Podsumowanie miesiąca i głosowanie na piwną premierę sierpnia 2015 [wyniki]

sierpien

Na podstawie strony zawierającej listę premier zapraszam do głosowania na premierę miesiąca, podałem kilkanaście propozycji, ale nowych piw jest tak dużo, że na pewno nie podałem wszystkich najlepszych dlatego też można dopisywać swoje wpisując [nazwa browaru – nazwa piwa – ewentualnie styl]. Głosowanie startuje dzisiaj i kończy się w niedzielę 6 września.

Był to miesiąc, w którym obfitowało w  festiwale, ale nie były to festiwale, które generują liczbę nowych premier, od Festiwalu Prawdziwego Piwa w Łebie, poprzez Kraków Beerweekend, Chmielaki Krasnostawskie, aż po Łódzki Festiwal Piwa. Powstawały kolejne nowe inicjatywy, zarówno stawiane fizycznie jak i kontraktowe. 78 nowych piw, trend zmniejszania się ilości utrzymuje się, bo liczba nowych piw kształtuje się lekko poniżej 80, co jest różnicą w porównaniu z ponad 100 w najbardziej płodnych miesiącach w tym roku. Pod względem ilości piw z browarów coraz mocniej na rynek przedziera się Hopium z 3 nowymi piwami, ponadto w czołówce pod względem wypustów Artezan, Wyszak i Kraftwerk.

Zachęcam do dodawania waszych kandydatów w przypadku gdy nie znaleźli się na liście, jak pokazuje historia głosowań, piwo może zostać wybrane premierą miesiąca mimo, że ja go nie wskazałem w typowaniu.

Czekam na wasze głosy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s