Maryensztadt Sweet Sixteen

Zapraszam na tydzień z Browarem Maryensztadt, w czasie którego spróbuję każdego z 9 dotychczas piw z Browaru. Obszerny zbiór informacji na temat browaru w wywiadzie dostępnym pod poniższym linkiem. Maryensztadt oczywiście nawiązuje do Mariensztatu, czyli historycznej części Warszawy, Miasto Marii najprościej mówiąc.

Sweet Sixteen to Milk Stout lub Sweet Stout, zależy jak kto woli nazwać, bo to tożsame style. Pierwsze ciemne piwo z Browaru Maryensztadt i sądząc po ocenach na ratebeerze cieszy się największą popularnością, premiera odbyła się w Jabeerwocky w Warszawie. Na etykiecie ul. Piwna 16 nawiązująca do BLG w tym Sweet Stoucie oraz lodziarnia na niej, chcecie zobaczyć czy jest naprawdę? Wybierzcie się na stołeczną Starówkę. Swoją drogą zobaczcie jak fajna jest panorama Warszawy odbijająca się na etykiecie.

Sweet Sixteen ma 16 BLG i 6% alkoholu, dodane do niego zostały płatki owsiane co sprawia, że jest jeszcze bardziej gładkie oraz bardzo dużo laktozy, czyli cukru mlecznego, wręcz okrągły procent całego zasypu i czuć to w smaku. W porównaniu z klasycznym Dry Stoutem jest to o wiele słodsza wersja, czuć to słodycz od pierwszego łyku.

Gęste, czarne, jednolite z beżową dość mocno kremową pianą, zostającą tylko jako obramowanie. W aromacie czekoladowa słodycz łącząca się z kawą, w smaku słodycz oraz jeszcze mocniej o sobie daje znać kawowy charakter piwa, czekolada, paloność z ponownym słodkim akcentem na finiszu. Ponadto wspomniana gładkość i kremowość cały czas zauważalne.

Maryensztadt Sweet Stout (1)Maryensztadt Sweet Stout (2)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s