Najlepsze piwa z polskich sklepów w 2015 roku zebrane w jednej książce

Jeśli trafiłeś na ten post oznacza to, że dowiedziałeś się już o istnieniu książki pt. „Piwo. Najlepsze piwa z polskich sklepów” autorstwa Bartka Senderka, znanego z bloga Mój Kufelek, może nawet zastanawiasz się nad jej zakupem. Poniżej będzie krótko na jej temat i dla kogo ona jest.

najlepsze piwa

W przeciwieństwie do lawinowo pojawiających się nowych piw z Polski, książkowej piwnej literatury jest jak na lekarstwo, więc ta pozycja wydaje się ciekawą propozycją szczególnie dla osób, które po prostu lubią piwo i wcześniej nie wnikały co i jak, ale aktualnie szukających informacji o piwie.

Co ją cechuje, to logiczny podział na część ogólną dotyczącą piwa, ze wkazaniem jego podstawowych składników i etapów produkcji, wskazówkami jak degustować piwo, a nawet podstawowych piwnych mitów oraz na część szczegółowa dotycząca ze szczegółowymi opisami konkretnych piw z autorskim podziałem na style. Pominięta została historia piwa, nie usłyszycie historii o Mezopotamii czy Egipcie, ale ważniejsze jest chyba jednak skupienie się na tym co tu i teraz. W tym miejscu należy się, wyraz szacunku, bo na rynku, gdzie pojawiają się 3 nowe piwa dziennie i większość ma po jednej warce, trudno wyszukać piwa w stałej produkcji, a to Bartkowi się udało, choć wiadomo, każdy ma własny pogląd na warte wstawienia piwa, mi np. brakowało niektórych pozycji (np. Perun), mimo że mówi się, że papier przyjmie wszystko, to wydawnictwo ma ograniczenie w liczbie stron, ale najważniejsze piwa rzemieślnicze jak Pinta, Artezan i AleBrowar znalazły się w towarzystwie piw zagranicznych, koncernowych i regionalnych. Co jest mega fajne, bo od postaw pokazuje szeroki wybór podobnych piw, w sumie opisując około 100 piw na 136 stronach. Prosty, fajny, zwięzły język z wplecionymi anegdotkami. Jak wspomniałem wydaje mi się być ona skierowana do osób preferujących duże zimne jasne pełne i pozwala im rozszerzać piwne horyzonty poszukując podobieństw do tego co już się lubi.

Nawet jeśli już co nieco wiesz o piwach i informacje te są dla ciebie znajome, spróbowałeś wszystkich opisanych tam piw, to możesz potraktować ją jako odświeżenie wiedzy, bo są tam najświeższe informacje o piwach dostępnych na naszym rynku, aktualniejszej pozycji nie znajdziesz lub jako przewodnik dla znajomych, by wciągnąć ich do piwnego świata.

Jedna myśl na temat “Najlepsze piwa z polskich sklepów w 2015 roku zebrane w jednej książce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s