Trzy Korony Puławy, Maryensztadt, Pivovaria Radom

Trzy Korony Puławy, Maryensztadt, Pivovaria Radom, czyli trasa z Warszawy w sam raz na jeden dzień, by odwiedzić okolicę, w której są dwa restauracyjne browary i jeden zupełnie nowy rzemieślniczy browar. Brzmi jak idealny plan na weekend prawda? Tak właśnie było, świetne Mikołajki.

Hop head on tour od świtu do zmroku.

hop head on tour (1)hop head on tour (2)hop head on tour (3)hop head on tour (4)

Najpierw Trzy Korony browar restauracyjny, bajecznie położony nad Wisłą, gdzie jest również Piwne SPA i przede wszystkim hotel. To wszystko ledwie 2 godziny drogi od Warszawy, w sam raz na weekendowy wyjazd z noclegiem.

Browar warzy zarówno klasyczne piwa znane z browarów restauracyjnych oraz eksperymentuje z ciekawszymi propozycjami jak Single Hopy, Bursztynowe ze słodem wędzonym, Porter Bałtycki. Ma być w przyszłości piwo z chmielem Puławskim, czekam, bo piwo z Puław na odrodzonym chmielu Puławskim można fajnie wypromować. Piaski Nevady zdobyły Grand Prix konkursu konsumenckiego Chmielaki Krasnostawskie, na którym byłem w finałowej komisji podczas blind tastingu, tak więc jeszcze raz gratulacje. Ale i tak najbardziej poszukiwanym piwem z browaru jest porter bałtycki, którego butelkę udało mi się zdobyć. Z 6 kranów na miejscu oczywiście leją się piwa prosto z tanków do wyszynku.

Trzy Korony Pulawy (1)Trzy Korony Pulawy (2)Trzy Korony Pulawy (3)Trzy Korony Pulawy (4)Trzy Korony Pulawy (5)Trzy Korony Pulawy (6)Trzy Korony Pulawy (7)Trzy Korony Pulawy (8)Trzy Korony Pulawy (9)Trzy Korony Pulawy (10)Trzy Korony Pulawy (11)Trzy Korony Pulawy (13)Trzy Korony Pulawy (14)Trzy Korony Pulawy (15)Trzy Korony Pulawy (16)Trzy Korony Pulawy (17)Trzy Korony Pulawy (18)

Bardzo przestronna przestrzeń restauracyjna, za to z zewnątrz przypomina mi kaszubską zabudowę.

Następnie najbardziej wyczekiwany przeze mnie element wyjazdu, czyli Browar Maryensztadt, ale w tym wpisie będzie mniej o browarze, bo temat w zupełności wyczerpany jest w wywiadzie rzece w ekipą browaru, mocno polecam, pod tym linkiem dostępny.

Ugościli wspaniale i smakowicie, dzięki!

bm (1)bm (2)

Mniam!

Już nie mogę doczekać się wizyty gdy będą dostępne piwa, bo zaczęli warzyć, do tego w lato miejsce ma ogromny potencjał do odwiedzin, bo będzie restauracja, a sam browar położony jest nad zalewem.

Kolejny punkt wyjazdu to restauracyjny browar Pivovaria położony w centrum Radomia. Znany między innymi z takich piw jak Chytra Baba z Radomia czy Bogaty Dziad. Warzelnia Kaspar Shultz, z miedzianą powłoką. Położony na paru poziomach, klimatycznie, w podziemnym klimacie. Specjalizuje się głównie w jaśniejszych piwach, typowo restauracyjnych, ale też można dostać APA czy AIPA, jak wcześniej już wspomniana Chytra Baba.

Pivovaria Radom (1)Pivovaria Radom (2)Pivovaria Radom (3)Pivovaria Radom (5)Pivovaria Radom (4)Pivovaria Radom (8)Pivovaria Radom (6)Pivovaria Radom (7)

Na zakończenie dnia już w stołecznym Sketchu była premiera Grand Championa 2015 Red Roeselare Ale, czyli piwa w stylu Flanders Red Ale. Miałem wrażenie, że w tym roku trochę przycichło promowanie GC, stąd też mniejsze zainteresowanie, nie ma już też Birofilii. Oby za rok ten trend odmienił się, bo samo piwo smaczne, wpasowujące się w nurt sour is new hoppy.

Grand Champion 2015.JPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s