Hevelka Rewelka

HevelkaGdansk615 (79)

Miesiąc po to idealny moment by odżyły wspomnienia, przemyśleć wszystko i przypomnieć sobie jedno z historycznych wydarzeń dla piwnej rewolucji w Trójmieście. W dniach 26-27 czerwca 2015 miała miejsce pierwsza edycja Festiwalu Piw Rzemieślniczych Hevelka w hali AmberExpo w Gdańsku z patronatem głównym Starego Browaru Kościerzyna, organizowana przez Browar Brodacz, Międzynarodowe Targi Gdańskie oraz agencję Medium. Pierwszy typowo rzemieślniczy festiwal w tym mieście. Trzeba było tam się pojawić.

Byłem zarówno jako konsument, bloger, ale jako i ten, który wam polewał piwo. Pierwszy raz w życiu w tej roli, w ekipie Beer Enthusiast, więc jako że to dla mnie nowość to od niej zacznę, dla planujących wystawiać się na kolejnych edycjach powiem, że organizacja perfekcyjna, zapięta na ostatni guzik, kontakt z organizatorem świetny, dzięki Tomek, nieoceniony jesteś!

Dla mnie festiwal zaczął się miesiąc wcześniej i skończył dzień później. Sam festiwal zza kranu to bardzo intensywnie spędzony czas, szczególnie gdy byliście w niekończącej się kolejce z pytaniami o szczegóły dotyczące konkretnych piw, ja chciałem z wami porozmawiać dłużej, ale czasem nie dało się, bo co chwilę pojawiał się nowy wątek. Stąd choć wieczorami było super, bo mnóstwo ludzi, w sumie 8 tysięcy odwiedzających, to jednak poranki, gdy było trochę luźniej, z perspektywy spokojniejszego postania i pogawędzenia wypadały najlepiej. Mnóstwo nowych rzeczy się nauczyłem, dzięki wam że byliście i mogliśmy pogadać. Dzięki Brian, Mikołaj, Asia, Karolina oraz dla ekip Radugi i Brodacza. Horns up!

Praktyczna wskazówka, którą dopiero będąc po drugiej stronie kranu odkryłem, chcąc na festiwalu porozmawiać z ekipą browaru to lepiej przyjść rano, a na pewno dowiecie się wszystkiego czego chcecie, popołudniami , a już na pewno wieczorami jest o to ciężko, bo jest coraz więcej osób, które tak jak wy mają ten sam plan. Ale zawsze można przybić piątkę.

Ponadto fakt współpracy z miastem, specjalne połączenia tramwajowe, świetny obiekt wystawienniczy, całe miasto pełne reklam o festiwalu, na samym festiwalu muzyka na żywo, relaksujący jazz w głośnikach, Pomorski Konkurs Piw Domowych, występy znanych w środowisku piwnym osób na scenie, historyczne wystawy, debiuty piwne, a przede wszystkim najlepsze regionalne i rzemieślnicze piwa z większości czołowych polskich browarów, uzupełnione selekcją piw zagranicznych, pokazy warzenia piwa organizowane przez piwowarów domowych, a to wszystko przy wyborze jedzenia z food trucków. Do tego w centrum hali ławki, otoczone browarami, świetna robota planistyczna, to na prawdę łączy ludzi. To sprawiało, że każdy się tu odnalazł, od osoby będącej pierwszy raz, po piwnego freaka, super sprawa, a najlepsze jest to, że za rok będzie jeszcze lepiej! Bo festiwal ma być również w niedzielę.

Na festiwalu przelało się mnóstwo ludzi i jeszcze więcej piwa, procent wchodził do krwi, ale zauważcie, jak kulturalnie przebiegała cała impreza, bez jakichkolwiek incydentów, wszystko w przyjaznej atmosferze, bez reakcji zwrotnych u odwiedzających. Za to w przyjaznej i otwartej atmosferze ludzi dzielących wspólne pasje, zachowujących się niezwykle kulturalnie. Brawo Polacy, umiemy się świetnie i kulturalnie bawić, na Hevelce kolejny raz to udowodniliśmy. Dlatego wolę nasze polskie festiwale piwne od np. Oktoberfestu.

Hevelka była Rewelka, teraz czas na Festiwal Prawdziwego Piwa w Łebie, ale już typowo rekreacyjnie, z kim z Was widzę się na miejscu?

HevelkaGdansk615 (1) HevelkaGdansk615 (57) HevelkaGdansk615 (61) HevelkaGdansk615 (63) HevelkaGdansk615 (69) HevelkaGdansk615 (71) HevelkaGdansk615 (72) HevelkaGdansk615 (74) HevelkaGdansk615 (75)

Jedna myśl na temat “Hevelka Rewelka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s