Fotorelacja Piwowary Łódź 2016

Zapraszam na fotorelację z Targów Piw Regionalnych Piwowary 2016, które odbyły się w dniach 1-2 kwietnia 2016 r. w Łodzi w hali Międzynarodowych Targów Łódzkich.

500 piw, browary rzemieślnicze, regionalne, dostawcy sprzętu, instalacji, gadżetów, doradcy prawni, podatkowi, wyposażenie, generalnie wszystko co potrzebne dla otwierających browar lub mających już browar. Ponadto szereg przedstawicieli handlowych prezentujących swoją ofertę bezpośrednio wystawcom. Z tej perspektywy należy spojrzeć na te targi, są one przeznaczone do biznesowego połączenia podmiotów gospodarczych z szeroko rozumianej branży piwnej od działu produkcyjnego, technologicznego, usługowego przez sprzedażowy i marketingowy.  Głównie z tej perspektywy należy spojrzeć na Piwowary, ale tym oczywiście  było piwo, warsztaty piwowarskie, food pairingowe, kursy sensoryczne, występy blogerów, browarników, panel tematyczny, food tracki i koncerty.  Piwowary to wydarzenie mające łączyć targi piwowarskie z festiwalem piwnym. Czy udało się to? Według mnie tak.  Podmioty z branży piwowarskiej mogły znaleźć to czego szukały, a entuzjaści piwni również mieli spory przekrój piwa do wyboru.

Słowo należy się również o festiwalowym szkle, prócz szpetnych kufelków pojawiły się również mini pokale o pojemności około 200 ml. Bardzo dobry ruch, oby więcej podobnych pomysłów na przyszłoroczną edycję.

Czy podobały mi się targi? Byłem jakieś 5 godzin, więc na tyle krótko, że Piwowary nie zdążyły się jeszcze rozkręcić i było dość pusto. Spotkałem znajome osoby, było wiele ciekawych tematów do rozmów, organizacyjnie nie mam zbyt wielu zastrzeżeń, problematyczna była przede wszystkim kwestia działania myjek do szkła. Z Łodzi bezpośrednio pojechałem do Wrocławia na Beer Geek Madness i już niedługo kilka słów o BGM.

Piwowary Lodz 2016 (1)Piwowary Lodz 2016 (2)Pacovske Strojirny, to na ich instalacji warzą m.in. Browar Artezan czy Browar MaryensztadtPiwowary Lodz 2016 (3)Instalacje browarnicze – RedenPiwowary Lodz 2016 (4)Jednym z nielicznych browarów, który przygotował premierę na targach był Browar Maryensztadt, nowością było bardzo herbatnikowe piwo w stylu Lager Wiedeński pod nazwą Warszawsko-WiedeńskiPiwowary Lodz 2016 (5)Piwowary Lodz 2016 (6)Piwowary Lodz 2016 (7)Prócz niego dostać można było szereg innych piw z Maryensztadtu, w tym Russian Imperial Stout. Jak na pierwsze pojawienie się na festiwalu wyszło bardzo okazale. Stoisko jest widoczne.Piwowary Lodz 2016 (8)Piwowary Lodz 2016 (9)Na festiwale zaczął jeździć browar Trzy Korony z Puław, bardzo dobrze, bo warto by ich piwa poznało więcej osób. Skydriver, czyli Puławska IPA była jednym z najciekawszych piw na targach.Piwowary Lodz 2016 (10)Piwowary Lodz 2016 (11)Trzeba mieć szczęście by trafić na Browar Bednary na festiwalu, więc chociażby dla nich warto było odwiedzić Piwowary. Dostępne było Holy Grale i Kuba Rozpruwacz, a z butelki genialny Gorgeous Grodzisz, czyli kooperacyjne z Latającym Rosomakiem Grodziskie wędzone torfem, dostaje się wędzonkę z palonymi kablami, jednym słowem jest świetne. Piwowary Lodz 2016 (12)Piwowary Lodz 2016 (13)

Dzięki targom można było premierowo zobaczyć jak będą wyglądać butelki Kordów. Piwowary Lodz 2016 (14)Piwowary Lodz 2016 (15)

Najszerszą ofertę na targach miał Piwny Portal, czyli podmiot zajmujący się dystrybucją piwa, coraz częściej będzie można go spotkać na targach. Piwowary Lodz 2016 (16)

Dostępny był też Spirifer z nową wersją Giro, czyli Double American Wheat.Piwowary Lodz 2016 (17)

Kolejny łódzki browar rzemieślniczy, czyli Antybrowar.Piwowary Lodz 2016 (18)

Podczas targów był również konkurs na piwo festiwalu „Smak Piwowarów”, wybrano nim Złoty Ul Ałtajski Miód z Browaru Staropolskiego. Drugie miejsce PROpaganda z Antybrowaru, trzecie Piernikowy Foch z Jana Olbrachta.Piwowary Lodz 2016 (19)

Browar KormoranPiwowary Lodz 2016 (20)

Bierhalle ŁódźPiwowary Lodz 2016 (21)

Był również Browar Koreb, piwo z kranu dostarczało niezapomnianych doznań smakowych, lekka kwaśność, z nutami homogenizowanymi i serowymi. Piwowary Lodz 2016 (22)Piwowary Lodz 2016 (23)

CydryPiwowary Lodz 2016 (24)

The Meat MakersPiwowary Lodz 2016 (25)

Jerry Brewery, czyli Jurek na scenie o tym jak odradzały się piwne style.Piwowary Lodz 2016 (26)

Widok na targi z góryPiwowary Lodz 2016 (27)Piwowary Lodz 2016 (28)

2 myśli na temat “Fotorelacja Piwowary Łódź 2016

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s