Maryensztadt Waimea Singiel

Zapraszam na tydzień z Browarem Maryensztadt, w czasie którego spróbuję każdego z 9 dotychczas piw z Browaru. Obszerny zbiór informacji na temat browaru w wywiadzie dostępnym pod poniższym linkiem. Maryensztadt oczywiście nawiązuje do Mariensztatu, czyli historycznej części Warszawy, Miasto Marii najprościej mówiąc.

Waimea Singiel to SMASH Waimea Pale Ale. Smash to piwo do uwarzenia którego wykorzystana została jedna odmiana chmielu (Waimea) i jedna odmiana słodu (pale ale). Nowozelandzki chmiel i nowozelandzki charakter doczekał się subtelnego wkomponowania kojarzącego się z Nową Zelandią motywu na etykiecie, znaleźliście? Singiel jako pojedyncze składniki i singiel jako postać, czyli gra słów. Swoją drogą zobaczcie jak fajna jest panorama Warszawy odbijająca się na etykiecie.

Waimea Singiel ma 11 BLG i 4,4% alkoholu, jest dość nieskomplikowanym i niezajmującym piwem, ma jasną słomkową barwę, dużą mętność, śnieżnobiałą oblepiającą ścianki pianę, to co je cechuje to prostota, jednowymiarowość. Ponadto jest mega lekkie i rześkie. W aromacie i w smaku czuć wspomnianą rześkość, głównie cytrusowy charakter łączący się z tropikalnymi owocami.

Maryensztadt Waimea Singiel.JPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s