Maryensztadt Mi to Żyto

Zapraszam na tydzień z Browarem Maryensztadt, w czasie którego spróbuję każdego z 9 dotychczas piw z Browaru. Obszerny zbiór informacji na temat browaru w wywiadzie dostępnym pod poniższym linkiem. Maryensztadt oczywiście nawiązuje do Mariensztatu, czyli historycznej części Warszawy, Miasto Marii najprościej mówiąc.

Mi to Żyto to piwo w stylu Roggenbier, czyli klasyczne niemieckie żytnie piwo, które jest dość rzadko spotykane w ofercie browarów rzemieślniczych w Polsce i w ogóle w ofercie polskich browarów. Dlaczego tak się dzieje? Jest to dość drogie i ciężkie przez specyfikę żyta piwo do zrobienia. Maryensztadt postanowił spróbować swoich sił z tym piwem. Przy okazji czy młyn z etykiety nie kojarzy wam się z tym młynem z Woli? Swoją drogą zobaczcie jak fajna jest panorama Warszawy odbijająca się na etykiecie.

Mi to Żyto ma 13 BLG i 5,7% alkoholu, w barwie jest złocisto-pomarańczowe, duża mętność, piana choć początkowo mocna i kremowa to znika całkowicie. W smaku i aromacie przebija się w głównej mierze charakter żyta, a dokładniej słodu żytniego. Dlatego też w aromacie jest wyłącznie słodowa słodycz, nawet lekkie banany, w smaku również słodowa słodycz, wraz ze wspomnianymi bananami. Ciężko w nim oczekiwać jakiejkolwiek goryczy, tego tutaj nie uświadczycie, jest mało wysycone i jeśli o mnie chodzi może powinno mieć więcej pełni smaku.

.Maryensztadt Mi to Zyto.JPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s