Tak się bawi miejsce roku 2015 w Warszawie

Miejsce Roku 2015

Kolejny weekend pełen wydarzeń w piwnym świecie za nami, tyle się dzieje w samej Warszawie, że nie sposób być wszędzie, a co dopiero śledzić to co się dzieje w całej Polsce, jeśli chcecie być na bieżąco śledźcie moją nową stronę: Nowości Piwne 2016.

Weekend stał pod znakiem imprezy z okazji zakończenia głosowania na Miejsce, Lokal i Sklep Roku Piwnej Mapy Warszawy. Ponad 3 tysiące oddanych głosów, bardzo wyrównany poziom, ale zwycięzców mogło być tylko dwóch. Sklepem Roku Piwomaniak, Lokalem i Miejscem Roku Piwna Sprawa i to właśnie w niej 30 stycznia 2016 r., odbyła się impreza „gala” finałowa.

Sklep Roku 2015

Zobaczcie z niej wideo:

Oznaczało to mniej niż dwa tygodnie na dogadanie się czy da się zrobić taką imprezę, chłopaki od razu entuzjastycznie podeszli, no i przyznam, że udało się to świetnie!

Udało się również namówić 3 browary rzemieślnicze na to, żeby to właśnie na tej imprezie zaprezentowały swoje piwa premierowo!

Browar Maryensztadt premierowo przygotował piwo Czeska 11, czyli Pilsa, co dość nietypowe jak na rzemieślniczy browar, ale ludzie mówili, że takiego kraftowego pilsa szukali, co prawda nie jest to dobry polski pils za 3 złote. Bo jest za trochę więcej ;) Ekipa Browaru Maryensztadt odwiedziła premierę, mieli też gadżety dla gości i podpytać Kubę o piwo.

Belgijski Stout, czyli Jean Paul Belgmondo z Browaru Hopium to druga premiera, oczywiście Bartek i Kuba pojawili się osobiście, więc można było dowiedzieć się czegoś więcej o piwie. Tym razem klasyczny stout na belgijskich drożdżach, bez nowatorskich dodatków z czego dotąd słynął Hopium, ale również bardzo dobra pozycja.

Najdalsza premiera przyjechała z Fabrica RARA, był to Pepper American Pale Ale, czyli piwo z zielonym pieprzem, bardzo aromatyczne, dużo ludzi wyczuwało w nim wręcz zieloną herbatę.

Poza tym na kranie prawie premierowo Headbanger z Browaru Kingpin oraz Aphotic, czyli Imperialny Porter z High Water Brewing. Tablica doprawdy zachęcająca. Ps. Wyobrażacie sobie za rok by na takiej imprezie cała tablica to były premiery?

Dla gości były również prezenty, każdy mógł wygrać, wystarczy że miał tego dnia szczęśliwą rękę, a czekały piwa domowe od Krzaka, szkło i koszulki z Browaru Maryensztadt oraz irlandzkie krafty w butelkach! Dzięki wielkie za wsparcie ;)

Na party wręczone zostały potwierdzenia wygranej Pawłowi z Piwomaniaka oraz ekipie Piwnej Sprawy można też traktować jako dzień świętowania dla całej części handlowej branży piwnej. Zwróćcie uwagę, że sklepy i lokale również tworzą kulturę piwną, bez odpowiedniej prezencji w pełnym klimatu i fachowej obsługi lokalu czy sklepie specjalistycznym piwo kraftowe byłoby odbierane inaczej. To również dzięki takim podmiotom jak Piwna Sprawa, Piwomaniak, Świątynia Piwa (dzięki że wpadliście), Hoppiness (dzięki za obecność) i wiele innych lokali i sklepów w Warszawie i całej Polsce, które prowadzą pasjonaci ta kultura jest tu gdzie widzimy.

Do zobaczenia za rok!

Ps. Będzie jeszcze grubiej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s