Inne Beczki – Akcja Browar – Wizyta na Oleandrów 3

Inne Beczki to pochodząca z Warszawy rzemieślnicza inicjatywa kontraktowa (warzy aktualnie w Beer Lab), która w marcu br. ogłosiła światu informację o rozpoczęciu Akcji Browar, polegającej na emisji akcji w celu zdobycia środków na postawienie własnego browaru (mały browar, który będzie mógł miesięcznie warzyć 60-80 hl).  Planem było zebranie 400 000 zł, co równało się 10 000 akcji (które stanowić miały 9,09% wszystkich akcji), cena nominalna jednej akcji wynosiła 1 zł, cena emisyjna 40 zł. Udało się to w około 2 tygodnie, co niewątpliwie jest ogromnym sukcesem.  Wcześniej kapitał zakładowy wynosił 100 000 zł (100 000 akcji). Został poprzez emisję podwyższony do 110 000 zł. W akcji udział wzięło 757 osób. Minimalnie można było kupić 1 akcję, ale niektórzy decydowali się też na zakup 1 000 akcji, najpopularniejszą decyzją z tego co widzę był wybór 5-10 akcji. Też dołączyłem się do tej ciekawej inicjatywy. Akcje można oczywiście kupić od innych posiadaczy, sprzedać dalej, a dzięki nim m.in. brać udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Ja sam mam już tę fajną kartę z otwieraczem do piwa i napisem „współwłaściciel browaru”

W zależności do liczby zakupionych akcji były przygotowane odpowiednie „pakiety startowe”, w skład których wchodziły m.in. etykiety, czapka, karta udziałowca, zniżka na piwa itp. Maksymalny zestaw przysługiwał za 10 akcji. Z perspektywy czasu, wydaje mi się, że mogli pomyśleć o jeszcze mocniej rozwiniętych pakietach jak np. za 100 akcji (łuk i kalosze byłyby idealne).

Na razie będzie to mały browar, ale w przyszłości ma być też duży browar. Czekam na otwarcie i możliwość odwiedzin.

Z okazji odbioru „pakietu startowego” odwiedziłem lokal Inne Beczki Oleandrów 3, który właściwie mam po sąsiedzku, tak blisko, że mogę tam na spacer z psem przejść się (kolejny plus). Mały, przytulny lokal, w bocznej uliczce, w pobliżu Pola Mokotowskiego, w której jest dość spokojnie mimo sąsiedztwa Trasy Łazienkowskiej.

4 krany z Prosecco, Pilsnerem, nową wersją Gose, chmieloną na zimno Citrą i z zestem z grejpfruta i Cascara Apricot Belgian Pale Ale. Oczywiście wybór padł na dwa ostatnie, o Pop Up Gose pisałem już podczas WFDP, świetne piwo na aktualne upały, lekkie, słone, kwaśne, z grejpfrutowym sznytem, jest też kwasek cytrynowy oraz kolendra. Oryginalny pomysł na interpretacje Gose z cytrusami. Bardzo zaskoczyło mnie za to Pop Up Areopress, czyli Belgian Pale Ale, jest ten belgijski charakter w aromacie, są kwiaty, banany i morele, generalnie są estry, za to w smaku prócz podobnych nut do tych znalezionych w aromacie pojawia się też kawa. Lekka, rześka i kwaskowata kawa. Obie pozycje na plus, to był dobry wybór i nie pisze tak tylko dlatego, że mam teraz akcje Innych Beczek. Mam je, bo lubię ich piwa.

Do zobaczenia na obiecywanym najlepszym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Inne Beczki Oleandrow (1)Inne Beczki Oleandrow (2)Inne Beczki Oleandrow (3)Inne Beczki Oleandrow (5)Inne Beczki Oleandrow (6)Inne Beczki Oleandrow (8)Inne Beczki Oleandrow 3

Jedna myśl na temat “Inne Beczki – Akcja Browar – Wizyta na Oleandrów 3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s