Wizyta w Centrum Edukacji Browarniczej

W połowie 2015 roku w Piotrkowie Trybunalskim, mieście słynących z piwowarskich tradycji, otwarte zostało Centrum Edukacji Browarniczej. Tym samym współczesny Piotrków stał się jednym z bardziej piwnych miast w Polsce, mając browar regionalny (Sulimar), browar rzemieślniczy (Jan Olbracht), Minibrowary.pl czyli firmę zajmującą się produkcją browarów, Piwne SPA oraz od teraz swoiste piwne centrum edukacyjne ze sklepem specjalistycznym, ze sklepem z kosmetykami piwnymi oraz z instalacją browarniczą zamontowaną do góry nogami. Lokalizacja dogodna, bo znajduje się on praktycznie na samym rynku miejskim.

Spontanicznie odwiedziłem Centrum Edukacji Browarniczej w Piotrkowie i udało mi się zobaczyć co tam ciekawego na miejscu. Sama inicjatywa jest jak najbardziej godna pochwały, krok po kroku pokazane są etapy produkcji piwa i składniki.

Jest też strefa piwowara domowego oraz wytłumaczenie podziału na typy browarów.

Sam sprzęt jak najbardziej był działający, choć na aktualnie tak zamontowanym nie da się uwarzyć piwa, choć szkoda, bo to byłoby doprawdy fantastyczne rozwiązanie, ale fizyka robi swoje. Za to są dwa tanki  do wyszynku.

Miejsce świetne do odwiedzin, trzeba będzie zrobić wycieczkę z Warszawy.

Centrum Edukacji Browarniczej (1)Centrum Edukacji Browarniczej (2)Centrum Edukacji Browarniczej (3)Centrum Edukacji Browarniczej (4)Centrum Edukacji Browarniczej (5)Centrum Edukacji Browarniczej (7)Centrum Edukacji Browarniczej (8)Centrum Edukacji Browarniczej (6)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s