Najpilniejsza sprawa w 2015 to Piwna Sprawa!

Z przyjemnością informuję, że zakończyło się głosowanie na Miejsce, Lokal oraz Sklep 2015 roku Piwnej Mapy Warszawy.  Głosowali czytelnicy blogu Kilka Słów o Piwie. Głosowanie trwało w dniach 1-17 stycznia 2016 r. W sumie oddanych zostało ponad 3100 głosów! Zaprezentowałem 20 miejsc, po 10 sklepów i lokali, jednakże można było samemu dopisać swojego faworyta. Dopisane głosy stanowiły aż 6% oddanych. Jak wyrównane było to głosowanie niech świadczy o tym fakt, że zwycięzca otrzymał 13% oddanych głosów! Najwięcej, bo 70 ze 173 głosów otrzymała Czeska Baszta, która swoją drogą uzyskała o wiele lepszy wynik niż w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy została nominowana. W ogóle w innych głosach było sporo ciekawostek, od lokali z innych miast, pozdrowień poprzez numery telefonu czy adresy e-mail.

Tak prezentuje się cały rozkład głosów oddanych w głosowaniu:

Piwna Mapa Warszawy 2015 (1)

Na tej podstawie ogłaszam wszem i wobec oficjalnie, że Miejscem Roku 2015 Piwnej Mapy Warszawy została Piwna Sprawa! Otrzymując blisko 400 głosów, co oznaczało uzyskanie  13% spośród oddanych. Piwna Sprawa została także wygranym multitapem w kategorii lokali!

Założona pod koniec 2014 roku już w poprzednim głosowaniu miała mocny start mimo, że nie była w propozycjach. W ciągu mijającego roku widać, że zdobyła na tyle waszą sympatię co spowodowało o  zwycięstwie.

Miejsce Roku 2015.jpg

Poniżej rozkład głosów w przypadku samych lokali, które otrzymały więcej niż 10 głosów. W czołówce Piwna Sprawa i Same Krafty, które zostały otwarte pod koniec 2014 roku oraz Jabeerwocky otwarte w pierwszej połowie 2015 roku. Efekt świeżości plus mocna oferta robi swoje. Zaraz za podium, na czwartym miejscu zwycięzca zeszłorocznego głosowania, czyli Spiskowcy Rozkoszy!

Piwna Mapa Warszawy 2015 (2)

W kategorii Sklep Roku 2015 zdecydowanym zwycięzcą został Piwomaniak! Drugie miejsce w zeszłym roku, zdecydowane zwycięstwo w tym. Na drugiej pozycji zeszłoroczny zwycięzca, czyli Skrzynka Piwa z Ursynowa.

Sklep Roku 2015

Widać że w waszej opinii te dwa sklepy specjalistyczne to najmocniejsze pozycje na Piwnej Mapie Warszawy. Na podium trafia jeszcze Procent Produkt Galeria Alkoholi 24. Choć generalnie duży ścisk na miejscach 3-7. Na wykresie pokazane sklepy, które otrzymały minimum 10 głosów.

Piwna Mapa Warszawy 2015 (3)

Pełne wyniki pod poniższym linkiem: https://kilkaslowopiwie.com/2016/01/01/glosowanie-na-miejsce-roku-2015-piwnej-mapy-warszawy/

Co teraz? Zwycięzców znamy, teraz czas na przyjemności. W najbliższym czasie postaram się przeprowadzić rozmowy z przedstawicielami Piwnej Sprawy oraz Piwomaniaka. Oznaczeni zostaną również odpowiednio na Piwnej Mapie Warszawy.

Pod koniec miesiąca rezerwujcie czas na imprezę w zwycięskim lokalu, która oficjalnie zakończy tegoroczną edycję konkursu. Albo grubo albo wcale!

3 myśli na temat “Najpilniejsza sprawa w 2015 to Piwna Sprawa!

  1. Już wiem gdzie mnie nogi poniosą podczas kolejnej wizyty w Warszawie. Mam nadzieję, że będę mógł później napisać, że mieliście pełną rację wybierając te miejsca najlepszymi na mapie stolicy :) Pozdrawiam i zapraszam również do siebie – ostatnio wyjątkowo także w temacie piwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s