Głosowanie na Miejsce Roku 2015 Piwnej Mapy Warszawy [wyniki]

Piwna Mapa Warszawy 2015Wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem 2016, zapraszam do kolejnej edycji głosowania na Miejsce Roku Piwnej Mapy Warszawy.

Kultura piwna w Warszawie z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Piwna Mapa Warszawy ma coraz więcej miejsc, lokali z dobrym piwem jest coraz więcej, ja również dostaję często pytania, które miejsce w Warszawie jest najlepsze. W zeszłym roku bardzo fajnie sprawdziła się formuła oddania wam, czytelnikom bloga możliwości wyboru tego najlepszego, piwnego miejsca w Warszawie.

Wybór dokonany zostanie spośród multitapów jak i specjalistycznych sklepów piwnych.

Wybrałem dla Was 20 miejsc, które w mojej opinii były najbardziej widoczne, można było jak najwięcej o nich usłyszeć, najwięcej wokół nich się działo i mam wrażenie, żę to one przyczyniły się w największym stopniu dla rozwoju kultury piwnej w Warszawie. Wyróżniały się klimatem w nich panującym, jakością obsługi, podejściem do klienta, charakterem oraz wyborem piw. Klimat to nie tylko wystrój, ale również ludzie, którzy w głównej mierze odpowiadają za odbiór miejsca. Są to miejsca, które powstały zarówno w 2015 roku jak i wcześniej. Nie byłem w każdym z miejsc z piwem w Warszawie, więc możliwe, że niektóre warte uwagi zostały pominięte. Jeżeli sądzicie, że brakuje tego najlepszego w waszej opinii to jest oczywiście możliwość dopisania w głosowaniu, jest na to specjalne pole na dole głosowania.

Głosowanie rozpoczyna się dziś i trwa do niedzieli 17 stycznia. Głosować można codziennie, raz dziennie. Za każdym razem można oddać maksymalnie 3 głosy, na przykład dwa na sklepy i jeden na lokal lub jeden na sklep i dwa na lokale. Może też oddać dwa głosy lub wyłącznie jeden. Zależy od upodobania.

Kandydaturami są miejsca, które już teraz mają oznaczenie na mapie „Piwna Mapa Warszawy Poleca”.

Poniżej krótkie opisy każdego z miejsc, powinny wam pomóc w dokonaniu wyboru.

Lokale

Spiskowcy Rozkoszy

Miejsce Roku 2014 Piwnej Mapy Warszawy. Lokal Roku 2014 Piwnej Mapy Warszawy. Jak zawsze nie mówienie nikomu o tym co dzieje się na ul. Żurawiej. W tym roku obchodzili już czwarte urodziny. Wszyscy piwni agenci, jak zawsze mogą przygotować się na piwne przez poufne oraz premiery piw z rzemieślniczych browarów. W sumie ponad 100 rodzajów piw, więc jest w czym wybierać. Gościli również jedną z bitew piwowarów domowych.

https://www.facebook.com/spiskowcy/

Bla-Bla

Położony w zagłębiu piwnym na ul. Nowogrodzkiej, 10 rotujących kranów, premiery piw, klimatyczna antresola. Każdy miłośnik piwa znajdzie coś dla siebie. Ponadto również spora karta drinków, a dla miłośników mocniejszych alkoholi whisky, rumy, wódki. Ponadto dzięki uprzejmości Bla-Bla miałem możliwość zorganizować 5. urodziny bloga w kwietniu 2015. Świetna impreza, kto nie był może tylko żałować. Aktualną ofertę na kranach można podejrzeć w internecie.

https://www.facebook.com/MultitapBlaBla/

Chmielarnia Marszałkowska

Młodsza siostra Chmielarni z Twardej i wydaje mi się, że to na Marszałkowskiej dzieje się o wiele więcej. Aktywni na Warszawskim Festiwalu Piwa, z piwami i jedzeniem na najwyższym poziomie. Połączenie kuchnii tajsko-nepalskiej i kraftów robi robotę. To tam odbywał się przecież poWFP after. Mnóstwo premier, konkurs na warzenie piwa z browarem, poprawiny, tap takeover unikatowe próbki piw domowych. Najbardziej szalona ekipa w Warszawie za barem, na taki tytuł trzeba mocno zapracować i udało się. Aktualną ofertę na kranach można podejrzeć w internecie. Gościli również jedną z bitew piwowarów domowych.

https://www.facebook.com/ChmielarniaMultitap2/

Chmielarnia Twarda

Mówi się, że metro otwarto na Rondzie ONZ, żeby było bliżej do Chmielarnii, oczywiście tak musiało być. Aktywni na Warszawskim Festiwalu Piwa, z piwami i jedzeniem na najwyższym poziomie. Połączenie kuchnii tajsko-nepalskiej i kraftów robi robotę. Mnóstwo premier, konkurs na warzenie piwa z browarem, afterparty, koncerty, unikatowe próbki piw domowych, kilka wydarzeń miesięcznie jest zagwarantowanych. Najbardziej szalona ekipa w Warszawie za barem, na taki tytuł trzeba mocno zapracować i udało się. Aktualną ofertę na kranach można podejrzeć w internecie.

https://www.facebook.com/ChmielarniaMultitap/

Hoppiness Beer & Food

Na ul. Chmielnej wreszcie jest klasowy multitap łączący dobre piwo i jedzenie. Topowe miejsce zajmujące się parowaniem piwa z jedzeniem. Aktywny w kwestiach premier, kooperacji. Bo to w Hoppiness można było dostawać potrawy według przepisów blogerów piwnych i ekip z innych multitapów. Do tego piwne lody dopasowane do piw na kranach, niewątpliwie Hoppiness wyróżnia się na Piwnej Mapie Warszawy. Gościli również jedną z bitew piwowarów domowych.

https://www.facebook.com/HoppinessMultitap/

Hopsters

Trzy poziomy z miłości do piwa. We wrześniu świętowali rok od powstania, premiery, wydarzenia piwne i około, 20 kranów w piwem rzemieślniczym z Polski i ze świata, zawsze znajdzie się coś dla siebie. Aktualną ofertę na kranach można podejrzeć w internecie. Gościli również dwie bitwy piwowarów domowych.

https://www.facebook.com/HopstersMultitap/

Jabeerwocky

Otwarty w maju tego roku, ale start jaki zanotował jest imponujący, od razu wskoczył do ekstraklasy polskich lokali. Aż do przesady dużo wydarzeń (żartowałęm, wiadomo, że więcej jest zawsze lepiej), premiery, akcje tematyczne, akcje charytatywne, wspólne warzenia m.in. z Browarem Bednary czy Piwnym Podziemiem, urodziny bloga, koncerty, afterparty, beforeparty. W Jabeerwocky działo się dosłownie wszystko. Do tego trzeba dodać jeszcze dobór piwa, klimat i obsługę. Aktualną ofertę na kranach można podejrzeć w internecie. Gościli również dwie bitwy piwowarów domowych.

https://www.facebook.com/Jabeerwocky-566578626784444

Kufle i Kapsle

Jeden z kultowych już lokali w Warszawie. Premiery, wydarzenia tematyczne jak łączenie piwa i kawy, wspólne warzenia piwa, kranoprzejęcia, premiery czy wreszcie odszpuntowanie beczki w lokalu. Dzieje się bardzo dużo, również bardzo duży wybór wyselekcjonowanych piw z Polski i zagranicy. Aktualną ofertę na kranach można podejrzeć w internecie. Gościli również jedną z bitew piwowarów domowych.

https://www.facebook.com/kufleikapsle/

Piwna Sprawa

Ta sprawka trzech miłośników dobrego piwa, to lokal z lekko ponad rocznym stażem, ale ile się w nim działo w tym czasie. Trafili w niszę na Bielanach, 8 kranów, klimat, obsługa, ciekawe piwa, wydarzenia, od razu mocno zaistnieli na Piwnej Mapie Warszawy i nie tylko. Wydarzenia kulturalne, sportowe, premiery, koncerty, mecze, spotkania historyczno-edukacyjne. Działo się dużo, to zaowocowało tym, że zostali Najlepszą Miejscówką w mieście według Warszawa Nasze Miasto. A w Krasnymstawie wybierali Miss Chmielaków i tylko przy tym wyborze mogli się bardziej postarać, poza tym klasa. Aktualną ofertę na kranach można podejrzeć w internecie. Gościli również jedną z bitew piwowarów domowych.

https://www.facebook.com/piwnasprawa/

Same Krafty

Są już zarówno Same Krafty jak i Same Krafty vis-a-vis, brakuje tylko czerwonego dywanu między nimi, żeby płynnie przechodzić. W grudniu z okazji świętowania pierwszej rocznicy powstania, hucznie pojawiły się vis-a-vis. Widoczni na Warszawskim Festiwalu Piwa wraz z Piwnym Podziemiem, w którym zresztą jako zaprzyjaźniony Latający Rosomak uwarzyli wspólnie piwo, wspólne piwo było też z Beer Bros. Klimatycznie i rzeczowo. Craft beer, pizza, burger, burritos, premiery, tap takover, ris week. Pytacie kiedy coś się w Kraftach dzieje? Łatwiej powiedzieć kiedy się nie dzieje, bo dzieje się cały czas. Aktualną ofertę na kranach można podejrzeć w internecie. Gościli również jedną z bitew piwowarów domowych.

https://www.facebook.com/samekrafty/

Sklepy

Skrzynka Piwa

Sklep Roku 2014 Piwnej Mapy Warszawy. Cóż więcej dodać. W tym roku również mocny kandydat do wspomnianego miana. Bierze udział w organizacji kursów sensorycznych, wspiera konkursy piwowarów domowych. Skrzynka Piwa działa aktywnie szerząc kulturę piwną. W samym sklepie rówież szeroki wybór piw, logicznie ułożonych, oczywiście w skrzynkach. W internecie jest też aktualny podgląd tego co mają na kranach.

https://www.facebook.com/SkrzynkaPiwa/

a może pifko?

Baner sklepu od razu widać będąc na Kabatach, a w nim szeroki wybór piw z Polski i zagranicy w ciekawej aranżacji i pełnymi półkami. Ponadto często można zobaczyć na profilu jak sami degustują produkty ze swojej oferty oraz relacje z wyjazdów, więc wiedzą co mają w ofercie. W internecie jest też aktualny podgląd tego co mają na kranach.

https://www.facebook.com/amozepifko/

Alkohole Konesera

Chyba najbardziej widoczny sklep podczas ostatniego Warszawskiego Festiwalu Piwa, można było spotkać nawet ich hostessę. Alkohole Konesera posiadają 5 lokalizacji po prawej stronie Wisły. Piwny wybór już teraz jest szeroki, ale stale się poszerza. Mnogość lokalizacji i stałość jakości pozwala traktować Alkohole Konesera jako kraftową sieć sklepów w Warszawie.

https://www.facebook.com/alkoholekoneseragoclaw/

Piwomaniak

Bardzo dobra lokalizacja w centrum, szeroki wybór piw, właściwie jeden z największych w Warszawie z wieloma unikalnymi pozycjami, ponadto zawsze rzeczowa i kompetentna obsługa wyczerpująco doradzająca. Jest wszystko co klasowy sklep piwny powinien mieć.

https://www.facebook.com/Piwomaniak-238300469668025/

Piwonia

Piwonia to jeden z pierwszych i najbardziej znanych sklepów z dobrym piwem w Warszawie i w Polsce dzięki swojemu sklepowi internetowemu. Aktualnie już w trzeciej lokalizacji, większej i bardziej widocznej, koło metra, jest lepiej. Tutaj piwa są zawsze z duszą.

https://www.facebook.com/Piwonia.Piwa.z.dusza/

PiwoWar

Najbardziej piwne miejce na Białołęce, głównie sklep z szerokim wyborem piwa, ale oferuje również możliwość degustacji na miejscu. 18 nalewaków, a w nich najlepsze regionalne piwa polskie i zagraniczne, cydr oraz wino nalewane do butelek. Przekąski oraz dania kuchni polskiej.

https://www.facebook.com/PiwoWar.Multitap/

Procent Produkt Galeria Alkoholi 24

Posiada trzy lokalizacje w Warszawie (Sadyba, Wilanów i ul. Piękna przy pl. Konstytucji). Każda z nich czynna 24 godziny na dobę, więc zawsze jest to pewne miejsce, gdzie zawsze można dostać krafty. Otwarcie lokalu na ul. Pięknej było bardzo Ponadto są też bardzo aktywni społecznie, wspierają stołeczny sport, ostatnio również konwent tatuaży, szerząc przy tym kulturę piwną w nowych obszarach i dzieląc się często relacjami ze swoich wyjazdów i działalności na profilu poniżej.

https://www.facebook.com/ProcentProduktGaleriaAlkoholi/

Stan Umysłu

Stan Umysłu jest w klimacie loftowym, ma prawie 4 metry wysokości. Jednym z elementów wystroju są wielkie lampy z fabryki dźwigów, grafiki autorstwa naszego grafika oraz półki z najlepszymi piwami liczące prawie 4 metry wysokości. Bardzo aktywny w internecie, grafiki z nowymi piwami od razu przyciągają wzrok.

https://www.facebook.com/piwotostanumyslu

Świątynia Piwa

Najbardziej rockowy, a nawet metalowy (selekcja oferty jest staranna, piwa są bez metalu;)) sklep z piwem w Warszawie, a dokładniej w Ursusie. W tym roku była w nim nawet premiera piwa, ponadto Świątynia sponsorowała też wydarzenia szerzące kulturę piwną. Właścicieli jeśli nie w sklepie to można praktycznie zawsze spotkać na piwnych wydarzeniach i festiwalach w Warszawie i nie tylko. Wybór piwa oczywiście bardzo szeroki.

https://www.facebook.com/swiatyniapiwa/

Źródło Niebanalnych Piw i Alkoholi

W ofercie są piwa niszowe i trudno dostępne z całego świata (małych i wielkich browarów), te, których poszukują koneserzy. Piwa butelkowane i z beczki. Obsługa zawsze rzeczowo doradzi, tak by wpasowało się to w gusta. W internecie jest też aktualny podgląd tego co mają na kranach.

https://www.facebook.com/outletpiwnytowarowa

23 myśli na temat “Głosowanie na Miejsce Roku 2015 Piwnej Mapy Warszawy [wyniki]

 1. Beczka, pub na kabatach wielkości dużego pokoju, 6 pysznych kranów, duży wybór piw butelkowych, zakąski, znakomita atmosfera.

 2. Pub CZESKA BASZTA oferuje
  -7 nalewaków, w tym 4piwa czeskie i od 2015 także 3 krany ze światowymi kraftami w projekcie Ale!Baszta.
  – jeden z najstarszych multitapów w Warszawie, kiedy większość warszawiaków piło tyskie na domówce…
  – piwne premiery w Warszawie, najlepsze piwa z browarów regionalnych i restauracyjnych, jakie trudno nawet w Czechach poza właściwym browarem znaleźć
  -profesjonalna obsługa – umią o piwie opowiedzieć, doradzić, pomóc z wyborem, znają browary, ktöre oferują
  – zawsze jakiś JASNY LAGER w ofercie (a nie ciągle IPY i APY )

  a nawet na liście ten pub nie umieściliście? słabo.

 3. Słuchajcie

  mam pytanie – nie dałoby się zrobić jakiejś mapy Warszawy ze sklepami oraz z restauracjami serwującymi duży wybór piw rzemieślniczych (coś na wzór mapy ze strony pinty, tyle ze aktualizowanej). Sadzę, że wielu ludziom znacznie ułatwiłoby to sprawę.

   1. Dzięki ale niestety daleko tej mapie do aktualności, z miejsca widzę, że nie ma dwóch sklepów z szerokim wyborem piw.

   1. dzięki Rafti
    W sumie to zabawne, bo sama nazwa Piwna Mapa Warszawy mówi że można spodziewać się mapy ;)
    Jeśli chodzi o aktualność to mapa na bieżąco jest odświeżana

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s