Browar Spółdzielczy prezentuje: Podwójne i Złodziejskie

Prezentuję dziś bardzo przyjemną niespodziankę, która przyszła z Browaru Spółdzielczego prosto na mecz. Podwójne, czyli Fruit Ale i Złodziejskie – Pepper American Rye Ale.

Złodziejskie to piwo festiwalowe na Craft Beer Camp 2016 uwarzone przez Browar Spółdzielczy wraz z Browarem Gzub. W aromacie wyczuwalne przede wszystkim delikatne nuty przyprawowe, pieprzowe nuty, w tle jest też cytrusowość. Odczucie w ustach to przede wszystkim pełnia ciała co jest zasługą użytego w zasypie słodu żytniego, fajnie, lubię żytnie piwa, od zawsze to mówię, w smaku pikantność pieprzowa, jednak ma ona delikatny charakter, zrównoważony przez żytnią słodowość. Niska goryczka. Przy tym jest to lekkie piwo. Bardzo podoba mi się połączenie tej pikantnej nuty z żytnim charakterem.
W składzie chmiele: Centennial, Simcoe i Equinox. 13% BLG, 5% alk. i 35 IBU.
Ps. to szkło ma niesamowitą właściwość, że piwo szybko z niego znika.

Browar Spoldzielczy Zlodziejskie

Podwójne to piwo uwarzone wspólnie z Browarem Hopkins, pszeniczne z dodatkiem owoców, a dokładniej ananasa i malin, Fruit Wheat, choć bardziej powiedziałbym, że jest to Sour Fruit Wheat. Jest ono owocowo kwaskowe. Ma 11,8 BLG, 4,4% alkoholu i 10 IBU.
Delikatne w aromacie i kompletnie nie zapowiada tego co dalej będzie się dziać, a mianowicie smak jest bardzo zaskakujący, bo to przede wszystkim kwaskowość, która gdybym nie wiedział to nie powiedziałbym, że pochodzi od malin i ananasów, ale z drugiej strony te owoce wyciśnięte też dają kwaskowy charakter. Po kilku łykach faktycznie pojawia się kwaskowość malinowa, choć nie wiem może to już autosugestia.
Jest orzeźwiające, to na pewno, ale nigdzie nie ma informacji o kwaskowości, tutaj wiele osób wybierających może się zdziwić. Do tego w tle wyczuwalna baza pszeniczna.

Browar Spoldzielczy Podwojne

Śliczne dzięki. Dla mnie lepszą propozycją okazało się pieprzowo-żytnie ale.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s