Nowy Argus Porter 2015

Lidl odświeża Argusa i miał zaskoczyć nowościami, bo zapowiedzi myślałem, że podąży śladem konkurencji i przygotuje Argus IPA lub Argus Witbier, ale jednak cały czas trzyma się klasycznej oferty, zmieniając ją trochę, bo w puszki trafia lager, mocny lager i porter bałtycki.
Oczywiście najciekawszy z nich to porter bałtycki, tak samo jak wcześniej przy limitowanej serii najciekawszy był Porter Czarny.

Zaszła lekka zmiana, bo zamiast 7,9%, aktualnie porter ma 8% alkoholu, ekstraktu nie ma podanego. Zmiana też w opakowaniu, nowy design, technologia termo ink na puszce (ale nie porteru) pokazująca odpowiednią temperaturę (temperatura serwowania dla porteru bałtyckiego to 12-14 stopni Celsjusza, a nawet 16-18).
Wizualnie bardziej też podobał mi się ten tragarz i różnorodne wzory na każdym z piw, niż jednolity odpływający statek na puszkach.
Leżakowany 3 miesiące jak podaje producent, ciekawe gdzie robiony, czy może w Amberze? Choć ta łódź z etykiety sugeruje, że może Browary Łódzkie.

Jeśli chodzi o to piwo to piana początkowo drobnopęcherzykowa, dość wysoka, ale z czasem znika, przez zadowalający mnie czas, jest jasnobeżowa i w rzeczywistości jest
ciemniejsza niż na zdjęciu. Ciało piwa czarne i dość jednolite, nawet pod światło refleksy nie są zbyt duże. Aromat i smak to w głównej mierze karmel, ciemna czekolada i pozostający posmak
palonych słodów. Ale jak dla mnie to ten smak mógłby być pełniejszy, ciekawe ile ma ekstraktu. Głębia smaku, o której mowa na puszce, według mnie też mogłaby być głębsza. Mimo że dość lekki to rozgrzewający.
Do leżakowania i potraw po jakimś czasie powinien się nadać. Nie jestem pewien, ale mam wrażenie, że to nowe szaty Argusa Czarnego, chyba przejdę się do piwnicy, bo butelkę tamtego.

Cena: 2,99 zł

argus porter

Jedna myśl na temat “Nowy Argus Porter 2015

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s