Podsumowanie miesiąca i głosowanie na piwną premierę lipca 2015 [wyniki]

lipiec

Na podstawie strony zawierającej listę premier zapraszam do głosowania na premierę miesiąca, podałem kilkanaście propozycji, ale nowych piw jest tak dużo, że na pewno nie podałem wszystkich najlepszych dlatego też można dopisywać swoje wpisując [nazwa browaru – nazwa piwa – ewentualnie styl]. Głosowanie startuje dzisiaj i kończy się w piątek 7 sierpnia.

Letni miesiąc więc w zdecydowanej większości dominowały lżejsze piwa, w wakacyjnej konwencji. Na podstawie zebranych danych krótkie podsumowanie miesiąca. W sumie na rynku pojawiło się 79 nowych piw, co daje w dalszym ciągu zawrotną liczbę ponad 2 nowych piw dziennie. Pojawiły się piwa z 51 browarów. Najaktywniejsze browary czyli Browar Bednary i Browar Staropolski wypuściły na rynek odpowiednio po 4 nowe piwa. Kolejno po 3 piwa wypuściły Jan Olbracht, Browar Kraftwerk, Piwne Podziemie i Reden. Niezmienna jest dominacja amerykańskich chmieli, najpopularniejsze w dalszym ciągu AIPA i APA, amerykańska pszenica, coraz mocniej zauważalne też kwaśne piwa, ale również coraz więcej typowo wakacyjnych piw w stylach takich jak Summer Pale Ale i Summer Ale oraz wariacje piwowarów na temat pszenicy, nietypowych przypraw jak kordamon i płynnych drożdży.

Zachęcam do dodawania waszych kandydatów w przypadku gdy nie znaleźli się na liście, jak pokazuje historia głosowań, piwo może zostać wybrane premierą miesiąca mimo, że ja go nie wskazałem w typowaniu.

Czekam na wasze głosy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s