Astoria Black z duńskiego browaru rzemieślniczego Coisbo Beer

Dzięki współpracy z dystrybutorem piw rzemieślniczych Beer Enthusiast, mam przyjemność degustacji znajdującego się w ich ofercie piwa Astoria Black w stylu Imperial Stout z duńskiego kontraktowego browaru Coisbo Beer, które warzone jest Ørbæk Bryggeri.

Nazwa browaru pochodzi od nazwiska jego założyciela i głównego piwowara, którym jest Anders Coisbo. Charakterystyczną cechą, która od razu kojarzy sięz tym kraftowym browarem rodem z Danii jest estetyzm minimalizm etykiet, gdzie na czarnym tle znajduje się logo i nazwa piwa oraz miejski charakter nazw piwa, a w szczególności liczne odwołania do Nowego Jorku. Rosyjski imperialny stout w nowojorskiej dzielnicy oznacza, że będzie ciekawie!

W składzie woda, drodże, chmiele, słody jęczmienne i pszeniczne.

Piwo dostępne w butelce 330 ml, zawiera 7,2% alkoholu, 50 IBU, 17 Plato.

Astoria Black Coisbo (2)

[BARWA]

W barwie czarne niczym noc, tak czarne jak etykieta, mocarne, gęste jest tak jednolite, że nie ma mowy o jakichkolwiek refleksach.

[PIANA]

Beżowa piana, delikatna kremowość, początkowo wysoka, następnie utrzymuje się ciągle stosunkowo wysoką warstwą, oblepia ścianki, co sprawia że lacing jest na zadawalającym poziomie.

[ZAPACH]

Jak na stouta przystało jest tu intensywny zapach, z nutami palonymi na pierwszym planie, uzupełniony o akcenty ciemnej czekolady oraz kawy.

[SMAK]

Etykiety są minimalistyczne, za to w smaku jest na bogato. Rozgrzewające i wytrawne piwo, z intensywnymi akcentami palonymi. Bogate, zbalansowane, aromatyczne z akcentami gorzkiej czekolady, owoców jałowca, lukrecji, wanilii, kawy oraz suszone owoce. Pasuje idealnie do lodów, ciast i deserów. Bo choć jest stoutem imperialnym to dość delikatną jego odmianą.

Astoria Black Coisbo (1)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s