótce prezentuje się to piwo, myślę, że mogłoby być pomylone z niejednym stoutem, ale to przecież jedna rodzina! To co je charakteryzuje to karmelowa piana, z której zostaje tylko cienka warstwa. W aromacie wspomniana  zbożowa kawa, w smaku do kawy dochodzi jeszcze czekolada, palone słody i nawet lekka mleczność. Do tego niskie wysycenie, pasujące do całości piwa. Brytyjska klasyka w polskiej interpretacji, w składzie angielskie chmiele.

Warzony w Starym Browarze Kościerzyna, ma 13,1 BLG, 36 IBU i 5,5% alkoholu.

Brodacz Robust Afro.JPG

Brodacz warzy z Gdyńską Inicjatywą Piwowarską, a dokładniej z Olgierdem Mazurem! Piwo wygrało w projekcie „Warzę z Brodaczem”. Tym razem American Pale Ale z przyprawami takimi jak trawa cytrynowa i cytryniec chiński! Do tego płatki żytnie, amerykańskie chmiele i mix słodów. No i jest mega egzotycznie! Jest niesamowicie cytrynowo, cytrusowo, nawet trochę trawiasto. Mocna piana z dość dobrym lacingiem, mętne, złocistej barwy, jest też wyrazista goryczka ze wspomnianą cytrynowością w aromacie i smaku tworząca fajne połączenie.

Warzone w Starym Browarze Kościerzyna, ma 11,7 BLG, 49 IBU, 5% alkoholu.

Brodacz China Town

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s