Świat Broughton Ales i 6.2 IPA

Dzięki współpracy z dystrybutorem piw rzemieślniczych Beer Enthusiast mam przyjemność degustacji znajdującego się w ich ofercie piwa 6.2 I.P.A. ze szkockiego browaru Broughton Ales. Jest to piwo górnej fermentacji, oczywiście w wyspiarskim stylu India Pale Ale. Tradycja, charakter i jakość to główne hasła, którymi kieruje się browar.

Broughton Ales to pierwszy mikrobrowar rzemieślniczy w Szkocji, założony został w 1979 roku, założycielami byli David Younger i James Collins. Interesującym faktem jest, że piwa z browaru tworzą wewnętrzny świat niczym w grze. Każde z piw prezentuje inną postać, a konsument może wybrać którą postacią jest. Trzeba tylko wejść w ten świat, a potem już coraz bardziej to wciąga! Podobne rozwiązanie znaleźć można w Chmielogrodzie, ale Broughton był pierwszy. Mocno nachmielony, na etykiecie ostrzegają, żeby przygotować się na uderzenie chmielu.

W składzie chmiele Pacific Jade, Chinook, Cascade i Columbus, słody jęczmienne jasne i karmelowe, unikalne drożdże z rodzinnego Broughton oraz woda. Ma 71 IBU, 6,2% alkoholu, 17,3 BLG i dostępne jest w butelce o objętości 500 ml.

broughton 6.2 ipa (2) broughton 6.2 ipa (3)

[BARWA]

Głęboki bursztynowy odcień, wręcz wpadający w orzechowy brąz, ponadto jest klarowne i soczyste.

[PIANA]

Piana biała, niska jednakże trwała i oblepiająca ścianki.

[ZAPACH]

W zapachu przodują delikatne akcenty cytrusowe, żywiczne i trawiaste. W tle słodowe, karmelowe aromaty.

[SMAK]

Na pierwszym planie w smaku wybija się goryczka pochodząca od bogato wsypanych chmieli, w tym amerykańskich chmieli. Goryczka uzupełniona jest łagodnym karmelowym tłem, oba te aspekty są połączone. Herbatnikowo-gorzki posmak, ale nie jest on zalegający.

broughton 6.2 ipa (1)

2 myśli na temat “Świat Broughton Ales i 6.2 IPA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s