Ceci n’est pas une Belge z fińskiego browaru rzemieślniczego Malmgard

Dzięki współpracy z dystrybutorem piw rzemieślniczych Beer Enthusiast, mam przyjemność degustacji znajdującego się w ich ofercie piwa Ceci n’est pas une Belge w stylu Belgian Strong Ale z fińskiego rzemieślniczego browaru Malmgård (Malmgårdin Panimo).

Browar surowce do swoich piw czerpie z otaczających go 500 hektarów terenów uprawnych oraz przepływającego przez posesję strumyku. Warzą w zgodzie z naturą, z poszanowaniem fińskiej tradycji i kultury, celując w dostarczanie światu ekologicznych piw rzemieślniczych.

Nazwa tego belgijskiego ale od razu może rodzić skojarzenie z piwem jednego z naszych krajowych browarów z piwem o nazwie „C’est ne pas IPA”, tylko że tutaj piwo mówi, że „nie jestem Belgiem”. Browar Malmgård wypuszcza dwie serie piw, seria pod nazwą Huvila prezentuje nowoczesne, nowofalowe piwa, natomiast piwo które aktualnie mam przyjemność testować jest z tej bardziej klasycznej serii.

W składzie belgijskie drożdże, słody jęczmienne, źródlana woda. Piwo dostępne w butelce 500 ml, zawiera 8% alkoholu, 28 IBU, 30 EBC, 18,5 Plato.

malmgard belge (2)

[BARWA]

Ma jasną miedzianą barwę, jest zwarte, mocarne już z samego wyglądu, już sama percepcja wizualna wskazuje, że będzie to mocne piwo zarówno pod względem zawartości alkoholu jak i ekstraktu.

[PIANA]

Śnieżnobiała i kremowa piana przykrywa jasnomiedziane piwo. Długo utrzymuje się na poziomie takim jakim była przy nalaniu.

[ZAPACH]

Po otwarciu i wlaniu do pokala rozprzestrzenia się niezwykle od niego mocny aromatyczny zapach, w którym mocno zaakcentowane są typowe belgijskie aromaty, wyczuwalne akcenty wiśniowe, gruszkowe, wyczuwalne też rodzynki, orzechy i wanilia.

[SMAK]

Wysokoekstraktowa fińska interpretacja klasycznych belgijskich piw, charakteryzuje się słodkimi karmelowymi akcentami na pierwszym planie i uzupełnione połączeniem lekkiej przyprawowej pikanterii i akcentów owoców cytrusowych oraz bananów. Podczas degustacji nieprzypadkowo mogą przyjść na myśl porównania do belgijskich triplów. Alkohol w nim zawarty jest ukryty, nie pojawia się na pierwszym planie, dzięki czemu zwiększona jest jego pijalność.

malmgard belge (1)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s