Hitachino Nest Real Ginger Ale z japońskiego Kiuchi Brewery

Dzięki współpracy z dystrybutorem piw rzemieślniczych Beer Enthusiast, który jest równocześnie importerem tego piwa do Europy, mam przyjemność degustacji znajdującego się w ich ofercie imbirowego piwa Hitachino Nest Real Ginger Ale w stylu Ginger Ale z Kiuchi Brewery.

Hitachino Nest Ginger Ale (1)

Topowy kraftowy browar rodem z Japonii i kolejne jego piwo, bardzo oryginalne, ponieważ do jego warzenia użyto świeżego imbiru. Hitachino Nest z charakterystyczną sową oraz co nietypowe dla nich również z imbirowym ludkiem na etykiecie, to marka Browaru Kiuchi (木内酒造) prezentująca przegląd piw górnej fermentacji. Sam browar od 1996 roku warzy piwo rzemieślnicze, ponadto zajmuje się produkcją sake. Zwróćcie uwagę również na szyjkę, na której narysowany jest sam browar.

Jest to dość mocne piwo, zawierające 8% alkoholu, 18 IBU i 19,2 ekstraktu wag. Dostępne w butelce 330 ml.

Składzie słód: Crystal, Munich, Marris Otter, Chocolate, chmiele Chinook, Perle i Styrian Golding, korzeń imbiru oraz oczywiście woda i drożdże.

Hitachino Nest Ginger Ale (3)

[BARWA]

Brązowa barwa, zamglona, tworzy wizualne odczucie zwartego piwa.

[PIANA]

Niska piana, karmelowa, nieosadzająca się na ściankach.

[ZAPACH]

W zapachu to piwo z dodatkiem imbiru charakteryzuje się połączeniem nut imbirowych, znajdujących się na pierwszym planie ze słodowością i owocami, w tym lekka cytrusowość.

[SMAK]

Smak jest tu zdecydowanie najciekawszy, piwo o charakterze belgijskich trunków z dodatkiem korzenia imbiru ma niespotykany charakter, bo jest w nim nawet swoista delikatny słony akcent, czego takiego w piwie jeszcze nie spotkałem. Ponadto słodycz słodowa, pikantność, przyprawy jak imbir i cynamon oraz wytrawność sprawiają, że jest to bardzo złożone piwo, jest tutaj dosłownie wszystko. Bardzo ciekawe piwo, z dużą mocą, bo aż 8% alkoholu, ale jest on tutaj zamaskowany.

Hitachino Nest Ginger Ale (2)

Hitachino Nest Ginger Ale (4)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s